Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένης Alfa 147, τι να προσέξω;


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν βρίσκομαι Ελλάδα παιδιά εγκαταστάσεις αερίου και λοιπά δεν με απασχολούν. Το βασικό είναι η καλή κατάσταση του αυτοκινήτου λοιπόν πρώτα από όλα. Καταλαβαίνω ότι τα 1500 ευρώ είναι κάπως λίγα για τέτοιο αμάξι σε καλή κατάσταση και ίσως χρειαστεί να ανέβω κάπως αν πραγματικά το αξίζει και είμαι διατεθειμένος να το κάνω. Χρώμα κόκκινο ή γκρίζο ποντικί. 

 

Βρήκα και μια (ίσως καλή) περίπτωση με μια facelift 147 του 2007 που είναι σε εξαιρετική μηχανολογική κατάσταση και με λιγότερα από 100κ χιλιόμετρα αλλά από ότι φαίνεται του έκαναν επίθεση με πέτρες ή κάτι τέτοιο και έχει εξωτερικές ζημιές και βαθουλώματα (από κλοτσίδια σίγουρα) σε διάφορα σημεία στο αμάξωμα. Το σκοτώνει στα 2000 ευρώ αλλά ποιος ξέρει πόσο θα κοστίσει η επαναφορά του αμαξώματος και του χρώματος.

 

 Zaknafein απλά το integra το έπιασαν τα χρόνια και η κακομεταχείρηση των προηγούμενων ιδιοκτητών. Εκεί που είχα μικρά θέματα ξαφνικά ξεκινήσαμε τα χοντρά θέματα και ήδη το πρώτο σοβαρό θέμα με πάει μάλλον για φουλ αλλαγή κινητήρα καθώς ξεκινήσαμε με κάτι μικρό και πλέον έχω 2 μέρες το αμάξι στο συνεργείο με το κόστος να έχει ανέβει κοντά στα 600 ευρώ μέχρι τώρα. Το κόστος και η ταλαιπωρία είναι τέτοια που μετά από σχεδόν 4 χρόνια συμβίωσης μαζί του αποφάσισα να πάω σε άλλο αυτοκίνητο. Δεν υπάρχει δηλαδή περίπτωση να ξοδέψω cent παραπάνω γι αυτό το αμάξι. Κρατάω τα φράγκα μου και πάω παρακάτω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...