Προς το περιεχόμενο

Το 96,8% των smartphones που πωλούνται είναι iPhone ή Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωτον. Το iphone δεν είναι κινηταρα είναι ενα κινητό για αυτούς που δεν θέλουν πολλά πολλά και brand name...ναι τώρα τι να πω ότι την ψωνισες άδικο δεν θα έχω αφού το διχνεις και παρακάτω. Τώρα για τη πλαστικουρα τι να σου πω ότι λυγίζει το ipone 6 plus και δεν λυγίζει το note 3 που είναι και πλαστικό εδώ τρως ακυρο και το ξέρουν όλοι και η ίδια η apple γιαυτό αν πεις το αντίθετο τότε θα είσαι εκτός. Τώρα για το σημείο που λες για λεφτά...τι να σου πω αν πιστεύεις ότι με αυτό που είπες θα γεμίσει το πμ σου με μηνύματα του τύπου "Αχ κούκλε πότε θα βγούμε" τότε πρέπει να σταματήσεις να βλέπεις Κωνσταντίνου και Ελένης (Μάνθο). Και για το δυνατό σου σημείο που λες για αυτοκίνητα και πατίνι...όπως τα λες μου θυμίζεις κατι 18χρονα με 106...άρα για ανθρώπινο αυτοκίνητο δεν σε κόβω...πότε.

βαγκος μην τρελαινεσε ... :) ειναι πολυ καλα τα ιφον ναι. και εγω ιφον εχω αλλα μεχρι εκει. ποσο ετων ειπαμε  εισαι; 20 ; :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ε οχι μην λεμε και κοτσανες οτι η απλ δεν εχει καλο  λογισμικο. ειμαι χιλιες φορες ευχαριστημενοσ με το ιφον μου. αντροιτ τζαμπα ναι αλλα να το αγορασω ουδε ποτε .. ξανα.

 

Καλό είναι και το iOS αλλά οι περιορισμοί και οι ελλειψεις πολλές. Για τα λεφτά του απαραδεκτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι μην λεμε και κοτσανες οτι η απλ δεν εχει καλο λογισμικο. ειμαι χιλιες φορες ευχαριστημενοσ με το ιφον μου. αντροιτ τζαμπα ναι αλλα να το αγορασω ουδε ποτε .. ξανα.

Έγραψα κάπου ότι δεν έχει καλό λογισμικό η Apple? Για τα wp μιλησα. Το ios πάλι είναι πολύ πίσω από το Android αλλά είναι σταθερό και εύχρηστο και αυτό βολεύει πολύ τον απλό κόσμο που θέλει κάτι εύκολο στη χρήση.

Καλό είναι και το iOS αλλά οι περιορισμοί και οι ελλειψεις πολλές. Για τα λεφτά του απαραδεκτες..

Το brand name πουλάει πολύ παραπάνω φίλε μου και ας είναι χάλια ένα κινητό. Το ίδιο γίνετε σε όλα τα πράγματα που αγοραζονται. Το ίδιο πάει να κάνει και η samsung αλλά ευτυχώς δεν της βγαίνει. Μόνο καλό δεν είναι αυτό για εμάς τους καταναλωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν μας αφορα καθολου.Το οτι βγαζει τρελα κερδη απο τα πιο υπερτιμημενα κινητα του κοσμου το ξερουμε εδω και χρονια.Εδω μιλαμε για τα ποσοστα του καθε λειτουργικου οχι για το ποσο αρμεγει τον κοσμο η καθε εταιρια.

 

http://fortune.com/2015/07/13/apple-with-20-of-sales-takes-92-of-smartphone-profits/

 

Φυσικά και μας αφορά, όταν η ουσία είναι το κέρδος της κάθε εταιρίας ως παράγοντας επιτυχίας.

 

Το να αιμορραγούν οικονομικά οι LG, Samsung, HTC και λοιπές στο χώρο του Android πουλώντας εκατομμύρια πάμφθηνα low-end κινητά (που δεν θυμίζουν καθόλου την εμπειρία του Android σε μια σωστή συσκευή - από αυτές που "αρμέγουν" όπως λες τον κόσμο - βλ. Νote 4, S6, One M9, κλπ) δεν το θεωρώ σε καμία περίπτωση ένδειξη σοβαρής επιτυχίας.

 

Οπως λέει λοιπόν κι ο σοφός λαός, η φτήνια τρώει τον παρά τελικά (για τον καταναλωτή δυστυχώς...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση θα κανω ρε παιδια.....

Iphone 4s με 512mb ram δεν εχει κολλησει ποτε για τπτ.

Samsung s6 με 3gb ram και ειχα κολληματακια

Nokia lumia 520 της κοπελας μου παει σφαιρα!

Οποτε....διαλεχτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση θα κανω ρε παιδια.....

Iphone 4s με 512mb ram δεν εχει κολλησει ποτε για τπτ.

Samsung s6 με 3gb ram και ειχα κολληματακια

Nokia lumia 520 της κοπελας μου παει σφαιρα!

Οποτε....διαλεχτε...

 

Φέρε μου οποιο smartphone θέλεις και θα στο κολλήσω, να μην μπορεί να ανοίξει ούτε ένα menu...

 

Γυρισε σε εργοστασιακες ρυθμίσεις και στα 3, και μετά τεσταρε τα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω crhomecast

Και με ένα android με εγκατεστημένες τις:

1.kodi(με ένα .xml αρχείο στα userdata)

2.Localcast

Μπορώ να στριμάρω οτιδήποτε στην tv χωρίς καλώδια, χωρίς να σηκωθώ από τον καναπέ με χειριστήριο το κινητό με καθόλου κατανάλωση μπαταρίας

 

Κάτι που δεν μπορούν τα άλλα λειτουργικά..

Είπαμε, το Android είναι ελευθερία

Αν ποτέ αλλάξω λειτουργικό,θέλω και μια android συσκευή να υπάρχει οπωσδήποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερθήκατε στις ανάγκες που είχαμε με το Ν95 και τις ανάγκες του σήμερα.

 

Αυτό που πρέπει να καταλάβετε είναι ότι οι εταιρείες σου δημιουργούν την ανάγκη.

 

Όπως είπε κι ένας φίλος παραπάνω για το NAS, παλιά δεν είχα ανάγκη από NAS, παλιά δεν είχα ανάγκη για να έχω Internet στο δρόμο. Η αμεσότητα του να στείλεις ένα mail που επείγει, έναν αριθμό λογαριασμού για κατάθεση, ένα FW από ένα mail το οποίο θα σε βοηθήσει να κάνεις πιο άμεσα τη δουλειά σου, δεν υπήρχε παλαιότερα και εμένα προσωπικά με έχει σώσει. Κάποτε δεν είχαμε ανάγκη Internet, μετά δεν είχαμε το WiFi, τώρα δεν μπορούμε χωρίς Mobile Internet καλά καλά. ΓΙΑΤΙ; Γιατί οι εταιρείες σου δημιούργησαν την ανάγκη.

 

Εχουμε ξεφύγει πλέον από την έννοια του κινητού ως μέσο επικοινωνίας. Πιο πολύ είναι ένας... "ψηφιακός βοηθός".

 

Σχετικά με τα λειτουργικά; Εσείς που λέτε για το Android των 100 ευρώ και τα Samsung/Sony, γιατί δε λέτε για τα Κινέζικα με τους ΜΤΚ επεξεργαστές, τα 2GB RAM και τις 720p ή ακόμα και 1080p αναλύσεις, μέχρι 150 ευρώ;

 

Όσο για το θέμα Security, ειδικά οι κάτοχοι iOS να μη μιλάνε, ότι τσόντα υπήρχε στο iCloud είναι πλέον σε Torrent. Εσείς της Microsoft που βρίζετε το Android, φαντάζομαι τα άρθρα περί Privacy που έχουν γραφτεί σχετικά με τα Desktop Windows 10, δε σας πείραξαν; Λες και δε μας παρακολουθούν από την εποχή του 3210, τώρα σας πείραξε. Και μιλάτε και για Privacy; Ανάθεμα κι αν έχετε διαβάσει μια γραμμή από EULA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερθήκατε στις ανάγκες που είχαμε με το Ν95 και τις ανάγκες του σήμερα.

 

Αυτό που πρέπει να καταλάβετε είναι ότι οι εταιρείες σου δημιουργούν την ανάγκη.

 

Όπως είπε κι ένας φίλος παραπάνω για το NAS, παλιά δεν είχα ανάγκη από NAS, παλιά δεν είχα ανάγκη για να έχω Internet στο δρόμο. Η αμεσότητα του να στείλεις ένα mail που επείγει, έναν αριθμό λογαριασμού για κατάθεση, ένα FW από ένα mail το οποίο θα σε βοηθήσει να κάνεις πιο άμεσα τη δουλειά σου, δεν υπήρχε παλαιότερα και εμένα προσωπικά με έχει σώσει. Κάποτε δεν είχαμε ανάγκη Internet, μετά δεν είχαμε το WiFi, τώρα δεν μπορούμε χωρίς Mobile Internet καλά καλά. ΓΙΑΤΙ; Γιατί οι εταιρείες σου δημιούργησαν την ανάγκη.

 

 

Να φανταστω οτι μενεις σε σπηλια, επικοινωνεις με σηματα καπνου και οταν πεινασεις βγαινεις για κηνυγι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...