Προς το περιεχόμενο

Ποια η καλύτερη mobo με nforce 2 ultra 400......


denexo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο πράγμα ρωτάς στον τίτλο και άλλο μέσα στο θέμα (δεν πιστεύω να το έκανες επιτηδες για να μαζέψεις κόσμο...). Απαντώντας στο ερώτημα του τίτλου, οι δυο καλύτερες mobo με NForce 2 Ultra400 είναι οι:

- Abit NF7-s rev2.0

- Epox 8rda3+ rev2.0

(η σειρά προτίμησης δικιά σας)

Για αυτήν που λες δεν έχω εμπειρία, αλλά νομίζω ακούγεται πως είναι καλή υλοποίηση του συγκεκριμένου chipset...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πράγμα ρωτάς στον τίτλο και άλλο μέσα στο θέμα (δεν πιστεύω να το έκανες επιτηδες για να μαζέψεις κόσμο...).

Δεν το έκανα επίτηδες,απλά θεωρώ ότι η συγκεκριμμένη mobo είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις για το συγκεκριμμένο τσιπάκι,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι εχω διαβασει στο ιντερνετ, η ABIT η συγκεκριμενη ειναι λιγο πιο κατω απο τον ανταγωνισμο σε επιδοσεις, αλλα τραβαει περισσοτερο overclocking απο τις αλλες.. Οποτε αν ειναι να παρεις ΑΒΙΤ και να μην κανεις overclock, τοτε σιγουρα δεν αξιζει.. Βεβαια δεν ξερω και ποσα λεφτα κανει η καθεμια, παντως απο αποψη σταθεροτητας και overclocking οι ΑΒΙΤ ειναι γνωστες.. Βεβαια αυτο λεω τοσα χρονια και στο τελος καταληγω παντα να αγοραζω ASUS motherboards!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...