Προς το περιεχόμενο

Ένοχη για παραβίαση ευρεσιτεχνίας η Apple. Η αποζημίωση ενδέχεται να ξεπεράσει τα $860 εκατομμύρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά! Καταφέρνει και τα στρέφει όλα γύρω από αυτήν! Όλα μα όλα τα θέματα με την Apple έχουν πάνω από 100 σχόλια. Τυχαίο; Αν παρατηρήσεις και αντίστοιχα θέματα με την samsung, lg, sony δεν ξεπερνάνε τα 50-70 (χωρίς να είμαι απόλυτος)! Αυτό είναι μεγάλο επίτευγμα για την ίδια καθώς με αυτόν τον τρόπο έχτισε αυτό που αποκαλείται "brand name"

 

Αυτό ονομάζεται attention whore :-)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ονομάζεται attention whore :-)

 

Αντικειμενικά μιλώντας (εγώ), αν η Apple ή μία γνωστή εταιρία κάνει μηνύσεις, αυτή δεν είναι attention whore; Αν ο άλλος έσκασε λεφτά για να παράξει επιστήμη και ο άλλος τη χρησιμοποιεί χωρίς να δώσει το κατιτίς του, τότε δικαιούται να κάνει τα πάντα. Σκέψου πόσα λεφτά έχασε το Πανεπιστήμιο από όλες τις πωλήσεις των συσκευών όπου χρησιμοποιηθηκε η πατέντα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά μιλώντας (εγώ), αν η Apple ή μία γνωστή εταιρία κάνει μηνύσεις, αυτή δεν είναι attention whore; Αν ο άλλος έσκασε λεφτά για να παράξει επιστήμη και ο άλλος τη χρησιμοποιεί χωρίς να δώσει το κατιτίς του, τότε δικαιούται να κάνει τα πάντα. Σκέψου πόσα λεφτά έχασε το Πανεπιστήμιο από όλες τις πωλήσεις των συσκευών όπου χρησιμοποιηθηκε η πατέντα τους.

Ετσι.Εδω η microsoft βγαζει πολλα περισσοτερα απο τις πατεντες της που χρησιμοποιουν οι αλλες εταιριες του android/apple παρα απο οτι βγαζει απο τα WP(εκει εχει και ζημια).Οποτε ναι το να κλεψεις μια πατεντα μπορει να σε κανει να χασεις μερικα δις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ακουω καποια σχολια περι καταστροφης της apple απ τους haters ενταξει παιδια πειτε την αληθεια εσεις πιστευατε οτι θα σκιζε το μνημονιο ο αλεξης

όλα καλά αλλά από το iphone σου δε μπορείς να κάνεις edit το ποστ σου,αλλά ποστάρεις 3 στη σειρά?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μαζευτεί ένα καφάσι ξύδι για το κέρασμα.

Ενδιαφερον

Η μόδα λέγεται μόδα γιατί κρατάει 1-2 χρόνια max, από το 2007 και μόδα δύσκολα, πάλιωσε και αυτό το "επιχείρημα"/ Next.

Εμ οχι, μολις γυρισα απο αγγλια, οι χιπστερς ζουν και βασιλευουν.

Θα σταματησει να ειναι μοδα οταν δε θα τους βλεπεις με το MacBook + Starbucks + φτιαγμενο μουστακι/μουσι + στρογγυλο rayban γυαλι + ψευτοψαγμενια blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεμ... βέβαια, άλλωστε είναι γνωστό ότι Apple προϊόντα αγοράζουν μόνο οι hipsters. Άντε επιτέλους να βγουν τα Windows 10 mobile να γεμίσει ο κόσμος σωστές συσκευές, πήξαμε στις hipsteries.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι γνωστό ότι Apple προϊόντα αγοράζουν μόνο οι hipsters.

Παρόλα αυτά όμως είναι σύνηθες οι hipsters να έχουν apple προιόντα.

 

(δεν νομίζω να ασχολείται και πολύς κόσμος κανείς με τα windows phone, δε χρειαζόταν το strawman argument)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα η λογική είναι "ο αστυνόμος είναι μπουζούκι"; Το strawman argument ήταν απαραίτητη απάντηση στο invalid argument. (άλλωστε, είναι γνωστή η αγάπη του χρήστη για τα Windows Mobile).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή δεν ήμουν αλλα έγινα fan της Apple θελω να πω κάποια πράγματα για τους haters εδω . Εχω περάσει απο πολλές εταιρείες και λογισμικά αλλα η σταθερότητα και η υποστήριξη της Apple με κέρδισε . Μπορει να μην εχει την καλύτερη κάμερα στον κόσμο , την καλύτερη τιμή , μπαταρία κτλπ αλλα μου εχει κανει την ζωη εύκολη . Τωρα αυτά που διαβάζω για την Apple απο πολλούς εδω μεσα τα καταλαβαίνω έως ενα βαθμό . Αλλα γιατι τόσο μίσος ρε παιδιά . Μετοχές στην Samsung & στην Lg έχετε όλοι ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι κοντά ένα δις όταν έχεις καμμία 250 δις δολ. στο ταμείο να κάθονται;;

13δις εχει να καθονται στο ταμειο τα ιδια κεφαλαια δεν εχουν ουδεμια σχεση με μετρητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι γνωστό ότι Apple προϊόντα αγοράζουν μόνο οι hipsters.

Παρόλα αυτά όμως είναι σύνηθες οι hipsters να έχουν apple προιόντα.

 

(δεν νομίζω να ασχολείται και πολύς κόσμος κανείς με τα windows phone, δε χρειαζόταν το strawman argument)

ισχυει το οτι κανεις δεν ασχολειται με τα wp παρολα αυτα ειναι αξιοπρεπεστατες συσκευες ανθεκτικες σταθερες χωρις λαγκαρισματα με πλεον καλο μαρκετ σε τιμη ξεφτιλικη.

Απλα αργησαν να μπουν στην αγορα δεν καναν καλο προμο και οταν ο κοσμος τα ειχε υπο δοκιμη ειχαν φτωχο μαρκετ με αρκετα περιορισμενο λειτουργικο.Τωρα το παιχνιδι χαθηκε οποτε βαρανε χαμηλα τις τιμες.

Οι μονοι κερδισμενοι ειναι οι users οι οποιοι μπορουν να παρουν ενα πολυ καλο smartphone τζαμπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...