Προς το περιεχόμενο

Φιλοδώρημα. Ουστ...


Homo Masturbalis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως δεν μυξοκλαίγομαι επειδή στον τάδε δεν του έκατσε η γυναίκα ή η τάδε κακογαμήθηκε και άκουσα εγώ τις παρλαπίπες τους... έχω μάθει να είμαι επαγγελματίας στην δουλειά μου με τους πελάτες.

 

Αν δεν αντεχείς την συναναστροφή με τον κόσμο, βρες άλλη δουλειά πιο μοναχική. Εγώ πάντως χαίρομαι τις εμπειρίες που έχω αποκομίσει... και τις αρνητικές και αρκετές θετικές. Εδώ μέσα θα συνεχίσετε να μιζεριάζετε βλέποντας μόνο τις αρνητικές. Επιλογή σας είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου αρεσει να ακους παρλαπιπες για την εξυπηρετηση σου επειδη καποιος χωρισε με την γκομενα δικαιωμα σου.Επιλογη σου.Ο πελατης εχει παντα δικιο  :-D


Τελωσπαντων , αρκετα γελασαμε.Δεν ειναι ολες οι δουλειες για ολους.Αλλος γουσταρει να συναναστρεφεται με πελατες.


Φαντασου να εισαι σε γραμμη εξυπηρετησης και να μπαινει ο αλλος φορτσατος  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει, αλλά είναι και αυτό μέρος της δουλειάς ΟΤΑΝ συναναστρέφεσαι με κόσμο... τόσο δύσκολο να το καταλάβεις;

 

Συμφωνώ ότι δεν είναι όλες οι δουλειές για όλους. Αν κάποιος έχει καλομάθει (π.χ. μοναχοπαίδι/πριγκιπισούλα) και δεν αντέχει να ακούει το παραμικρό, ας κάτσει σπίτι του. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Πάμε παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει ναμην εχει καλομαθει αλλα ναμ ην γουσταρει να στηνει κωλο στον πελατη για να μην χασει το μεροκατο,αυτο.Παμε παρακατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πελατης πληρωνει αρα τον σερβιτορο τον κανει οτι θελει και πιπα θα του παρει και τα παντα.

 

εμεισ αν δεν δουμε καλο γκομενακι στο μαγαζι που να μας καβλωνει δεν αφηνουμε τιποτα για τιμωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν στήνεις κώλο, απλά τον γειώνεις ευγενικά όταν αυτό που σου ζητάει δεν μπορεί να γίνει (όχι δεν θες, αλλά δεν μπορεί να γίνει)... και όχι, δεν χάνεις κανένα μεροκάματο όταν την δουλειά την πληρώνει άλλος από αυτόν που «διαμαρτύρεται» για τον Χ/Ψ λόγο. Είναι θέμα ευγένειας/επαγγελματισμού. Εξηγείς ευγενικά, κάνεις την δουλειά σου και αποχωρείς. Τόσο απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λεει ο bedazzled ειναι οτι για να δουλεψεις σερβιτορος πρεπει να εισαι σαν ρομποτ. Nα απενεργοποιείς τον συναισθηματικο κοσμο για να μην ψυχοπλακωνεσαι με τον καθε περιεργο πελατη που νομιζει οτι ειναι THE CHOSEN ONE και βγαλεις καρκινο σε ενα χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει καναμε λιγο και την τριχα τριχια.Περα του αναμενου τρεξιματος της δουλειας , λιγοι πελατες ειναι πραγματικα γιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα ακούσουμε οτι επειδή πληρώνει ο πελάτης μετά ο σερβιτόρος θα πρέπει να έχει και αμάξι για να σε πηγαίνει σπίτι.

Σε λιγο μαλλον.

Αλλα ακουσαμε οτι η σερβιτορα δεν πρεπει να σου φερνει νερο γιατι δεν ειναι δουλεια της. Πρεπει να πηγαινεις στον barista, οπως θα ειναι πνιγμενος στις παραγγελιες και να του ζητας νερο ή αμα λαχει να μπεις μεσα στην μπαρα σαν εργαζομενος και να βαλεις μονος σου.

Πιασε το αυγο και κουρευτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα ακουσαμε οτι η σερβιτορα δεν πρεπει να σου φερνει νερο γιατι δεν ειναι δουλεια της. 

 

ή προσπαθεις να μην καταλαβεις τι διαβαζεις.. ή δεν ξερεις πως να μπαλωσεις αυτα που λες...  

 

τεσπα στο θεμα μας..

 

εκλεψα το μηχανακι του ντελιβερα γιατι μου εφερε κρυο πιτογυρο...  ετσι για να μαθει.. την επομενη φορα θα το φερει κρυο?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τα ζείτε αυτά ρε παιδιά να μας πείτε και εμάς. Εδώ Λάρισα δεν προλαβαίνεις να πεις δυο γουλιές νερό έρχεται και στο ξαναγεμίζει συνεχώς.Καταντάει σπαστικό από την αντίθετη πλευρά ιδιαίτερα αν έχεις κάποια εμπιστευτική συζήτηση και αναγκάζεσαι να την διακόπτεις κάθε λίγο και λιγάκι. :-D Ontopic τώρα φιλοδώρημα μόνο σε delivery και αυτό της τάξης των 50 λεπτών η του ενός ευρώ ανάλογα.Γιατί αυτοί οι τύποι είναι παντός καιρού και με βροχή και με κρύο θα έρθει στην πόρτα σου.Σε club καφετέριες και εστιατόρια ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yup, να το το λαθος.

 

Δεν την πληρωνεις, πληρωνεις την αξια του καφε που καταναλωσες σε συνδυασμο με το τραπεζι που κρατησες κλπ. Δεν πληρωνεις τον σερβιτορο, δεν μπαινουν στην τσεπη του τα χρηματα απο τα ροφηματα, αν μπει κατι στην απο μεσα ειναι το tip. Το οποιο δεν δινεις αμα λαχει.

wrong εφοσον ενα μαγαζι εχει σερβιτορο η τιμη περιλαμβανει τα παντα το καφε το τραπεζι την εξυπηρετηση την μουσικη την τουαλετα το πλυντηριο πιατων την κουζινα.

Το οτι στα 10-20-200 ευρω που θα δωσεις αντιστοιχει το 0,02% του τζιρου στη σερβιτορα ειναι αλλο θεμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...