Προς το περιεχόμενο

Η διάρκεια της μπαταρίας των νέων iPhone 6s και iPhone 6s plus, μπορεί να διαφέρει ανάλογα με τον κατασκευαστή του A9 chip


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το PR της Apple στο insomnia τι λέει για όλα αυτά; Προσπαθούν να σπιλώσουν την Εταιρία διάφοροι κακόβουλοι; Υπάρχει κάποια έρευνα να μας παρουσιάσει;

Ο Mod είναι ενθουσιασμένος με το 6s plus του που δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στη λογική να κατεβάσει σαπιο προγράμματα (και να κονομάνε αυτοί τρελά) για να δει τι cpu έχει... Λειτουργεί σφαίρα, το touch id είναι τόσο γρήγορο που πλεον το galaxy s6 μοιάζει ανέκδοτο και η αυτονομία του εως τώρα είναι μια χαρά (επίσης καμία σχέση με το s6). :)

Αυτό με τη μπαταρία ήταν που έκανε το σχόλιο ακόμα πιο έγκυρο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Ναι σωστά, έπρεπε να πω κάτι που θα κάνει τους haters να νιώσουν καλύτερα και όχι αυτό που είδα στην πράξη από τη συσκευή που έχω στα χέρια μου.

 

Τι να κάνουμε τώρα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είδες το βίντεο του άρθρου αλλά δεν μιλάει για διαφορά 2-3%.

 

 

Φυσικά το είδα. Στο post μου μιλάω ξεκάθαρα νομίζω για το τι είναι advertised και τι παίρνει τελικά ο καταναλωτής. Στα video ούτε τεστ με browsing είδα, ούτε τηλεφωνικές κλήσεις, ούτε gaming κλπ. Δηλαδή δεν ήταν real life tests. Βάζω στοίχημα ότι αν πάρεις δύο συσκευές με τον ίδιο επεξεργαστή, πάλι διαφορετικά αποτελέσματα θα πάρεις.

 

Επίσης, στο τεστ με το video export, το Samsung SoC ήταν πιο γρήγορο, μήπως το chipgate είναι αντίστροφο τελικά; Θεωρώ πως θα λυθεί σε επόμενο update, πιθανό πρόβλημα με τον driver του SoC ίσως είναι.

 

Με λίγα λόγια, κλασσικά έγινε πάλι η τρίχα τριχιά όπως κάθε χρόνο με την κυκλοφορία του νέου iPhone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple apple apple και για αλλη μια φορα η διαφημηση με το κατι αρνητικο που ουτε λογος υπαρχει να ασχλοληθεις πετυχε παρολα αυτα και τα σχεδια μπας και πουλησουν τπτ παραπανο στην τριτοκοσμικη πλεον Ελλαδα 9/10 ρελις ουαου απετηχαν τελικα παλι καλα δεν ειμαστε κινεζοι που δεν τρωνε η δινουν κανα νεφρο δεν πηγε καλα και με τα 900 ενα παραπανω παντου βρισκω ανετα 16ρια 64ρια και βρικα ακομα και 128 εκει θα μηνουν για πολλη ακομα οι γελοιοι μου τα κρατησαν και ολα και ουτε ενας δεν το εβγαλε για επιδειξη για να τα μοσχοπουλησουν αντε γεια (απο θεσσαλονικη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το σκανδαλο δεν ειναι αυτο .. το 6S 

 

1) ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ 

2) ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ

3) ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ

4)KLEINEI MONO TOY 

5)ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΗΧΟ ΣΤΟ SKYPE

6) 3D TOUCH ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ.. KAI AΛΛΑ 

 

γενικα μια χαρα τηλεφωνο ε το οτι εχει και καμια ντουζινα προβληματακια δε τρεχει μωρε

 

Είμαι κάτοχος του 6S και η συσκευή δεν μου έχει βγάλει κανένα από τα 6 που λες. Ούτε καν όμως.

 

Απλώς μερικοί σας αρέσει να πιάνεστε γενικώς από μεμονωμένα περιστατικά, να τα αθροίζετε όλα μαζί για να πείσετε τον εαυτό σας ότι το νέο iPhone είναι τελικά μια προβληματική συσκευή. Όλες οι συσκευές μπορούν να βγάλουν προβλήματα και ισχύει με όλους τους κατασκευαστές. Απλά όταν μιλάμε για την Apple συγκεκριμένα, υπάρχει αυτή η εμπάθεια από μερικούς. Εσεις τα ξέρετε πάντα καλύτερα και από τους κατόχους απλώς επειδή έτυχε να το δείτε γραμμένο σε κάποιο site. Είχαν το τάδε πρόβλημα άρα είναι στάνταρ σε όλες τις συσκευές... Ο,τι πείτε παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω του κόσμου τις ανοησίες εδώ πέρα. Το ερώτημα είναι: υπάρχει κάποιο διακριτό μοτίβο στα serial numbers των συσκευών ώστε να μπορέσει ο καταναλωτής να ξέρει πριν το αγοράσει τι επεξεργαστή φοράει η συσκευή; Σύγκρινε καποιο site τους σειριακούς των συσκευών; Γιατί στα εργοστάσια δεν ανακατεύουν τους επεξεργαστές λες και είναι χωριάτικη. Υπάρχουν παρτίδες στην παραγωγή. Σίγουρα κάποιο στοιχείο θα υπάρχει που να δείχνει τι επεξεργαστή φοράει.Απλά πρέπει να εντοπιστεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple apple apple και για αλλη μια φορα η διαφημηση με το κατι αρνητικο που ουτε λογος υπαρχει να ασχλοληθεις πετυχε παρολα αυτα και τα σχεδια μπας και πουλησουν τπτ παραπανο στην τριτοκοσμικη πλεον Ελλαδα 9/10 ρελις ουαου απετηχαν τελικα παλι καλα δεν ειμαστε κινεζοι που δεν τρωνε η δινουν κανα νεφρο δεν πηγε καλα και με τα 900 ενα παραπανω παντου βρισκω ανετα 16ρια 64ρια και βρικα ακομα και 128 εκει θα μηνουν για πολλη ακομα οι γελοιοι μου τα κρατησαν και ολα και ουτε ενας δεν το εβγαλε για επιδειξη για να τα μοσχοπουλησουν αντε γεια (απο θεσσαλονικη)

Τί.? Xωρίς να θέλω να τρολλάρω ή οτιδήποτε.Βάλε κάνα κόμμα ή τελεία γιατί δύσκολα βγάζει άκρη κανείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να κανουν στο θεμα της μπαταριας,παντα θα πεφτει σε μια μερα,εφοσον το χρησιμοποιεις συνεχεια.Εκτος αν καταφερουν να φτιαξουν μπαταρια iphone 10000mah :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά, έπρεπε να πω κάτι που θα κάνει τους haters να νιώσουν καλύτερα και όχι αυτό που είδα στην πράξη από τη συσκευή που έχω στα χέρια μου.

Τι να κάνουμε τώρα! :)

Να μη λεμε υπερβολές ;

Έχω πάρει στην αδερφή μου το 6 ,η μπαταρία ειναι ανέκδοτο ,στα επιπεδα 4αριου .

Μιλάμε για απλή αληθινή χρήση ,η αδερφή μου δεν ειναι κανας power user .

Για να βγάλει τη μέρα της αλλάζει τον αδοξαστο .

Πολυ δύσκολα.

 

Τι επεξεργαστή φοράει και τέτοια ,δεν πρόκειται να ασχοληθώ ,ειναι όντως κουφό ,αλλά αυτά ειναι τρίχες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί.? Xωρίς να θέλω να τρολλάρω ή οτιδήποτε.Βάλε κάνα κόμμα ή τελεία γιατί δύσκολα βγάζει άκρη κανείς.

Τα αγγλικα που δεν εχουν κομμα τα βγαζεις ομως..... Τεσπα τωρα απο το κινητο δεν μπορω πολλα πολλα σορρυ κιολας αν δεν βγαζεις ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...