Προς το περιεχόμενο

Επίσημο hands-on video... δηλαδή, περίπου, για το επερχόμενο "slider" Priv από τον CEO της BlackBerry


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

lol στην χειρότερη θα κλείσει απλα το ζημιογόνο τμήμα κινητών και θα συνεχίσει στους άλλους τομείς που εχει και τα μεγαλύτερα μερίδια αγοράς . Η blackberry εχει αλλάξει εταιρικό πρόσωπο απο τότε που ανέλαβε ο Chen . Το τελευταίο που ειναι ειναι κατασκευάστρια κινητών .

 

Κρίμα που θα χαθεί ενα κορυφαίο σε ευκολία χρησης λειτουργικο .

Τρολαρεις;

Με τι άλλο ασχολείται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι με blackberry os δεν υπήρχε πιθανότητα να το δοκιμάσω, τώρα με android υπάρχει πολύ μεγάλη. 

 

Στους φανατικούς βασίστηκε η blackberry τόσα χρόνια και δεν είδε άσπρη μέρα, γιατί να μην δοκιμάσει και αυτό;

 

Επιτέλους κάποιος συμφώνησε μαζί μου. Μάγκες είτε σας αρέσει είτε οχι το BB OS είναι τουλάχιστον για τα σκουπίδια.

Φαίνεται εξ'αλλου απο το πόσο πολύ το εχει απωθήσει η αγορά.

 

Αφήστε τις ιστορίες με το "φιλικο" & "ασφαλές" λειτουργικό. Αυτά ανήκουν σε άλλη εποχή.

Η BlackBerry θα σωθεί μονο εαν κάνει όλα τα κινητά της μια μίξη BB & Android. ΜΟΝΟ τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους κάποιος συμφώνησε μαζί μου. Μάγκες είτε σας αρέσει είτε οχι το BB OS είναι τουλάχιστον για τα σκουπίδια.

Φαίνεται εξ'αλλου απο το πόσο πολύ το εχει απωθήσει η αγορά.

 

Αφήστε τις ιστορίες με το "φιλικο" & "ασφαλές" λειτουργικό. Αυτά ανήκουν σε άλλη εποχή.

Η BlackBerry θα σωθεί μονο εαν κάνει όλα τα κινητά της μια μίξη BB & Android. ΜΟΝΟ τότε!

 

Το έχεις δοκιμάσει το εν λόγω λειτουργικό?

 

Πλέον το λειτουργικό της bb είναι μια μίξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι άλλο ασχολείται;

εταιρικες λύσεις με το bes και δείχνει να κρατάει τα πρωτιά εξαγοράζοντας και εταιρεία που είχε λυση σε περιβάλλον android και κατέχει και το 50% της αγορας λογισμικού σε αυτοκίνητα. Πχ το icar της Apple ειναι ενα front end που τρέχει πανω στο qnx της blackberry . Και επισης εχει πάρει πολυ σοβαρά τον τομέα της υγείας με λύσεις λογισμικού .

Επιτέλους κάποιος συμφώνησε μαζί μου. Μάγκες είτε σας αρέσει είτε οχι το BB OS είναι τουλάχιστον για τα σκουπίδια.

Φαίνεται εξ'αλλου απο το πόσο πολύ το εχει απωθήσει η αγορά.

 

Αφήστε τις ιστορίες με το "φιλικο" & "ασφαλές" λειτουργικό. Αυτά ανήκουν σε άλλη εποχή.

Η BlackBerry θα σωθεί μονο εαν κάνει όλα τα κινητά της μια μίξη BB & Android. ΜΟΝΟ τότε!

Και αλλο Τρολλ; Μα ήδη τα κινητά της τρέχουν εφαρμογες android , άρα θα έπρεπε να είχε κανει τρελές πωλήσεις οπως το λες αφου το λειτουργικό της ειναι για να σκουπίδια και η μίξη η σωτηρία ...
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν θα έπρεπε να βγαίνει προς τα έξω αυτή η εικόνα με τον ceo της Blackberry να τα έχει χαμένα γεμάτος αμηχανία , ούτε να παρουσιάζεται έτσι ενα κινητό στό πόδι πρόχειρα , εμένα μου κάνει κακή εντύπωση , ρε Blackberry πάρτε κανέναν απολυμένο executive της  Apple να σας μάθει πέντε πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου γνώμη:

 

1. O CEO έχει συνηθίσει τα gestures του λειτουργικού της Blackberry, οπότε ναι δεν ξέρει να χειριστεί ένα Android κινητό που είναι πιο "στατικό" σε αυτό το τομέα. Πάντως έπρεπε να είχε κάνει καμιά πρόβα πριν!!!

 

 

:)

 

Indeed, φαίνεται στο 0.40 περίπου να προσπαθεί να κλείσει chrome με το κλασικό gesture από κάτω προς τα πάνω bb style :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BB με android δεν είναι BB. Θέλω ένα ΚΑΛΟ λόγο για να μην πάρει κάποιος οποιοδήποτε άλλο android κινητό.

 

Γιατί κάποιος προτιμά htc, άλλος sony, άλλος samsung και εγώ oneplus και όχι oppo που είναι θυγατρική; Το ίδιο και εδώ. Αν η τιμή είναι καλή, η ποιότητα κατασκευής επίσης, έχει και το qwerty, σου αρέσει και σαν εμφάνιση... voila 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πολύ καλά κάνει και αλλάζει το λειτουργικό της. Δυστηχώς το ΒΒ πέθανε με το τραγικά ελλειπές market και το ακόμα τραγικότερο αφιλόξενο user interface.

Για το market θα συμφωνήσω αν και όποιος το έχει ψάξει ξέρει ότι μπορεί να βάλει και το ίδιο το google play πάνω στο ΒΒ10. Το να χαρακτηρίζεις όμως το user interface "τραγικότερο" δείχνει ότι δεν έχεις αγγίξει ΒΒ10. Κοινή ομολογία από όλους τους χρήστες ότι το interface και ιδιαίτερα η διαχείρηση του multitasking από την ΒΒ10 (με gesture και όχι κουμπακια) είναι ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ μπροστά από τον ανταγωνισμό.

 

Η ΒΒ μάλλον υπογράφει την καταδίκη της γιατί πολύ απλά οι loyal χρήστες του ΒΒ θα λακίσουν, ενώ οι loyal χρήστες του android δεν πρόκειται να σκάσουν 700+ ευρώ για αυτό το κινητό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το market θα συμφωνήσω αν και όποιος το έχει ψάξει ξέρει ότι μπορεί να βάλει και το ίδιο το google play πάνω στο ΒΒ10. Το να χαρακτηρίζεις όμως το user interface "τραγικότερο" δείχνει ότι δεν έχεις αγγίξει ΒΒ10. Κοινή ομολογία από όλους τους χρήστες ότι το interface και ιδιαίτερα η διαχείρηση του multitasking από την ΒΒ10 (με gesture και όχι κουμπακια) είναι ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ μπροστά από τον ανταγωνισμό.

 

Η ΒΒ μάλλον υπογράφει την καταδίκη της γιατί πολύ απλά οι loyal χρήστες του ΒΒ θα λακίσουν, ενώ οι loyal χρήστες του android δεν πρόκειται να σκάσουν 700+ ευρώ για αυτό το κινητό.

 

Έτσι ακριβώς είναι.. Πολλά χρόνια με Android αλλά όταν έπιασα στα χέρια μου το q10 έμεινα άφωνος κάτι που δεν έγινε με τα Windows. Απλά εκπληκτικό.

 

Έβαλα και το playstore και όσα δούλευα σε Android δούλευαν μέσα στο q10 άψογα.

 

Όπως έχω αναφέρει πολλάκις το θέμα είμαι το εξουσιοδότημενου service.. Τίποτα άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Νομίζω ότι η "δύναμη" της ΒΒ είναι το ξεχωριστό ΒΒ10 λειτουργικό της και όχι το hardware. Για μένα δεν έχει νόημα αυτή η κίνηση (ιδιαίτερα στις 5,5'' που συνωστίζονται σχεδόν όλα τα flagships σήμερα). Όσο για το slider πληκτρολόγιο, θα ήταν θαυμάσιο 3-4 χρόνια πριν, προτού συνηθίσουμε τα "γυάλινα" πληκτρολόγια. Τώρα πια προς τι;...
Για μενα ας το κανει πάντα υπήρχαν οι γλώσσες που λεγανε οτι δεν υπάρχουν APPS και λοιπά τωρα η ΒΒ πειρε το android to ασφάλισε με τα δικά τις δεδομενα και ρυθμισεις και το δινει σε αυτους .

 


Έτσι ακριβώς είναι.. Πολλά χρόνια με Android αλλά όταν έπιασα στα χέρια μου το q10 έμεινα άφωνος κάτι που δεν έγινε με τα Windows. Απλά εκπληκτικό. Έβαλα και το playstore και όσα δούλευα σε Android δούλευαν μέσα στο q10 άψογα. Όπως έχω αναφέρει πολλάκις το θέμα είμαι το εξουσιοδότημενου service.. Τίποτα άλλο
Ναι αλλα χρειάστηκες service???

 


Το ίδιο και εδώ. Αν η τιμή είναι καλή, η ποιότητα κατασκευής επίσης, έχει και το qwerty, σου αρέσει και σαν εμφάνιση... voila
ποιότητα παντα ειχε η ΒΒ δεν το συζητο

 


BB με android δεν είναι BB. Θέλω ένα ΚΑΛΟ λόγο για να μην πάρει κάποιος οποιοδήποτε άλλο android κινητό.
ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ by BB!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 είτε σας αρέσει είτε οχι το BB OS είναι τουλάχιστον για τα σκουπίδια.

Φαίνεται εξ'αλλου απο το πόσο πολύ το εχει απωθήσει η αγορά.

 

Αφήστε τις ιστορίες με το "φιλικο" & "ασφαλές" λειτουργικό. Αυτά ανήκουν σε άλλη εποχή.

Η BlackBerry θα σωθεί μονο εαν κάνει όλα τα κινητά της μια μίξη BB & Android. ΜΟΝΟ τότε!

Γεια σου ρε μεγαλε ΕΣΈΝΑ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΈΧΕΙ τοσα ΧΡΟΝΙΑ CEO η ΒΒ θα την ειχες πατώσει ούτως η άλλος !!

Τωρα για τα σκουπίδια ειναι οι μπουρδες που χρησιμοποιης   Εσύ.  adroid που είναι ποιο ανοιχτό από τις Ελλάδας τα σύνορα !!! 

Οταν κάποτε πάρεις και δεις πως λειτουργούν τα 10 OS αφου μέχρι τωρα χρησιμοποιεις  adroid kai IOS τοτε μπορεις να μας πεις την γνωμη σου !!!

 

Χωρις να χρησιμοποιησεις μην εκφερεις γνώμη αφου δεν εχεις ιδεα! και μπερδευεις τον κοσμο!

 

Τωρα για τα αλλα πως θα σοθει οι Blackberry δες τις σελίδες τι λένε Έκανε συμφωνία με την PSA kai AIRBUS group .

 

Σου παραθέτω το άρθρο για να ενημερωθείς cheers !!!

http://crackberry.com/airbus-group-renews-its-confidence-blackberry-upgrading-bes12 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το market θα συμφωνήσω αν και όποιος το έχει ψάξει ξέρει ότι μπορεί να βάλει και το ίδιο το google play πάνω στο ΒΒ10. Το να χαρακτηρίζεις όμως το user interface "τραγικότερο" δείχνει ότι δεν έχεις αγγίξει ΒΒ10. Κοινή ομολογία από όλους τους χρήστες ότι το interface και ιδιαίτερα η διαχείρηση του multitasking από την ΒΒ10 (με gesture και όχι κουμπακια) είναι ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ μπροστά από τον ανταγωνισμό.

 

Η ΒΒ μάλλον υπογράφει την καταδίκη της γιατί πολύ απλά οι loyal χρήστες του ΒΒ θα λακίσουν, ενώ οι loyal χρήστες του android δεν πρόκειται να σκάσουν 700+ ευρώ για αυτό το κινητό. 

Οχι αδερφε δεν θα γινει τετοιο πραμα γιατι γιατι το Blackberry 10 OS δεν το παρατάει η Blackberry αφου υπάρχουν ειδη updates και θα υπάρξουν και για το 2016 με το νεο 10.3.3 OS , εχουν προγραμματιστει 

για την αναβαθμιση δες εδω :http://forums.crackberry.com/bb10-leaked-beta-os-f395/os-10-3-2-2789-all-devices-autoloaders-1040826/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...