Προς το περιεχόμενο

Αυτός ο γενετικά τροποποιημένος μικροχοίρος πωλείται έναντι $1600


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

δηλαδη αν κανει μεταλλαξεις η "φυση" στο DNA ειναι οκ?

θα σας πω ενα μυστικο λοιπον, η "φυση" εφτιαξε εμας μετα απο δις χρονια μεταλλαξεων για να συντομευσουμε τον χρονο αυτων των μεταλλαξεων!

πριν ο ευαισθητος πλανητης μας παραδοσει το πνευμα.

(αφιερωμενο σε οσους ακομα πιστεουν οτι οι χαρτοριχτρες,καφετζουδες,αστρολογοι ειναι οι πραγματικοι επιστημονες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σκυλος δεν ειναι δημιουργημα του Ανθρωπου αλλα της φυσης. Στην ουσια ειναι εξημερωμενος Λυκος του οποιου το DNA μεταλλαχθηκε με την παροδο χιλιαδων ετων λογω της συμβιωσης του με τον Ανθρωπο. Πχ στα πρωτα χρονια της συμβιωσης Αθρωπων και Λυκων, οι Λυκοι δεν μπορουσαν να χωνεψουν φαγητο περαν του κρεατος ομως επειδη ο Ανθρωπος δεν μπορουσε να τους το προσφερει, το στομαχι τους εμαθε με την παροδο χιλιαδων ετων να δεχεται ολες σχεδον τις Ανθρωπινες τροφες που του δινονταν καθοτι διαφορετικα θα πεθαινε απο ασιτια.

Ο οικόσιτος σκύλος του γένους κύων, δεν είναι εξημερωμένος λύκος... αυτός και ο λύκος είχαν κοινό πρόγονο.

Και η ιστορία θεωρητικά είναι η εξής: 

Ότι κάποιοι ξάδερφοι των λύκων και των σκύλων, προτίμησαν την ανθρώπινη συντροφιά επειδή δημιούργησαν μια δυνατή σχέση αλληλοεξαρτησης.

Τα σκυλιά τους βοηθούσαν στο κυνήγι και ως φύλακες και ως αντάλλαγμα έπερναν καλές μερίδες από το κυνήγι.

Αρκετά αργότερα δημιουργήθηκε η "ανάγκη" για σκύλους συντροφιάς κλπ.

 

Τους τελευταίους αιώνες ο άνθρωπος έχει "καταστρέψει" αρκτές ράτσες στην προσπάθεια του να δημιουργήσει νέες...

Το αποτέλεσμα είναι ράτσες όπως τα bulldogs ή τα boxer τα οποία έχουν σοβαρά αναπνευστικά προβλήματα και προβλήματα όρασης... 

 

 

Τα γουρούνια αυτά εκτρέφονται για έναν πολύ συγκεκριμένο σκοπό και πραγματικά πιστεύω ότι θα βοηθήσει πάρα μα πάρα πολύ την επιστημονική κοινώτητα το εν λόγο εγχείρημα.

Δεν υπάρχει κανένα ηθικό δήλιμμα για μένα από την στιγμή που εκτρέφονται και δεν τα κυνηγάνε στα δάση...

Φανταστείται πόσο πολύ μπορεί να βοηθήσουν στην ταχύτερη ανάπτυξη νέων φαρμάκων και ότι θα ρίξουν τις τιμές των φαρμάκων αφού συνολικά θα ρίξουν και το κόστος του R&D.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζετε ρούχα και παπούτσια και συσκευές τα οποία φτιάχνονται από κινέζους δούλους που αναγκάζονται να σπαταλούν την ζωή τους στα εργοστάσια και τους γράφετε στα αρχίδια σας επειδή θεωρείτε πώς καλύτερα είναι να έχετε ρούχα από σκλάβους.

 

Διαβάζετε ένα άρθρο για την γενετική τροποποίηση ειδών τα οποία δεν έχουν σκέψη, λογισμό, ζούνε για να τρώνε και να αναπαράγονται και ξαφνικά γίνατε ο Νέλσον Μαντέλα των γουρουνιών.

 

Καθυστερημένοι υποκριτές είστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν αρρωστησει καποιος δικος σας ή εσεις μην παρετε φαρμακα ,εχουν προκειψει απο πειραματα σε ζωα.
Απευθυνθειτε στην προσευχη ή σε ομοιοπαθητικες , αρωματοθεραπειες και φραπελιες.

Θα κανετε καλο σε ολους μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη λες οτι οι επιστημονες που ψαχνουν διαφορες θεραπειες για ασθενειες ειναι απλα σαδιστες, και εχουν βρει τις θεραπειες για τα παντα και απλα παιζουν με τα ποντικια και τα γουρουνια για να διασκεδασουν τις αρρωστες ορμες τους; Ποιος βρισκει νεα φαρμακα, και πως τα βρισκει. Πιστευει κανεις οτι ερχεται ο αγιος φανουρης στον υπνο του επιστημονα μετα απο προσευχη στα "ιερα" οστα για να του πει τι να κανει;

Σαφως και υπαρχει πραγματικη αναγκη.

 

Το προσδοκιμο μεσα σε 50 χρονια εχει αυξηθει, αυτο δεν εγινε απο κανεναν εξωγενη παραγοντα παρα μονο την προοδο της επιστημης της ιατρικης και αλλων επιστημων. Ξερω οτι αναμεσα μας υπαρχουν ανθρωποι που θεωρουν τον ευατο τους ανωτερο και πιο ηθικο και δεν θελει πειραματα σε ζωα, οταν τους πεις ομως οτι χωρις δοκιμες και πειραματα θα ειμασταν ακομη στις σπηλιες εκει δαγκωνονται.

Εχω ενα απλο Lenovo και δεν εχω αναγκη προσθηκης επιπλεον εκατοστων.

Για ποιο "προσδοκιμο" μιλας? αυτο της γενιας του πατερα μου που ειναι 80+? ή της γενιας μου (ειμαι 50)? εχεις δει πως θεριζει ο καρκινος της ηλικιες 50 με 60?....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο "προσδοκιμο" μιλας? αυτο της γενιας του πατερα μου που ειναι 80+? ή της γενιας μου (ειμαι 50)? εχεις δει πως θεριζει ο καρκινος της ηλικιες 50 με 60?....

Εσύ έχεις δει πόσα παιδάκια πεθαίνουν πλέον από Τέτανο; Όχι; Υπέροχα.

 

Edit: Ή πόσοι άνθρωποι πεθαίνουν από ανεμοβλογιά; Ή πόσοι άνθρωποι πεθαίνουν από δηλητηριασμένο νερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...