Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με το service του ΟΤΕ ! Να κανω Μηνυση???


Handball_Girl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙ./ΠΕΙΑ για iphone και ας χτυπιεστε οσο θελετε...

πριν 2-3 χρονια εγινε ενας επισημη αντ/πεια για mac,ipad,ipod κτλ. αλλα δεν κανουν support στα iphone.

ΞΕΚΑΘΑΡΑ γραφουν στο σιτε οτι στην ελλαδα υπευθυνοι ειναι οι telecomunication carries(wind,voda,cosmote). https://support.apple.com/el-gr/HT201232αυτοι προσπαθουν να μειωσουν τα εξοδα στο σερβις οποτε συνεργαζονται με εταιριες που ναι λαμογια και προσπαθουν να κοψουν τα παντα...

απ οσο ξερω δεν υπαρχει χαρτι στο iphone αν ανοιχτει αλλα μονο ταινια υγρασιας..

Υπάρχει και λέγεται infoQuest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πατα στο google apple εποικηνωνια και θα στο βγαλει 00800 ξεκιναει.

Μίλησες λοιπόν με το call center της Apple, δεν ζητησες escalation για να μιλησεις με ανωτερο στην εξυπηρετηση;

Επισης, σχετικα και ενα ποστ παρα πισω που τα σερβις προσπαθουν να κοψουν εξοδα και βγαζουν εκτος συσκευες, δεν εχουν λογο να κανουν κατι τετοιο γιατι

Α. Το σερβις παλι η apple το πληρωνει δεν βαζει η κοσμοτε ή η infoquest κλπ τιποτε απο την τσεπη της-δεν εχει λογο

Β. Επισης τα σερβις που ειναι εξουσιοδοτημενα κρινονται παντα απο την ποιοτητα των υπηρεσιων συνεχως απο την apple, η οποια εχει τροπους να επιβαλει "κυρωσεις" ακομη και αφαιρεσει την ιδιοτητα-βλεπε αυτοματοποιημενο email που ερχεται για την αξιολογηση του σερβις κλπ.

 

Πιο πιθανο να επεσε στην περιπτωση ανειδεου υπαλληλου του γερμανου στην περιοχη (ναι γερμανος=Cosmote=Ote) που το παιζει κατσαβιδακιας και μετα προεκυψε οτι εκανε μλκια.

Εγω θα ζητουσα (εαν δεν σου το εδωσαν ηδη) να σου αποδωσουν εγγραφως πως διαπιστωθηκε οτι ανοιξε απο τριτο ατομο και να προσπαθησεις με το παραπανω νουμερακι να βγαλεις ακρη.(πχ σε καποιο σερβις - δεν χρειαζεται να σου πω ποιο - μπορουν να σου δωσουν και φωτο που φαινεται οτι ανοιξε απο τριτο χερι)

Απ'οσο γνωριζω δεν υπαρχει ταινια ασφαλείας αλλα οι κολλες που αφαιρουνται, δαχτυλιες κα συνηθως δειχνουν ανοιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφέρατε την αλυσίδα καταστημάτων Γερμανός να πω και εγώ ότι έμεινα παγωτό όταν μου είπανε ότι δεν δέχονται εν έτη 2015 πληρωμή λογαριασμού με κάρτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επομενη φορα παρε ενα τετοιο να γλυτωσεις χρονο και χρημα σε ολους

 

1-nok-1110_2458938_2459012k.jpg

Ο καθενας τα δικα του γραφει εδω μεσα....
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησες λοιπόν με το call center της Apple, δεν ζητησες escalation για να μιλησεις με ανωτερο στην εξυπηρετηση;

Επισης, σχετικα και ενα ποστ παρα πισω που τα σερβις προσπαθουν να κοψουν εξοδα και βγαζουν εκτος συσκευες, δεν εχουν λογο να κανουν κατι τετοιο γιατι

Α. Το σερβις παλι η apple το πληρωνει δεν βαζει η κοσμοτε ή η infoquest κλπ τιποτε απο την τσεπη της-δεν εχει λογο

Β. Επισης τα σερβις που ειναι εξουσιοδοτημενα κρινονται παντα απο την ποιοτητα των υπηρεσιων συνεχως απο την apple, η οποια εχει τροπους να επιβαλει "κυρωσεις" ακομη και αφαιρεσει την ιδιοτητα-βλεπε αυτοματοποιημενο email που ερχεται για την αξιολογηση του σερβις κλπ.

 

Πιο πιθανο να επεσε στην περιπτωση ανειδεου υπαλληλου του γερμανου στην περιοχη (ναι γερμανος=Cosmote=Ote) που το παιζει κατσαβιδακιας και μετα προεκυψε οτι εκανε μλκια.

Εγω θα ζητουσα (εαν δεν σου το εδωσαν ηδη) να σου αποδωσουν εγγραφως πως διαπιστωθηκε οτι ανοιξε απο τριτο ατομο και να προσπαθησεις με το παραπανω νουμερακι να βγαλεις ακρη.(πχ σε καποιο σερβις - δεν χρειαζεται να σου πω ποιο - μπορουν να σου δωσουν και φωτο που φαινεται οτι ανοιξε απο τριτο χερι)

Απ'οσο γνωριζω δεν υπαρχει ταινια ασφαλείας αλλα οι κολλες που αφαιρουνται, δαχτυλιες κα συνηθως δειχνουν ανοιγμα.

 μου ειπαν οτι καταλαβαν οτι ανοιχτηκε απο τριτο χερι λογο οτι φαινοντε οι βιδες φαγωμενες αρα ανοιχτηκε απο αλλον..... αυτος ειναι ο λογος που μου το εβγαλαν εκτος εγγυησης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφέρατε την αλυσίδα καταστημάτων Γερμανός να πω και εγώ ότι έμεινα παγωτό όταν μου είπανε ότι δεν δέχονται εν έτη 2015 πληρωμή λογαριασμού με κάρτα!!!

O κάθε Γερμανός είναι ανεξάρτητο κατάστημα. Μπορεί να πήγαινες σε ένα άλλο κατάστημα να δεχόταν κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...