Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή GTX 770 για GTX 970


Sivaas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας! Θέλω να κάνω μία ερώτηση. Αξίζει να αλλάξω την PNY GTX770 XLR8 Enthusiast Edition (2gb GDDR5, Core clk 1250Mhz, Engine clk 7200Mhz) για να πάρω μια Asus GTX970 Strix 4GB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι συμφέρει.Και 3.5 gb Bram και 50% πιο γρηγορη

 

Οχι δεν εννοειται. Αναλογα με τον ανθρωπο ειναι. Ρεαλιστικα ποσο κανει μια 770 αν τη πουλησει, 180 ευρω? Ποσο κανει μια 970, τα διπλασια.. σχεδον? Εχει διπλασιες επιδοσεις? Οχι δεν εχει. Για 10 και 15 φπς αν πιστευει ο φιλος οτι αξιζει ας το κανει.

 

Μια αλλαγη σε 970 θα βολευε ειτε αν καποιος αλλαζε οθονη, ειτε αν προερχοταν απο αρκετα παλια καρτα.

 

Δε μας εχει πει ουτε σε τι αναλυση παιζει ουτε απο τι αποτελειται το υπολοιπο συστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

100% πιο γρηγορη? Α οχι, 40 λεει. αλλα κανει 100% παραπανω σε τιμη.  Και ασε τι λεει, να μας πουν κατοχοι τα φπς τους, ειδικα αν ειχαν αυτες τις καρτες, γιατι εγω σου λεω οτι σε καποια ναι θα εχει και 40% καλυτερες, σε καποια θα εχει μονο 15-20% καλυτερες επιδοσεις ομως.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πια δεν πιστεύω αυτά τα ηληθια βίντεο... Αποκλείεται να είναι 40%.... Βασικά τι παιχνίδια παίζεις? Σου κολλάει τίποτα? Θες να πας να σκάσεις τώρα λεφτά? Εγώ πιστεύω αν είχες 760 θα άξιζε να πας 970... Δεν θα δεις την αλλαγή που περιμένεις και θα απογοητευτεί πιστεύω... Πες μας τι παιχνίδια παίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...