Προς το περιεχόμενο

εγκατασταση ενισχυτη


darkshadow254

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια ζηταω τα φωτα σας...επεσε στα χερια μου ενας ενισχυτης και ενα γουφερακι απο φιλο που δεν τα χρειαζεται και μου τα εδωσε....αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη με τις καλωδιωσεις των rca...απο την πηγη ερχεται 1 ζευγαρι rca και συνδεεται που? δηλαδη τα καλωδια για το γουφερ συνδεονται στο bridge 1-2 που γραφει μετα ομως που βαζω το ζευγαρι το rca που ερχεται απο την πηγη?

post-294501-0-66846300-1441578620_thumb.jpg

post-294501-0-66605000-1441578621_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να πάρεις διακλαδωτή για τα rca για να γίνουν τέσσερα.Θα τα βάλεις στο Input.

Κατέβασε κανα Manual από το νετ να δεις ακριβώς πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι; Μπορεί να πάρει από το output του ενός καναλιού και να "ταισει" το input του άλλου, αφού ο ενισχυτής δίνει δυνοτητα output. Όχι ότι πιο σωστό κι ενδεδειγμένο (όπως ούτε κι η προηγούμενη λύση), ειδικά ποιοτικά, αλλά αν δεν μπορεί κάτι καλύτερο (δηλαδή πηγή με 2-3 εξόδους προενισχυσης) ας το κάνει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κατάλαβα καλά αυτό.

Δηλαδή θα βάλει τα 2 rca στην είσοδο,και θα βάλει άλλα 2 που θα συνδέει την έξοδο και την άλλη είσοδο του ενισχυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Θα βάλει το μοναδικο ζευγάρι rca που έχει στο input1.

2) Με ένα άλλο καλώδιο rca σε rca, θα βάλει την μια άκρη στο output1 και την άλλη στο input2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ετσι οπως ειναι στις φωτο καταλαβα απο τα λεγομενα του να τον συνδεσω αλλα δεν κοβω το χερι μου γιατι εχει φυγει εκτος και θα κανει καιρο να γυρισει

στα rca ειναι κυκλωμενο εκει που θα μπει απο την πηγη προς ενισχυτη

και στην δευτερη εκει που ειναι οι επιχρυσιωμενοι δεκτες εχω κυκλωμενο το καλωδιο που θα συνδεθει και θα φυγει για το γουφερ...αλλωστε δεν θελω να συνδεσω και τα τεσσερα καναλια μονο το 1και 2 σε βαση bridge ειναι υπεραρκετα να ταισουν το γουφερ 

σωστα η λεω κατι λαθος?

επισης το woofer δεν συνδεεται στον ενισχυτη με rca αλλα με καλωδια χοντρα που μου εχει δωσει μαζι

post-294501-0-34661600-1441659777_thumb.jpg

post-294501-0-72434700-1441659778_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια..και κατι αλλο....τι ακριβως παιζει με το input-output που γραφει?τετρακαναλος = 4 ζευγαρια rca ετσι?αρα πρεπει ολα να ειναι εισαγωγης η κανω εγω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Input=είσοδος από την πηγή Output=έξοδος για σύνδεση με άλλο ενισχυτή.

Για να παίξουν και τα 4 κανάλια για τα ηχεία από όσο βλέπω στις φωτο σου πρέπει να μπουν rca και στα 4 Input.

Και να έχεις το διακοπτάκι στο low αν παίξει μπάσσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τελικα τον εχω περασει αλλα τωρα εχω αλλο προβλημα....ζεστενεται στο 5-10λεπτο αν δε ανεβασω την ενταση ζεματαει χωρις ομως να με σταματαει το protection  ουτε να παιρνω παραμορφωση ουτε τιποτα ειναι λογικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πυροσβεστηρα να έχεις μάχιμο και βλέπουμε :ρ

Καλοκαίρι πάντως είναι, λογικό να ανεβάζει κάπως...ποσό σου ανεβάζει δεν ξέρουμε. Πχ..δεν μπορείς καν να τον ακουμπήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι να τον ακουμπησω μπορω...ειναι πως να το πω.....στην θερμοκρασια που ειναι ενα καπο αυτοκινητου .....μπορεις να το ακουμπησεις δεν μπορεις να το αφησεις για ωρα πανω του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...