Προς το περιεχόμενο

Sony: Το Xperia Z5 Premium αξιοποιεί την 4K ανάλυση μόνο στα media για καλύτερη αυτονομία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρακτικότατη εφαρμογή της 4Κ οθόνης όπως και να το δει κάποιος,βέβαια το βέλτιστο θα ήταν να δίνει στο χρήστη αυτήν την επιλογή αλλά φαντάζομαι όλοι στις ταινίες θα την ενεργοποιούσαν οπότε...

Τώρα αν είναι χρήσιμη για εμένα ναι αλλά όχι ακόμα, σκεφτείτε όσοι προλάβατε όταν έγινε η μετάβαση από ασπρομαυροπράσινα σε έγχρωμα κινητά τί έλεγαν όλοι, "σιγά τί να το κάνεις το χρώμα στο κινητό", χμ.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει καλή κίνηση σύμφωνο αλλά ρε φίλε μια απορία σοβαρά τώρα η μπαταρία θα βγάζει μια ταινία 2 ώρες σε αυτήν την ανάλυση η να χαμέ να λέγαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δίνουν full HD είναι λίγο, μας δίνουν 2Κ είναι ενεργοβόρο, μας δίνουν 4Κ είναι ενεργοβόρο και άχρηστο σε τέτοιες ίντσες...Μας δίνουν 4Κ ΜΟΝΟ εκεί που χρειάζεται και full HD εκεί που όντως δε χρειάζεται παραπάνω για να κρατάει επιτέλους 2 μέρες το κινητό και πάλι αυτοί φταίνε...

Βγάλε άκρη με τον Έλληνα....

Μακάρι να το έκανε και η LG στο G3 (είμαι κάτοχος)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενοχλουν ότι παραπάνω σας δίνουν οι εταιρίες από γενιά σε γενιά ίδια θα κοστολογιθει. θέλετε να πληρωσετε τα ίδια και να πάρετε λιγότερα ; Το Νότε 5 με ίδια τιμή ανακοινώθηκε με το 4 και έχει 4 άχρηστα gb ram.Τώρα όοσο γία αυτό που έκανε ή sony δεν έχω να πω κάτι.... Έχει κάνει πολλές πατάτες τελευταία.

 

Αχρηστα τα 4 gb ram?τι πινεις φιλος θελω κιεγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δίνουν full HD είναι λίγο, μας δίνουν 2Κ είναι ενεργοβόρο, μας δίνουν 4Κ είναι ενεργοβόρο και άχρηστο σε τέτοιες ίντσες...Μας δίνουν 4Κ ΜΟΝΟ εκεί που χρειάζεται και full HD εκεί που όντως δε χρειάζεται παραπάνω για να κρατάει επιτέλους 2 μέρες το κινητό και πάλι αυτοί φταίνε...

Βγάλε άκρη με τον Έλληνα....

 

Ο Έλληνας που αναφέρεις απλά δεν θέλει να τον κοροϊδεύουν.. Να δεις που ως δια μαγείας στο επόμενο Z5 premium+ plus θα παίζει παντού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχρηστα τα 4 gb ram?τι πινεις φιλος θελω κιεγω

Πρωτον λέω τι γνώμη μού δεν σηκώνω ειρωνία σε αυτό ακούς τέλος με αυτό ρεεε.Δεύτερον δεν καταλάβες τι λέω .Όταν ειχε ανακοινωθεί το Νότε 5 πολύ έλεγαν ότι είναι αχριστα τα 4 gb οπότε το αναφέρω σαν παράδειγμα.Το αν είναι χρήσιμα πραγματικά ή όχι άσε να έχω την άποψη μού και εσύ μάθε να σέβεσαι του άλλου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελη μαίμουδια πληρωνεις 4Κ παιρνεις 1080P καλη φαση!!

χαχαχαχχαχαχ!!!και για να μας πει λιγο η Sony στα s6-s6 edge που εχουν 2K αναλυση παντου μενου πλοηγηση δεν εχει διαφορα απο την full hd??? δεν νομιζω τακη!!!καλα εκανα και τα απεχθανομαι τα sony....καποτε τηλεορασεις ναι οκ...αντε και ps μεχρι εκει...ο καθεις στο ειδος του!

Ειλικρινα τωρα εσυ μπορεις να καταλαβεις διαφορα 1080p με 2K; Αμα και τα δυο πανελ ειναι καλα τοτε δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ απολυτως διαφορα σε αυτα τα μεγεθη. (Δεν μιλαω για TV Monitors 45"+)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπουρδες του μαρκετινγκ εχω με το xperia Z μια χαρα κανω την δουλεια μου

Συμφωνώ. Κι εγώ με το ΝΟΚΙΑ 6150 "μια χαρά κάνω τη δουλειά μου". Και μπαταρία για μια βδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο σωστό κατά την άποψη μου θα ήταν να σου δίνει εσένα τη δυνατότητα να επιλέξεις που θες να υπάρχει η 4k ανάλυση. πχ να έχεις 4k μόνο στις ταινίες ή να έχεις 4k σε φωτογραφίες και ταινίες. Ακόμα θα μπορούσε να έχει μια λειτουργία που θα σου επιτρέπει να αλλάζεις χειροκίνητα από 4k σε 1080p και το αντίστροφο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμα από τα θεωρητικά πλεονεκτήματα των κινητών που τελικά είναι κάτι ΑΧΡΗΣΤΟ

Ποιος βλέπει ταινία σε 5αρα (+-10%) οθόνη ;;;

Ποιος καταλαβαίνει την ποιοτική  διαφορά 1080p , 2Κ και 4Κ στο κινητό του ;;; (εκτός από τη στιγμή που το ξαναβάζεις για φόρτιση... )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...