Προς το περιεχόμενο

gaming headset


Daskalakis7GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνω ακουστικα κυριως για gaming...ειμαι αναμεσα στα razer kraken pro neon και στα steelseries siberia v2....ποια απο τα 2 μου προτεινεται η τι αλλο σε αυτα τα χρηματα?ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ως πρωην κατοχος 2 φορές ακουστικων razer (χαλασαν κι τα 2. Το 1 μετα απο 2 χρονια κι το αλλο μετα απο 1 μηνα...) θα σου έλεγα μακριά! Τα siberia ειναι πολυ ομορφα κι ελαφριά αλλα δεν εχουν τοσο καλη ηχομόνωση. Εγω θα προτεινα Logitech 430 καθως εχουν πολυ καλο ηχο κι ποιότητα κατασκευής κι 3 χρονια εγγύηση!(απο οσο θυμάμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαλιστα ενδιαφερον...θα ηθελα να ακουσω ακομα 2-3 προτασεις και γνωμες ομως!!!επισης διαβαζω οτι τα logitech 430 δεν εχουν τοσο δυνατο μπασο κατι το οποιο θα ηθελα να εχουν τα ηχεια που προκειται να αγορασω!!

Επεξ/σία από Daskalakis7GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου μπήκαν τα Kraken Pro στο μάτι και μπορείς να τα αγοράσεις, πάρτα αλλιώς θα σου μείνει το απωθημένο. Γενικά η Razer έχει πολλούς haters (καλώς η κακώς, δεν γνωρίζω) και θα ακούσεις πολλά αρνητικά. Εγώ πάντως μπήκα σε ένα κατάστημα πριν κανένα 8μηνο και τα βρήκα τυχαία για δοκιμή. Τα ερωτεύτηκα και τα αγόρασα. Δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή. Ενημερωτικά τα φοράω 4-5 φορές τη βδομάδα, κάθε φορά για τουλάχιστον 3-5 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ παιδια...μαλλον παω για τα hyperx cloud!!!!

Καλή επιλογή κι εγώ ήθελα να στα αναφέρω αλλά τα ξέχασα

 

 Γενικά η Razer έχει πολλούς haters (καλώς η κακώς, δεν γνωρίζω) και θα ακούσεις πολλά αρνητικά. 

Εγώ έχω λόγο να μην τα συμπαθώ κι πολύ τα ακουστικά της :P Πήρα Razer Charcharias κι χαλάσανε σε 1,5 χρόνο δεν παίζει το 1 ηχείο κι το ίδιο έγινε κι στους άλλους 2 φίλους μου που τα είχανε κι δεν τα κακομεταχειριζόμασταν! Μετά λέω έτυχε κι παίρνω τα Razer Kraken Usb σαν ποιότητα κι τιμή πολύ καλά ήμουν πολύ ευχαριστημένος κι μετά απο 1 μήνα πάω να τα φορέσω κι Κρακ σπάσανε (μου τα κάλυψε η εγγύηση βέβαια κι τα public έδωσαν πίστωση ή αντικατάσταση κι τελικά τα ακουστικά έγιναν tablet :P ) E τι στο καλό είναι μετά να τους έχεις εμπιστοσύνη? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε παιδια βλεπω τοσα topics για gaming headphones και ολοι τελικα καταληγουμε στα κλασσικα...Razer Kraken ,Steelseries Siberia ,Hyper X Cloud.Υπαρχουνε τοσα μα τοσα καλυτερα ακουστικα και εμεις κολλαμε στα ιδια επειδη υποτιθεται ικανοποιηθηκαν οι χρηστες τους ,οι περισσοτεροι των οποιων ηταν η πρωτη φορα που αγορασανε ακουστικα.Δεν ξερω φιλε εγω οταν εψαχνα gaming headphones απεφευγα αυτα που ελεγαν "gaming" και εψαχνα απλα για καλα και ποιοτικα ακουστικα επειδη δεν πιστευω κανενας να χρησιμοποιει τα gaming ακουστικα του αποκλειστικα για gaming.Τελος επειδη νομιζω εγινα κουραστικος κατεληξα στα Audiotechnica ATH M50X και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος οχι μονο απο τις επιδοσεις τους σε gaming αλλα και ταινιες,μουσικη και γενικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε παιδια βλεπω τοσα topics για gaming headphones και ολοι τελικα καταληγουμε στα κλασσικα...Razer Kraken ,Steelseries Siberia ,Hyper X Cloud.Υπαρχουνε τοσα μα τοσα καλυτερα ακουστικα και εμεις κολλαμε στα ιδια επειδη υποτιθεται ικανοποιηθηκαν οι χρηστες τους ,οι περισσοτεροι των οποιων ηταν η πρωτη φορα που αγορασανε ακουστικα.Δεν ξερω φιλε εγω οταν εψαχνα gaming headphones απεφευγα αυτα που ελεγαν "gaming" και εψαχνα απλα για καλα και ποιοτικα ακουστικα επειδη δεν πιστευω κανενας να χρησιμοποιει τα gaming ακουστικα του αποκλειστικα για gaming.Τελος επειδη νομιζω εγινα κουραστικος κατεληξα στα Audiotechnica ATH M50X και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος οχι μονο απο τις επιδοσεις τους σε gaming αλλα και ταινιες,μουσικη και γενικοτερα.

Αυτά που αναφέρεις έχουν την διπλάσια τιμή σχεδόν :P κι νομίζω δεν έχουν  μικρόφωνο πράγμα σημαντικό για gaming ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το παιδι προτιμησε τα Hyperx Cloud τα οποια την τελευταια φορα που ειχα δει εκαναν γυρω στα 100 ευρω,εγω  θα περιμενα λιγο και θα μαζευα λιγα ακομα λεφτα για να παρω τα Audiotechica,στα οποια νμζω μπορεις να προσθεσεις μικροφωνο αν το επιθυμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου μιλησω σαν κατοχος Kraken 7.1 .


 


Πολυ καλος ηχος,πολυ καλο μικροφωνο,ΤΕΛΕΙΑ ηχομονωση αλλα εμενα προσωπικα με κουραζουν μετα απο ωρες που τα φοραω,ειναι καπως σφιχτα και απ οτι ειχα διαβασει η Razer το εκανε και καλα αυτο για να αυξηση την ηχομονωση αλλα για μενα αυτο με εκανε να μετανιωσω λιγο για την αγορα τους. Γενικα η razer βγαζει πολυ καλα ακουστηκα αλλα αυτο το θεμα με το σφιξιμο εμενα με κουραζει. 


 


Τωρα για τα X cloud που αποφασισεις να παρεις θα σου ελεγα να προχωρησεις ευκολα στην αγορα τους,δεν εχω ακουσει καποιον να λεει κατι αρνητικο για τα συγκεκριμενα!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...