Προς το περιεχόμενο

Tι ringtone έχετε;


Kenny McCormick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό αξιοπρεπέταστο είναι στα πλαίσια της γελοιότητας. Βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις κακόγουστης γελοιότητας που δεν είναι καθόλου αξιοπρεπή, τίποτα κλαρίνα π.χ.

Επίσης θεωρώ ντροπή κάτι βαρυσήμαντα για τον κάτοχο, τραγούδια με στίχους που πρέπει να τα ακούμε όποτε τον παίρνουν τηλέφωνο. Συνήθως είναι τίποτα ραπ-χιπχοπ-εντεχνομαλακίες αλλά όχι μόνο. Κάποτε είχα πετύχει έναν που είχε τον εθνικό ύμνο. :-D :-D

Νομίζω το έχεις πάρει λίγο λάθος...τι θα πει ντροπή;! Ό,τι αρέσει στον καθένα βάζει! Από τους τόσους ενοχλητικούς ήχους που ακούμε κάθε μέρα, ένα τραγούδι που δεν μας αρέσει για 10 δευτερόλεπτα είναι το πρόβλημα; :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω το έχεις πάρει λίγο λάθος...τι θα πει ντροπή;! Ό,τι αρέσει στον καθένα βάζει! Από τους τόσους ενοχλητικούς ήχους που ακούμε κάθε μέρα, ένα τραγούδι που δεν μας αρέσει για 10 δευτερόλεπτα είναι το πρόβλημα; :)

 

Ναι ρε παιδί μου, προφανώς. Λέω ότι εγώ νιώθω άσχημα όταν ακούω αυτά που είπα. Η αισθητική παρότι είναι ελεύθερη και υποκειμενική όπως είπες δεν σημαίνει πως δεν μπορεί και να κρίνεται. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μερικα που μου αρεσουν

 

chemical brothers - galvanize (απο το 0:11)

 

ozzy osbourne - crazy train (απο το 0:18)

https://www.youtube.com/watch?v=eW7qBjXP-Ks

 

 

Τωρα εχω αυτο απο το 0:43

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδί μου, προφανώς. Λέω ότι εγώ νιώθω άσχημα όταν ακούω αυτά που είπα. Η αισθητική παρότι είναι ελεύθερη και υποκειμενική όπως είπες δεν σημαίνει πως δεν μπορεί και να κρίνεται. :-)

Δεν πιστεύω να βάζεις και τον Μάκη Δημάκη μέσα ε;; :P :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο παλιά Saber Rider theme. Τώρα διασκευή των Pendulum στο Master of Puppets. Για πολλααα χρόνια έβαζα το Zombienation μιας που ακουγόταν καθαρά κ δυνατά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα απο αυτα που εχουν μεσα τα σαμσουνγκ εχω βαλει.

Απο ενα σημειο και μετα ηταν λιγο καπως να σαι στα ξενα να μιλας με κοσμο/δουλεια και να χτυπαει το κινητο με ringtone Παολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kατα καιρούς τα

"Aρρωστημένο μου μυαλό" του Ρέμου

"Οταν το ανοίξεις" (μέχρι που χτύπησε σε παρουσίαση μεταπτυχ. και το είχα ξεχάσει ανοιχτό. :ph34r: 

"Σπασ’τα" Παπαδόπουλος

"Μου λες δεν γίνεται"

"Η μπαλάντα του κυρ Μένιου" τραγουδάρα

"Hold the line"

"Take my breath away"

 

Kαι φυσικά

"I just died in your arm tonight" Εδώ και 3 χρόνια τουλάχιστον B)

https://www.youtube.com/watch?v=6dOwHzCHfgA

 

Είμαι λίγο λαικοσκυλάκι, αλλά ακόμα Πάολα ευτυχώς όχι :P

Επεξ/σία από Sheogorath
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατα καιρούς τα

"Aρρωστημένο μου μυαλό" του Ρέμου

"Οταν το ανοίξεις" (μέχρι που χτύπησε σε παρουσίαση μεταπτυχ. και το είχα ξεχάσει ανοιχτό. :ph34r: 

"Σπασ’τα" Παπαδόπουλος

"Μου λες δεν γίνεται"

"Η μπαλάντα του κυρ Μένιου" τραγουδάρα

"Hold the line"

"Take my breath away"

 

Kαι φυσικά

"I just died in your arm tonight" Εδώ και 3 χρόνια τουλάχιστον B)

https://www.youtube.com/watch?v=6dOwHzCHfgA

 

Είμαι λίγο λαικοσκυλάκι, αλλά ακόμα Πάολα ευτυχώς όχι :P

Like για τα 5 πρώτα! Τα άλλα δεν τα ξέρω! :P

 

υγ1 μπαλάντα του κυρ Μέντιου είναι

υγ2 δώσε μια ευκαιρία στην Παολάρα, την αξίζει! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμώ τα θέματα...

 

Λοιπόν καταρχήν ορίστε ένα zip με καμια 20ρια που έχω χρησιμοποιήσει τουλάχιστον κατα καιρούς, είναι και home made (ελαφρό editing για να βολέψει), παρακαλώ.

 

Επειδή είναι πολλά και κανείς δε θέλει να τα σπαμάρω όλα, ορίστε μερικά που για μένα είναι top από youtube. Όλα τα links ξεκινάνε από το σημείο που έχω το ringtone.

 

RHCP - On Mercury (το μόνο που έβαζα ξερά όλο το track για ringtone, πρώτη επιλογή για πολύ καιρό)

 

Therapy? - Stories (el clasico ντέρμπι για πρώτη επιλογή vs on mercury)

 

Theatre of Tragedy - Siren (για όταν είναι στο διακριτικό, δηλαδή κάθε μέρα στη δουλειά)

 

Therion - In The Desert of Set (ΠΡΟΣΟΧΗ: σπέρνει, δεν ευθύνομαι αν αρχίσετε το headbanging)

 

Monster Magnet - Powertrip (ταμαμ για περίοδο διακοπών)

 

Kamelot - Nothing Ever Dies (γαμάει ή ποζεριά; στάνταρ απορία με τους kamelot μέχρι κάποια εποχή)

 

Dream Theater - Ytse Jam (το άκουσα φοιτητής να χτυπάει του επιτηρητή και έφαγα τρελό φλας εκείνη την ώρα)

 

Serj Tankian - Lie Lie Lie (και δεύτερο από το ίδιο κομμάτι, στο 1:47)

 

Bonus: alarm για ξυπvητήρι, παίζει να το έχω μέχρι να σταματήσω να ξυπνάω. Όλο το track σε σταθερή ένταση γιατί είναι τόσο γαμιστερό που αυξάνεται μόνη της όπως πρέπει. Ίσως κάποια μέρα στο μακρινό μέλλον οι απόγονοί μας στο Άλφα του Κενταύρου να γράψουν μουσική καλύτερη απ' αυτή για ξύπνημα, αλλά μη το δένετε και κόμπο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...