Προς το περιεχόμενο

Το Facebook ετοιμάζει το Dislike κουμπί


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απίστευτα αφελής οποιος πιστευει οτι θα μπει ποτέ dislike κουμπί στο fb.
Kαι επίσης,το κουμπι για το οποιο μίλησε,θα δηλώνει συμπάθεια/συμπαρασταση/συμπονια για τα διαφορα ποστ που χρειαζονται τετοια
"συναισθηματα".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος ο κλασσικός ελληναρας έβγαλε τους πάντες αργοσχολους. Σε κάθε post για Facebook έχουμε τον ψευτο hipster που προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν έχει και τον τραγικό με τις συνομωσιες να μας πρηζει. Με την λογική τους ο ξάδερφος μου που κάνει 100 ταξίδια τον χρόνο μπροστά του είστε αργοσχολοι

Aυτο ακριβως ,γραφικοι και κουραστικοι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος ο κλασσικός ελληναρας έβγαλε τους πάντες αργοσχολους. Σε κάθε post για Facebook έχουμε τον ψευτο hipster που προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν έχει και τον τραγικό με τις συνομωσιες να μας πρηζει. Με την λογική τους ο ξάδερφος μου που κάνει 100 ταξίδια τον χρόνο μπροστά του είστε αργοσχολοι

Προσπάθησα να καταλάβω...τι εννοείς, αλλά μάταια...

 

"Ο άλλος ο κλασσικός ελληναρας έβγαλε τους πάντες αργοσχολους. Σε κάθε post για Facebook έχουμε τον ψευτο hipster που προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν έχει...." μέχρι εδώ καλά το πήγαινες...

 

...από εδώ και κάτω.. το χάος!!! "...και τον τραγικό με τις συνομωσιες να μας πρηζει. Με την λογική τους ο ξάδερφος μου που κάνει 100 ταξίδια τον χρόνο μπροστά του είστε αργοσχολοι"

 

Δεν θέλω να μου εξηγήσεις, γιατί θα με μπερδέψεις χειρότερα! Άσε με με την απορία!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαστε το Thumbs Down κουμπι που ειχαμε ενα φεγγαρι εδω και θαβαμε τα σχολια των καραγκιοζηδων;

 

Δυστυχως αφαιρεθηκε γρηγορα μιας και χρειαζονται και αυτοι για να λειτουργησει το Forum,γιατι εχει την πλακα του να δημιουργειται Flame που κραταει το Forum πιο ενδιαφερων.

 

Anyway αν ερθει το Dislike μπορουμε να εχουμε πισω τα δικα μας χερακια;

ΕΕΕ; Καταπληκτικοι διαχειριστες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Και κουμπί «Na_ki_emas», μετά το dislike, ανήγγειλε ο Μαρκ Ζούκερμπεργκ

 

Ήταν να μην πάρει φόρα ο Μάρκ Ζούκερμπεργκ. Μετά το dislike, και άλλο ένα νέο σύμβολο, έρχεται να εμπλουτίσει τις επιλογές που έχουν οι χρήστες για για να εκφράσουν τα συναισθήματά που τους προκαλεί κάποιο post.

Το εικονίδιο του «Nakemas», θα έχει τη γνωστή παλάμη του Facebook, μόνο που αυτή τη φορά αντί για αντίχειρα, θα κινείται ενιαία προς τα κάτω, αναπαριστώντας συμβολικά μια οικεία χειρονομία."

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.moyfanet&id=43027

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε αυτά που διαβάζω θα αρχίσει από τώρα η τριχόπτωση και είμαι μετά βίας 25. Κρίμα είμαι...

 

express empathy = εκφράζω συμπόνια/συμπάθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε hoax είτε δυναμική κίνηση (σε περίπτωση που εφαρμοστεί δηλαδή...) κρατάει το προϊόν στην επικαιρότητα.

 

Πάντως η αλήθεια είναι πως έχει προκύψει (1-2 χρονια τώρα, κυρίως έξω) μια τάση όπου οι πιο πνευματώδεις και καλά χρήστες τα χουν κλείσει τα ακκάουντς και έχουν μετακομίσει στο twitter, αφήνοντας το fb όπως εννοούνε στη μάζα και την πλέμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...