Προς το περιεχόμενο

Google: Ιστοσελίδα για συγκέντρωση δωρεών υπέρ των προσφύγων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης ωραίος τρόπος να βάλει κόσμο να σετάρει google wallet χωρίς καν να το πάρει χαμπάρι.

 

Δεν είσαι αναγκασμένος να σετάρεις google wallet. Μπορείς κάλλιστα να πας στην ιστοσελίδα της εκάστοτε ΜΚΟ και να κάνεις απευθείας δωρεά. Το γράφει και στο FAQ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατανοω οτι δεκαδες μμε σε εχουνε εκπαιδευσει να σκεφτεσαι ετσι.Και ειναι δικαιωμα σου.

Η χαωδη διαφορα μας ειναι η εξης.Οτι ανεφερα ενα γεγονος και σαν γεγονος εχει ανισοροπη αντιμετωπηση απο τους ενχωριους αρχοντες,και αν θες ρατσιστικη εναντια σε ελληνες αστεγους οπου μεχρι πριν λιγο καιρο θα ητανε και ενεργα φορολογουμενα μελη...........

Αν δεν το κατσαλαβαινεις και αυτο,κατανοητο.

Εσυ,ως κλασικος ελληνας "οποιος δεν ειναι με εμας ειναι με τους αλλους" εδωσες την αστεια απο καθε αποψη απαντηση περι ακροδεξιων θεσεων ξενοφοβιας κτλ.

Απο την αλλη μπορω να θεσω ως ανθρωπος τις προτεραιοτητες μου απεναντι στην κοινωνια βαση σκεψεων και οχι καθοδηγησηςκαθοδηγηση ειναι για τα προββατα.

kke generator

 

το θέμα μας δεν ειναι πολιτικό. Δε συζητάμε γιατί υπάρχουν πρόσφυγες, γιατί γίνεται πόλεμος, γιατί δεν ζούμε σε έναν τέλειο κόσμο. 

 

Σαφώς υπάρχει κρίση στην Ελλάδα, κόσμος πεινάει και κρυώνει γύρω μας. Εγώ μένω στη Γερμανία εδώ κ 5 χρόνια και εδώ επίσης γεμίζει ο τόπος από ανθρώπους που χρειάζονται βοήθεια σιγά σιγά.

 

Βοηθήστε ο καθένας όπου μπορεί, όπως μπορεί. Χωρίς να κράζετε και να σας φταίνε όλα. Μια φταίει η google γιατί έχει κρυφή ατζέντα, μια φταίνε οι Αμερικάνοι, μια η εκκλησία... Εμείς δε φταίμε; ποτέ;

 

Απλά βοηθήστε. Εγώ σήμερα δεν έχω κάποιον δίπλα μου να χρειάζεται κάτι εδώ που ζω. Επέλεξα λοιπόν τη google. εσείς που έχετε, βοηθήστε εκεί. Αλλά βοηθήστε, μην κοιτάτε. Όλοι έχουμε κάτι που δε χρειαζόμαστε, ρούχα, παπουτσια, λεφτά, ακόμα και μια καλή κουβέντα. Όλα χρειάζονται και όλα είναι χρήσιμα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μήνυμα που παράθεσα, εάν μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις, μιλάει για συριζαίους κλπ. Το ποιος δίνει πολιτική έκταση στο θέμα μπορείς να το ξανασκεφτείς.

Ε,αμα σου εξηγω και αυτο...υποτιθεται οτι ειναι ποιο ευαισθητοι με τα κοινωνικα θεματα απο τον αδωνι και τον μπειμαρακη,για τον λαο μιλανε συνεχεια,πεθανουνε για τον λαο,ο λαος περιμενε κατι απο δαυτους.

Ε κολημα με την πολιτικη ο Ελληνας,και δεν του προσφερει και ποτε ΤΙΠΟΤΑ!

Εσυ να σκεφτεσαι ΠΟΛΥ περισσοτερο και πολυπλευρα......

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φιλανθρωπίες εταιριών δεν είναι κάτι καινούργιο.

 

Όπως και η ολοένα και πιο έντονη μιζέρια που βγαίνει σχεδόν σε κάθε θέμα που δημοσιεύεται εδώ πέρα.

 

Εγώ αυτό που διάβασα στο άρθρο είναι ότι τα δέκα ευρώ που θα δώσω για να βοηθήσω , η Google θα τα κάνει 20.

 

Μπράβο της. Μπορούσε κάλλιστα να μην δώσει τίποτα. Αν το κάνει για διαφήμιση δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

 

Αν κάποιον τον ενοχλεί αυτό, ας μην δώσει τίποτα ή να τα δώσει μέσω άλλου τρόπου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,αμα σου εξηγω και αυτο...υποτιθεται οτι ειναι ποιο ευαισθητοι με τα κοινωνικα θεματα απο τον αδωνι και τον μπειμαρακη,για τον λαο μιλανε συνεχεια,πεθανουνε για τον λαο,ο λαος περιμενε κατι απο δαυτους.

Ε κολημα με την πολιτικη ο Ελληνας,και δεν του προσφερει και ποτε ΤΙΠΟΤΑ!

Εσυ να σκεφτεσαι ΠΟΛΥ περισσοτερο και πολυπλευρα......

 

 

Για να κλείσω την πολιτική και offtopic συζήτηση που άνοιξες άθελα ή ηθελημένα:

 

 

Η αναφορά στην πολιτική ταυτότητα του δημάρχου σου το μόνο που πετυχαίνει είναι να αποπροσανατολίσει το μυαλό αυτού που σε διαβάζει. Δυστυχώς ή ευτυχώς για τον καθένα ξεχωριστά το οποιοδήποτε πρόβλημα έχει τη δική του βαρύτητα. Το αν κάνει λοιπόν κοινωνική πολιτική ο εκάστοτε τοπικός άρχοντας, κρίνεται από τον κάθε πολίτη ξεχωριστά. Ο άλλος θα μπορούσε κάλλιστα να ξεφυτρώσει και να σου πει πως οι μετανάστες που πεινάνε είναι περισσότεροι από τους Έλληνες ασχέτως αν προσφέρουν κάτι. Και άντε μετά άνοιξε συζήτηση που δεν θα τελειώσει ποτέ.

 

Και όλα αυτά σε ένα θέμα που αφορά μια ενδεχομένως στρατηγική marketing της Google η οποία όμως θα βοηθήσει ενεργά στην ανθρωπιστική κρίση.

 

 

My 2 cents

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολοκύθια τούμπανα μάγκες με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. Και μπίζνα να είναι της Google, θα δώσει ή όχι τα λεφτά στους πρόσφυγες; Αυτό έχει σημασία. Η απόφαση αυτή θα βοηθήσει και θα ανακουφίσει ένα κάρο πρόσφυγες.

 

Από τον καναπέ και την καρέκλα έχω κι εγώ μια πολύ αναλυτική άποψη. Αλλά από την στιγμή που δεν βρίσκομαι στην θέση των προσφύγων, θεωρώ ότι δεν έχω λόγο για άποψη. Σκέφτομαι τον εαυτό μου μόνο στην θέση τους. Στα παπάρια μου αν με βοηθήσει η Google ή ο Bill Gates. Εγώ έγινα πρόσφυγας για ένα καλύτερο αύριο, και ας κάνουν διαφήμιση οι άλλοι την εταιρεία τους.

Όταν συμβαίνει το ανάποδο (ή ακόμα χειρότερα τίποτα) δεν ανοίγει ούτε ένα ρουθούνι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία δουλειά η Google (και η κάθε εταιρεία γενικότερα) να κάνει κοινωνική πολιτική. Αυτή δεν είναι δική τους δουλειά, αλλά του εκάστοτε κράτους. Δουλειά της Google είναι να πληρώνει τους φόρους της και ννα παράγει αγαθά για το καταναλωτικό κοινό με χρηματικό αντάλλαγμα (με απώτερο σκοπό το κέρδος) και όχι να χρησιμοποιεί τον πόνο των ανθρώπων για να προβάλει ένα "φιλανθρωπο προσωπείο". Να είστε σίγουροι ότι δε δίνει δεκάρα για το αν οι άνθρωποι αυτοί πεθάνουν την επόμενη μέρα, αρκεί να γίνει αφού κλείσουν τα φώτα της δημοσιότητας και αυτή κάνει τη δουλειά της. 

Η κίνηση αυτή είναι καθαρά θέμα marketing και απ' ότι βλέπω , από αρκετά ενθαρυντικά σχόλια, έχει θετικό απότέλεσμα στο κοινό, οπότε με 10-20 ψωροεκατομμυριάκια (κέρδη ενός μήνα γι αυτήν) κάνει μια πολύ μεγάλη διαφήμιση. Θα έπρεπε να ντρέπονται που παίζουν πάνω στις πλάτες αυτών των ταλιπωρημένων ανθρώπων με σκοπό να αυξήσουν τα κέρδη τους...

Συμφωνώ ότι θα έπρεπε η Google να πλήρωνε τους φόρους της και τα κράτη να φρόντιζαν να λήξει ο πόλεμος. Και εμείς ως πολίτες να πιέζουμε για αυτό. 

 

Μέχρι να συμβεί αυτό όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα να τα λες ολα οπως σε βολευει,ευτυχως δεν υπαρχει πολιτικη συζητηση.
Οχι φιλε μου,ο καθε ενας τα βλεπει οπως τα σκεπτεται,η και πως τον βολευουν καμμια φορα.
Ανεβαζω το βιντεο μηπως το δεις διαφορετικα.......
Κοιμαται η κοπελα,αρα το Π το χρειαζετε ο συντροφος της ο οποιος πηγαινει στο μαρινοπουλο απεναντι για αποφαγια...
Αληθεια,200.000 μελη εδω θα κανουμε κατι και για αυτους?
Επιδει δεν τους παιζουνε ολη μερα τα καναλια με σουπερ σκηνοθεσιες δεν εχουνε καμμια τυχη?
https://www.youtube.com/watch?v=2MGAgIi3xvs&feature=youtu.be

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πιέσει πρώτα την Ρωσία και την Αμερική να σταματήσουν το πόλεμο εκεί στη Συρία και μετά κάνουν φιλανθρωπίες, αν και απο αυτό θα έχουν και φοροαπαλλαγή και τσάμπα διαφήμιση.

Σε αυτά τα μαρκετίστικα κόλπα τα Αμερικανάκια είναι πρώτα τους έχουμε πάρει πρέφα. :-D

Αλλά ξέχασα υπάρχει αρκετό πολεμικό υλικό που είναι έτοιμο να λήξει και κάπου πρέπει να το αδειάσουν για να τα οικονομήσουν σωστά; :devil:

 

Όταν κάνεις μια φιλανθρωπία δεν τη διατυμπανίζεις παντού :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μήνυμα που παράθεσα, εάν μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις, μιλάει για συριζαίους κλπ. Το ποιος δίνει πολιτική έκταση στο θέμα μπορείς να το ξανασκεφτείς.

 

οτι να ναι....δεν ξερεις εσυ τι εγραψες ο ιδιος ....πες μας οτι σε ενοχλησε η λεξη συριζαιος για ενα δημαρχο που ειναι πολιτικο προσωπο καταρχην  ενω εσυ επιτεθηκε προσωπικα σε ατομο και ονοματισες .....και ασε τις ιστοριες ......απορω που δεν σου εχουν σβυσει το σχολιο σου ακομα.....εχω δει να εχουν σβυσει σχολια αλλων και αλλων αλλα το δικο σου παραμενει ακομα.....περιεργο απο τους moderator ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τσακαλια γιατι παντου βλεπουμε δολο, μιζερια, κρυμμενη ατζεντα, θεωριες συνομωσίας, ευκαιρια να αποποιηθούμε ευθύνη ή να γκρινιάξουμε;

 

μια ανθρώπινη κίνηση που οργανώθηκε απο μια πολυεθνική της πληροφορικής που για κινητρο δινει κι αυτη αλλα τοσα.

 

ειναι αδιαφορο αν θα μπορουσε να κανει απο μονη της ακομα πιο πολλα, σκεφτειτε πως σας δινει την ευκαιρια να κανετε κατι καλο για τοσους ανθρωπους που ευχομαι ουτε στον υπνο μας να μη δουμε τα οσα περνανε.

 

επισης επειδη ειναι πολυεθνικη με μεγαλο public name δε μπορει να κανει μαλακια και εχει τσεκαρει και αυτους που θα τα δωσει (κατι που εγω δε μπορω να κανω και θα αγχωνόμουν μην παει η δωρεα μου σε καμια ΜΚΟ κουμπαρου βουλευτη).

 

οποιος θελει και μπορει βοηθαει, οποιος δε θελει το προσπερναει, ο δολος και ο καυστικος σχολιασμος σε μια τετοια ειδηση ειναι μια ανουσια χαζομαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνεις μια φιλανθρωπία δεν τη διατυμπανίζεις παντού :mad:

 

 

Οσο το διατυμπανιζει μαζευοντε περισσοτερα χρηματα.

Παντος εχω να πω πως πολυ καλα κανει η google.Προφανος και λειτουργει και ως διαφημηση αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος πως αυτα τα χρηματα θα αξιοποιηθουν για βοηθεια σε συνανθρωπους μας.

Επισης να πω κατι,στη google και στη καθε google οι ανθρωποι που περνουν αυτες τις αποφασεις εχουν εξασφαλισει το μελλον το δικο τους και των παιδιων των παιδιων των παιδιων τους και κατι παραπανω και οταν εχεις τετοια ασφαλεια δεν κοιτας μονο πως να κανεις περισσοτερα χρηματα.Σιγουρα προσπαθεις το καλυτερο για την επιχειρηση αλλα ταυτοχρονα εισαι και πολυ πιο ανετος και ενεργος σε φιλανθρωπιες.

Οποτε οταν εχεις την ευκαιρια να βοηθησεις και ταυτοχρονα να προβαλεις την επιχειρηση σου γιατι να μην το κανεις.

Παντα θα υπαρζουν παντως μικρα ανθρωπακια που δεν ευχαριστιουντε ποτε μα ποτε οτι και να κανεις.Ελπιζω τουλαχιστον αυτοι που δεν ειναι ευχαριστιμενοι να βοηθανε οι ιδιοι εμπρακτα τοτς γυρω τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν γνωρίζουν, το συγκεκριμένο "project" της Google δεν είναι μόνο για το μεταναστευτικό το οποίο πουλάει στις μέρες μας.

 

Το One Today περιέχει διάφορες ΜΚΟ που κάνουν φιλανθρωπίες σε διάφορους τομείς. Τα λεφτά των δωρεών, σύμφωνα με την Google, πηγαίνουν ακέραια στις ΜΚΟ μιας και η ίδια η Google καλύπτει τα έξοδα τραπέζης μέσω του Google Wallet.

 

Αξίζει να του ρίξετε μια ματιά είτε είστε είτε δεν είστε συνωμοσιολόγοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...