Προς το περιεχόμενο

Χαμηλότερες τιμές στην υπηρεσία iCloud της Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προφανώς είναι γενικό το δεύτερο μέρος του σχόλιου σου.. 

 

κοίτα, δεν είμαστε όλοι επιχειρηματίες και αρχηγοί πολυεθνικών επιχηρήσεων, εγώ (μιας και έκανες παράθεση το σχόλιο μου) ΘΕΛΩ να έχω 30GB σειρές-ταινίες και μουσική στη συσκευή μου για να τις βλέπω ΟΠΟΤΕ γουστάρω εγώ και μάλιστα σε flight mode, αρκετό καρκίνο απορροφάμε όλη μέρα από την ακτινοβολία του κινητού.

 

Τι να μου κάνει λοιπόν μια υπηρεσία cloud της Apple,της Google, του Facebook (dropbox), κτλ κτλ;;;; ;)

 

 

 

 

όντως, το note 3 μου το πέταξα σε ένα γκρεμό για να το τιμωρήσω που σερνόταν τόοοοοοοοοοοοοσο πολύ... :P

 

Βασικα, δεν μας νοιαζει αν θελεις να βγαζεις τα ματια σου και να βλεπεις σειρες στο κινητο σου.

 

Το λες και το ξαναλες λες και ειναι η νόρμα.

 

Το Backup στο cloud ειναι μια εξτρα ασφαλεια, ειδικα για πραγματα που δεν επανακτωνται (πχ personal photos/videos) αλλα βολευει πολυ μικρες επιχειρησεις για κοινοχρηστα εγγραφα κλπ

 

ΠΟΤΕ δεν θα χρησιμοποιουσα βεβαια το icloud, γιατι με περιοριζει στο ios, απαραδεκτο κατ'εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πότε δεν δούλεψα τέτοια πράγματα και ούτε πρόκειται. Τα θέλω όλα άμεσα και χωρίς ίντερνετ.

 

Για backup είναι ότι καλύτερο - απλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20-30GB σε σειρές στο τηλέφωνο ..... τι άλλο θα ακούσουμε δεν ξέρω.

Σκοπεύεις να κλειστείς σε κανένα καράβι για κανα 2 μήνες?

 

Καλή κίνηση από την Apple... μπορεί και καλύτερα όμως

Οχι αλλά για τη δουλειά μου είναι απαραίτητη αυτή η δυνατότητα. Με μια 128αρα κάρτα βάζεις ότι θες. Έχω 25gb comics και 25gb σειρές+30gb παιχνίδια και 10gb εφαρμογές σε ένα note 3. Lag δεν έχω καθόλου οπότε αυτά που ακούγονται για αργές sd είναι απλά μύθος. Με μια samsung evo δεν έχεις κανένα θέμα ακόμα και παιχνίδια να έχεις στην sd. Επίσης δεν γίνεται να κυκλοφορω με laptop η την 55αρα που έχω οπότε το κινητό των 5.7" είναι μια χαρά και για σειρές και για ταινίες και για παιχνίδια και για διάβασμα. Τώρα αν κάποιος έχει ένα απλό 16αρι χωρίς sd τότε απλά δεν θα επρεπε να πάρει smartphone αλλά και ένα lumia των 100ευρω του έφτανε μια χαρά.

 

Χρησιμοποιώ και cloud με 50gb free αλλά εκεί έχω αλλα αρχεία που τα χρειάζομαι ταυτόχρονα και σε κινητά και σε tablet και στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ναι αλλα δε μπορεις να τραβηξεις καμια γυμνη κανα γκ@μενακι κανα πορνο τιποτα θα το χακαρουνε και θα γινουμε ρομπα αχρηστο ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gdrive, apple cloud, one drive (δλδ τρια μεγαλα) ουτε για αστείο......και τα τρία περνάνε τα data σου από κόσκινο....

 

το καλύτερο σε αυτό ειναι το mega όπου υπάρχει end to end encryption που ακόμη και να κατασχεθούν τα servers ουτε byte δεν θα διαβαστεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gdrive, apple cloud, one drive (δλδ τρια μεγαλα) ουτε για αστείο......και τα τρία περνάνε τα data σου από κόσκινο....

 

το καλύτερο σε αυτό ειναι το mega όπου υπάρχει end to end encryption που ακόμη και να κατασχεθούν τα servers ουτε byte δεν θα διαβαστεί

Ετσι το mega είναι το καλύτερο τα άλλα πιο τρυπια και από σουρωτηρι και ζητάνε και χρήματα ενώ στο mega 50gb έχεις free.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι το mega είναι το καλύτερο τα άλλα πιο τρυπια και από σουρωτηρι και ζητάνε και χρήματα ενώ στο mega 50gb έχεις free.

Ναι, όταν δουλεύει είναι πολύ ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όταν δουλεύει είναι πολύ ασφαλές.

εμένα δεν μου είχε τύχει να μιν δουλεύει.....

 

 

Ετσι το mega είναι το καλύτερο τα άλλα πιο τρυπια και από σουρωτηρι και ζητάνε και χρήματα ενώ στο mega 50gb έχεις free.

εσυ μου χρωστάς μια οθονη χαχαχαχα (υπογραφή σου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όταν δουλεύει είναι πολύ ασφαλές.

Πάντα δουλεύει 2 χρόνια που το χρησιμοποιώ δεν έχω κανένα θέμα.

εμένα δεν μου είχε τύχει να μιν δουλεύει.....

 

 

εσυ μου χρωστάς μια οθονη χαχαχαχα (υπογραφή σου)

Να δεις πως την είχα πατήσει εγώ με το συγκεκριμένο gifaki μια ώρα παταγα να φύγει το ζουζουνι και δεν έφευγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τέλεια! Πλέον με συμφέρει το 50GB με 1€ και θα μπορώ να χρησιμοποιώ το Photos αντί για το OneDrive. Smart move Apple, θα συσπειρώσει πελάτες.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλά για τη δουλειά μου είναι απαραίτητη αυτή η δυνατότητα. Με μια 128αρα κάρτα βάζεις ότι θες. Έχω 25gb comics και 25gb σειρές+30gb παιχνίδια και 10gb εφαρμογές σε ένα note 3. 

128-(25+25+30)=48, υπάρχουν 64αρια μοντέλα οπότε δεν σου είναι απαραίτητη για τη δουλειά σου αυτή η δυνατότητα.

Τώρα το να σηζητάτε για SD στο iphone ποιο το νόημα;Δεν βάζει,προς το παρών έχει άλλη φιλοσοφία.

 

Λίγα τα 5 για το free πάντως,έπρεπε τουλάχιστον 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

128-(25+25+30)=48, υπάρχουν 64αρια μοντέλα οπότε δεν σου είναι απαραίτητη για τη δουλειά σου αυτή η δυνατότητα.

Τώρα το να σηζητάτε για SD στο iphone ποιο το νόημα;Δεν βάζει,προς το παρών έχει άλλη φιλοσοφία.

 

Λίγα τα 5 για το free πάντως,έπρεπε τουλάχιστον 10

Μάλλον δεν ξέρεις καλά μαθηματικά.

25+25+30+10 μας κάνει 90gb. Βάλε και 5gb mp3+ εικόνες δικά μου βίντεο και γέμισε η κάρτα. Το 64αρι δεν φτάνει ούτε για ζητω.

 

Συζητάμε γιατί οι άλλοι παραπάνω λένε πληρωνε στο cloud πληρωνε απεριοριστα data κάθε μήνα αφού δεν έχει sd ενώ με λίγα λεφτά βάζεις μια 128αρα και καθάρισες και από cloud και από τα mb κάθε μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται το 64αρι? Δηλαδή αν εγώ θέλω να έχω ολόκληρες σειρές των 20-30gb μου προτείνεις να τις ανεβάσω στο cloud και να έχω πακέτα δεδομένων με κάνα 100αρικο το μήνα για να τις βλέπω? Είμαστε σοβαροί?

Πούλησε το 64αρι Iphone που έχεις, αγόρασε μια τηλεόραση και εναν καναπέ, σου περισσεύουν να πάρεις κ ενα απλό smartphone , άραξε σπίτι σου και δες τις σειρές σου σαν άνθρωπος !

 

Πραγματικά αναρωτιέμαι που μπορεί να απευθύνεσαι οταν διερωτάσαι αν είμαστε σοβαροί !!    

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται το 64αρι? Δηλαδή αν εγώ θέλω να έχω ολόκληρες σειρές των 20-30gb μου προτείνεις να τις ανεβάσω στο cloud και να έχω πακέτα δεδομένων με κάνα 100αρικο το μήνα για να τις βλέπω? Είμαστε σοβαροί?

Σε αυτή τη περίπτωση θέλεις laptop η tablet. Εκτός αν είσαι μαζόχας και απολαμβάνεις σε 5' / 6' σειρές και ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lag δεν έχω καθόλου οπότε αυτά που ακούγονται για αργές sd είναι απλά μύθος. Με μια samsung evo δεν έχεις κανένα θέμα ακόμα και παιχνίδια να έχεις στην sd.

Συζητάμε γιατί οι άλλοι παραπάνω λένε πληρωνε στο cloud πληρωνε απεριοριστα data κάθε μήνα αφού δεν έχει sd ενώ με λίγα λεφτά βάζεις μια 128αρα και καθάρισες και από cloud και από τα mb κάθε μηνα.

 

Πόσο λίγα λεφτα κανει μια 128αρα evo sd???? 100€???

Καλό είναι να εχει επιλογές στο κινητό σου εφόσον το χρησιμοποιείς ετσι απλά τα 25gb comic μου φαίνονται τραγικα μεγαλος δεδομένων απλά να καθονται στο κινητό. Δεν νομίζω να τα διαβαζεις όλα αυτά σε 1 βδομαδα πχ.

 

 

Εγώ στο note 4 εβαλα μια 32αρα evo για mp3, δεδομένα κλπ. 1-2 ταινιες ή σειρες για το μετρό. Οτι αλλο θελω, με 25€ ενα φλασακι 64gb kingston microduo και τα εχω όλα στην στιγμή. Οτι θελω τα φορτωνω στο φλασάκι και όταν (αν) τα χρειαστω στο κινητό... τα περνάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...