Προς το περιεχόμενο

Η Sony ανακοίνωσε τα Xperia Z5, Z5 Compact και Z5 Premium με το τελευταίο να διαθέτει οθόνη 4K


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ζηλειααααααααααααα...

 

καθηστε με τα λαγκσουνγκακια σας εσεις. Εκει οι τιμες ειναι καλυτερες ε?ενω τα αιφονια?:P και μπαταρια ουτε για μια μερα.Περαστικα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Snapdragon 810 και 4K οθόνη; 

Το βλέπω να πιάνει 50 βαθμούς για πλάκα και μπαταρία το πολύ 2 ώρες. Τέλειο για VR όμως.

 

Σιγά......,

το βουτάς ένα λεπτάκι σε ένα ποτήρι νερό και ψύχεται.

 

Ξεχνάτε μερικοί ότι είναι αδιάβροχο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζηλειααααααααααααα...

 

καθηστε με τα λαγκσουνγκακια σας εσεις. Εκει οι τιμες ειναι καλυτερες ε?ενω τα αιφονια? :P και μπαταρια ουτε για μια μερα.Περαστικα σας.

Το ζηλεια που ακριβως κολλαει???

Xperia Z5 μικροτερη μπαταρια απο τα δυο προηγουμενα γιατι....μπορει...

3gb ram,οπως και το Z2, και οχι 4Gb(ισως για να βγαλει κανενα Z5 plus μετα με 4gb)

Ιδια αναλυση οθονης παλι με τα προηγουμενα κινητα και μονη αλλαγη απο οτι βλεπω ειναι η καμερα και ο επεξεργαστης(που μενει στην πραξη να δουμε τι θα κανει).

Οσο για το Z5 compact η ιδεα μου ειναι ή εχει τα ιδια specs με το ηδη υπαρχον στην αγορα Z3 compact???

Πολυ μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζηλεια που ακριβως κολλαει???

Xperia Z5 μικροτερη μπαταρια απο τα δυο προηγουμενα γιατι....μπορει...

3gb ram,οπως και το Z2, και οχι 4Gb(ισως για να βγαλει κανενα Z5 plus μετα με 4gb)

Ιδια αναλυση οθονης παλι με τα προηγουμενα κινητα και μονη αλλαγη απο οτι βλεπω ειναι η καμερα και ο επεξεργαστης(που μενει στην πραξη να δουμε τι θα κανει).

Οσο για το Z5 compact η ιδεα μου ειναι ή εχει τα ιδια specs με το ηδη υπαρχον στην αγορα Z3 compact???

Πολυ μπροστα.

εχει διαφορες στα σημεια οπως και το ζ3 κομ απο το ζ1 κομ. Ενω οι αλλες εταιριες σας προσφερουν τοσο μεγαλες σχεδιαστικες διαφορες που μονο τα σονυ σας πειραξαν . ιδια αναλυση?fhd δεν ειναι αρκετο για 5 ιντσες? μαλλον υπεραρκετο. 4κ μονο για λογους μαρκετινγκ και πρωτοτυπιας. Επισης εκει που τα σ6 και iphone 6 θα μενουν απο μπαταρια τα σονυ θα συνεχιζουν. Οσο για την ραμ τι? εδω το ζ3 κομπακτ μου ανοιγει τα παντα πιο γρηγορα απο το νοτε 3. το ολοκαινουριο θεριο νοτε 5 οπως και σ6 εχουν θεμα στο multitasking που δεν συναντας στα σονυ ουτε για πλακα ...

 

keep hating

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες είμαι κάτοχος z3 compact και της ανάλυση που έχουν είναι μια χαρά και το compact και το 5,2 τώρα το μεγάλο το premium το βγάλανε καθαρά για άλλο σκοπό η εταιρεία κράτησε τον λόγο της για την οθόνη δεν έβαλε σε 5,2 Qhd στο μεγάλο, το premium το βάλανε καθαρά για το vr έτσι υποθέτω, για τον sd 810 χαλιεμε και εγώ να πω την αλήθεια αλλά πρέπει να το διορθωσανε το πρόβλημα που είχε αλλιώς δεν θα το εμπιστεύοταν και στο καινούργιο μοντέλο αλλά και η oneplus η συσκευές είναι μια χαρά τώρα η τιμές δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι συμβατές για Ελλάδα εγώ παντός το αγόρασα 270 το compact και ήμουν κάτοχος του g2 πριν και ότι λέω δεν είναι γιατί είμαι fun

 

Η one plus στο 1+2 έκανε downclock τον S810 με αποτέλεσμα να μην έχει μεν ζητήματα θερμότητας και throttling αλλά αισθητή πτώση στην απόδοση δε. Κάτι παρόμοιο θα έχει κάνει και η Sony στο Z5 premium και στα benchmarks σε onscreen test θα κλαίνε οι ρέγγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η one plus στο 1+2 έκανε downclock τον S810 με αποτέλεσμα να μην έχει μεν ζητήματα θερμότητας και throttling αλλά αισθητή πτώση στην απόδοση δε. Κάτι παρόμοιο θα έχει κάνει και η Sony στο Z5 premium και στα benchmarks σε onscreen test θα κλαίνε οι ρέγγες.
από ότι έχω διαβάσει η Sony στο z3+ τα κατάφερε χωρίς downclock αλλά δεν παίρνω και όρκο πάντως δεν έχει ακουστεί κάτι για την αυτονομία του συγκεκριμένου μοντέλου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Z5 compact ! Αν και πήγα σε κινέζο , αυτό το σχέδιο , την αδιαβροχοποιηση , το ράδιο , την κάρτα SD , το premium feeling και σε τέτοιες διαστάσεις και με τόσο μεγάλη μπαταρία για 720p δεν υπάρχει πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέτο ναρκοπέδιο η ινσόμνια αυτές τις μέρες. όπου και να πατήσω, τσούπ ένα παράθυρο γερμανός!!

 

Και μετά γκρινιάζουν επειδή ο κόσμος χρησιμοποιεί adblock και χάνουν έσοδα.

Εμ, αν δεν βάζανε όλοι pop-ups και βλακείες αλλά μένανε σε απλές διαφημίσεις, δεν θα είχαμε λόγο να βάζουμε το adblock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι έβαλε την 4k για να γίνει ντόρος θετικος/αρνητικος στα διάφορα σαιτ και να επηρεάσει άτομα του στυλ, πωωωω τι έβγαλε η Sony γαμάτη εταιρία άλλα δεν μπορώ να το αγοράσω, θα πάρω άλλο μοντέλο και στην ουσία θα πάρουν άλλο μοντέλο και στο μυαλό τους θα νιώθουν μια ικανοποίηση που έχουν Sony.ή άλλο παράδειγμα μιας που είναι της μόδας οι συγκρίσεις με τα αυτοκίνητα :P

Η Renault στην φόρμουλα 1 τα σπάει έχει τους καλύτερους κινητήρες και μηχανικούς. Θα πάρω το Renault Clio!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Renault στην φόρμουλα 1 τα σπάει έχει τους καλύτερους κινητήρες και μηχανικούς. Θα πάρω το Renault Clio!

 

Τι έχει λέει η Renault στη F1; ΜΠΟΥΑΧΑΧΑ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...