Προς το περιεχόμενο

Δοκιμάζουμε για πρώτη φορά το iPhone 6s και την τεχνολογία 3D Touch (Video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Άχρηστο gimmick το 3d touch από ότι είδα. Ούτε πολύ γρήγορο είμαι σε σχέση με τα κορυφαία Android. Τεσπα αυτοί που έχουν επενδύσει σε ios εφαρμογές θα πάνε σε ios κινητό οι υπόλοιποι βρείτε την υγειά σας με κάνα NOTE 5 s6 και μην παιδευεστε με ios.

 

Ε βέβαια, άχρηστο είναι αφού το διαπίστωσες εσύ. Προσωπικά να υποθέσω ε; 

 

Α, συγγνώμη, εσύ είσαι που γράφεις σε ΚΑΘΕ θέμα που έχει να κάνει με την Apple για να μας πείσεις πόσο κακά/άσχημα/άχρηστα/whatever προϊόντα βγάζει και να μας πεις ότι το Note x ή το Galaxy Sx είναι καλύτερο. 

 

Μάλιστα, nothing to see here, carry on... 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6s δεν θα εχει πωλησεις για αυτο γινεται και στις δωδεκα χωρες που κυκλοφορει πολεμος εξω απο τ καταστηματα

http://www.theguardian.com/technology/2015/sep/25/apple-iphone-6s-smaller-queues-uk-launch-london

 

"Πόλεμος".

60% μικρότερη η ουρά, στο ΛΟΝΔΙΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ίσως θα ήταν καλύτερα να βγάλετε τα όποια συμπεράσματά σας όταν επιστρέψει ο Hal9000 από το Λονδίνο (σήμερα θα είναι Ελλάδα) και πραγματοποιήσουμε μια πιο ενδελεχή παρουσίαση. 

 

Μην ξεχνάτε ότι αυτή είναι μια πρώτη παρουσίαση, κυριολεκτικά "στο πόδι", ο Hal9000 μόλις το έχει πάρει από το Apple Store στο Λονδίνο και σπεύδει να μας δώσει σύντομα τα πρώτα στοιχεία.

Λίγη ευγένεια και λίγη επιείκια δεν βλάπτει... 

 

Ε καλά, δεν είπαμε ότι αυτός φταίει και ότι δεν έκανε καλά τη δουλειά του. Είπαμε ότι ως πρώτο συμπερασμα φαίνεται πως η συσκευή είναι αρκετά μεγάλη ώστε να βολεύει το 3d touch στην πέρα αριστερή άκρη, και πως κάποιες λειτουργίες επειδή είναι πολύ καινούριες και δεν τις έχει συνηθίσει, φαίνονται να μην δουλεύουν σωστά. Κι εσύ κι εγώ αν πάμε για πρώτη φορά στο apple store και πιάσουμε το κινητό στα χέρια μας, στο πρώτο πεντάλεπτο χάλια θα μας φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.theguardian.com/technology/2015/sep/25/apple-iphone-6s-smaller-queues-uk-launch-london

 

"Πόλεμος".

60% μικρότερη η ουρά, στο ΛΟΝΔΙΝΟ.

Αν σκεφτει κανεις τι πωλησεις εχει κανει ομως το 6ρι(και ακομα αξιζει με μειωμενη τιμη)τοτε ακομα και να ισχυει το παραπανω,μια χαρα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόοοοσο καιρό που κάποιοι κατηγορούσαμε τα Iphone για τη RAM και λέγαμε ότι η RAM πάντα χρειάζεται και φέρναμε παράδειγμα το safari με μερικά ανοιχτά tabs, μας λέγατε πως αρκεί το 1 GB και πως είμαστε haters ....

Τώρα που η μαμά apple έβαλε 2;;;; έγινε η μεγάλη αναβάθμιση ε;; για να το έβαλε η μαμά κάτι θα ξέρει ε;;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόοοοσο καιρό που κάποιοι κατηγορούσαμε τα Iphone για τη RAM ...

Για την ώρα, κατηγόρησε την Google που με το Lollilop, συσκευές με 3 και 4 GB RAM και ελεύθερη τη μισή, στα 5-6 ανοιχτα tabs ξεκινούν τα reloads, ενώ οι εφαρμογές στο παρασκήνιο έχουν κλείσει.

Άχρηστο gimmick το 3d touch από ότι είδα.

Σε Android το είδαμε πρώτη φορά. Άρα, καλό!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα, κατηγόρησε την Google που με το Lollilop, συσκευές με 3 και 4 GB RAM και ελεύθερη τη μισή, στα 5-6 ανοιχτα tabs ξεκινούν τα reloads, ενώ οι εφαρμογές στο παρασκήνιο έχουν κλείσει.

No way. Και μην το ξαναπεις, εκτιθεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα, κατηγόρησε την Google που με το Lollilop, συσκευές με 3 και 4 GB RAM και ελεύθερη τη μισή, στα 5-6 ανοιχτα tabs ξεκινούν τα reloads, ενώ οι εφαρμογές στο παρασκήνιο έχουν κλείσει.

Τι να σου πω δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, .... Η συσκευή μου είναι Asus Zenphone 5 (2GB RAM) με Lollipop 5 (1 έτους - κόστος 140€)

Αν εσύ νομίζεις πως με το 1GB ram στο iOS θα ανοίξεις πιιο πολλά tabs χωρίς reload τι να πω, δεν επιμένω... δεν το βλέπω όμως να συμβάινει σε iphone φίλων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, .... Η συσκευή μου είναι Asus Zenphone 5 (2GB RAM) με Lollipop 5 (1 έτους - κόστος 140€)

Αν εσύ νομίζεις πως με το 1GB ram στο iOS θα ανοίξεις πιιο πολλά tabs χωρίς reload τι να πω, δεν επιμένω... δεν το βλέπω όμως να συμβάινει σε iphone φίλων...

Ε ναι γιατι ως γνωστον αν δεν ανοιξεις πολλα tabs ταυτοχρονα σε συσκευες 3.5 και 4ιντσων δεν λεει.....

 

 

Τόοοοσο καιρό που κάποιοι κατηγορούσαμε τα Iphone για τη RAM και λέγαμε ότι η RAM πάντα χρειάζεται και φέρναμε παράδειγμα το safari με μερικά ανοιχτά tabs, μας λέγατε πως αρκεί το 1 GB και πως είμαστε haters ....

 

Τώρα που η μαμά apple έβαλε 2;;;; έγινε η μεγάλη αναβάθμιση ε;; για να το έβαλε η μαμά κάτι θα ξέρει ε;;

 

Το μερικα ανοιχτα tabs που αναφερεις εχει καμια σχεση με τα 20tabs που εχει ανοιχτα ο αλλος στο παραπανω video????? Οχι για να καταλαβω δηλαδη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No way. Και μην το ξαναπεις, εκτιθεσαι

Lollipop memory leak, lollipop background apps restart... Σου θυμίζει κάτι; Πρέπει να έχεις πέσει σε καλή συσκευή εσύ.

 

edit 1: LG G2, με 5 tabs στον Chrome και 380 MΒ RAM ελεύθερη, ξεκινούν τα reloads.

 

edit 2: Τώρα, με Gallery, Facebook, exdialer και 2 tabs στον Chrome ανοιχτά, ξεκινούν τα reloads/restarts ΠΑΝΤΟΥ! Πρακτικά η συσκευή είναι άχρηστη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όντας ήδη κάτοχος του μπορώ να πω πρώτα απ´ολα πως η αναβάθμιση από το απλό 6αρι φυσικά και δεν δικαιολογείται απόλυτα. Το 6 παραμένει ένα πολύ γρήγορο τηλέφωνο.

 

Από κει και πέρα το τηλέφωνο είναι ο,τι θα περίμενε κανείς από ένα iPhone. Ποιοτικό, smooth, γρήγορο.

 

Το βάρος για όσους έχουν συνηθίσει το 6αρι, είναι αισθητό. Αλλά φυσικά όχι άβολο. Το αυξημένο πάχος δεν το κατάλαβα στο χέρι μου μπορώ να πω.

 

Το 3D Touch μου άφησε ανάμεικτες εντυπώσεις. Μου φάνηκε ότι στις default ρυθμίσεις η δύναμη που πρέπει να ασκήσεις για να το ενεργοποιήσεις ήταν περισσότερη από όσο θα ήθελα. Ευτυχώς μπορείς να το αλλάξεις στις ρυθμίσεις και υπάρχουν 3 διαφορετικές βαθμίδες. Όσο αναφορά το τι κανείς με αυτό, είναι νωρίς ακόμα. Χρήσιμο είναι σίγουρα αλλά όχι groundbreaking. Λογικά θα δούμε περισσότερα στο μέλλον.

 

 

Περιμένω και το review του insomnia και ελπίζω να μη το κάνουμε οχετό πάλι το θέμα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lollipop memory leak, lollipop background apps restart... Σου θυμίζει κάτι; Πρέπει να έχεις πέσει σε καλή συσκευή εσύ.

 

edit 1: LG G2, με 5 tabs στον Chrome και 380 MΒ RAM ελεύθερη, ξεκινούν τα reloads.

 

edit 2: Τώρα, με Gallery, Facebook, exdialer και 2 tabs στον Chrome ανοιχτά, ξεκινούν τα reloads/restarts ΠΑΝΤΟΥ! Πρακτικά η συσκευή είναι άχρηστη!

 

Μα ειναι δυνατον να το λες και να το πιστευεις;;

Εμεις εχουμε δηλαδη εξωγηινες συσκευες και δε συμβαινει κατι τετοιο.

 

Το χω δουλεψει το g2 και ειναι μια χαρα. Παλια συσκευη μεν αλλα παραμενει αξιοπρεπης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ειναι δυνατον να το λες και να το πιστευεις;; Εμεις εχουμε δηλαδη εξωγηινες συσκευες και δε συμβαινει κατι τετοιο. Το χω δουλεψει το g2 και ειναι μια χαρα. Παλια συσκευη μεν αλλα παραμενει αξιοπρεπης.

Αφού σου λέω είμαι γκαντέμης. Όλο ελαττωματικές συσκευές που τυχαίνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...