Προς το περιεχόμενο

Αυτές είναι οι Sony Xperia συσκευές που θα αναβαθμιστούν από Android 5.0 απευθείας σε Android 6.0


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάμε πάλι. Πως γίνεται να κράζεις τη 5.1.1 γενικά σαν update που έχει ελεγχθεί σε καθαρό android και δεν έχει κάνενα θέμα με battery drain, επειδή τα σκάτωσε η Sony;

 

Κάθε φορά τα ίδια εδώ μέσα. Το πρόβλημα είναι στο κατασκευαστή. Όταν μάθετε να τα ξεχωρίζετε και δεν θα κάνετε γενικεύσεις τότε θα μπορούμε να συνεννοηθούμε. Μέχρι τότε δεν έχει νόημα η συζήτηση.

 

εσυ ειπες πριν οτι εφταιγε καποια εφαρμογη σε μενα..

Αποφασισε λοιπον, φταιει καποια εφαρμογη σε μενα?

φταιει η σονυ αρα δεν ισχυει αυτο που εγγραψες πριν οτι οι χρηστες του myphone.gr εκαναν αναβαθμιση χωρις καθαρη εγκατασταση? 

Φταιει η σονυ και τελικα ολοι στο XDA Κραζουν την 5.1.1 ενω εσυ ειπες οτι δεν εχεις ακουσει τιποτα??

 

Αποφασισε πρωτα εσυ και ασε εμας να μπερδευομαστε!

 

ΟΣο για την υλοποιηση της σονυ, καταρχην εδωσε μια πολυ καλη 5.0.2 οταν κατι galaxy S5 ειχαν προβληματα ακομα και στην καμερα, οπου εκλεινε και δεν μπορουσες να βγαλεις φωτο, ουτε Memory leak Ουτε τιποτα..

Απο εκει και περα, εγω φιλε ποτε δεν ειπα οτι φταιει η google ή η σονυ, ειπα οτι πηραμε μια 5.1.1 προβληματικη στα Ζ3 και με 2ο και 3ο update βελτιωθηκε, οποτε τι καλυτερο απο το να πανε κατευθειαν σε android 6 οι παραπανω συσκευες! ΕΞαλλου μια χαρα παιζουν με 5.0.2.. το προβλημα σου εσενα δε μας ειπες ποιο ειναι,  στενοχωριεσαι που η σονυ υποστηριζει τοσο καλα τις συσκευες της που ακομα και στο Ζ εδωσε 5.1? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν κάποια στιγμή οι εταιρείες να βγάζουν τρεις συσκευές το χρόνο. Μια flagship μια mind rage και μια low. Για να μπορούν να τις υποστηρίζουν. Και όχι πενιντα διαφορετικά μοντέλα μέσα στη χρονιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν κάποια στιγμή οι εταιρείες να βγάζουν τρεις συσκευές το χρόνο. Μια flagship μια mind rage και μια low. Για να μπορούν να τις υποστηρίζουν. Και όχι πενιντα διαφορετικά μοντέλα μέσα στη χρονιά.

Σε αυτο συμφωνω, αλλα δε νομιζω οτι ειναι η σονυ αυτη που το εχει ξεφτυλισει..επειδη δεν τα ονομαζει note ή edge κτλ δε σημαινει οτι βγαζει περισσοτερες.. Βγαζει 2 ναυαρχιδες το χρονο και απο περισυ βγαζει και 1 μικρη ναυαρχιδα, σιγα τα πολλα.. η διαφορα ειναι εμφανης οταν μπαινεις στο gsmarena Οπου για να βρεις φετινο κινητο της samsung ή της htc Μπορει να πας κατω στη σελιδα. οταν στη σονυ τα βλεπεις ολα σε μερικες σειρες. Απο εκει και περα ο κατακερματισμος ειναι το προβλημα και το ιδανικο θα ηταν να φορανε ολοι την ιδια εκδοση και νια διαλεγουμε εμεις το bloat.. το θεμα ειναι ομως οτι η παραμετροποιηση που κανει η καθε εταιρεια διαφερει πολυ. 

Πχ, στη σονυ εχεις ενα stamina Που δουλευει στα προτυπα του ανδροιδ 6!! αυτο που κανει δηλαδη με το σταμινα ειναι αυτο που θα φερει το ανδροιδ 6..Καμια σχεση με την τραγικη λειτουργια της εξοικονομησης ενεργειας της samsung (χρησιμοποιω τη samsung γιατι ειναι η μονη που εχω δουλεψει και την ξερουν οι πιο πολλοι).

Ομοιως με μικρο διαφορες οπως πχ οτι μπορεις να φερεις στην αρχικη οθονη μια οποιαδηποτε συντομευση ρυθμισης ή επαφη σου, κατι που δεν το κανουν αλλες συσκευες απο οσο ξερω...

Για τετοιους λογους προτιμω εγω το μενου της σονυ..και δε θαθελα να παω σε στοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ περιμένω όλο το καλοκαίρι την 5.0.2 - 5.1.1 στο M4 Aqua, όχι για να λέω ότι την έχω αλλά γιατί είναι για κλωτσιές η 5.0 . Και χωρίς material design ακόμα χειρότερα. Πήγα αναγκαστικά από το G2 στο M4 και ακόμα μετανιωμένος είμαι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ περιμένω όλο το καλοκαίρι την 5.0.2 - 5.1.1 στο M4 Aqua, όχι για να λέω ότι την έχω αλλά γιατί είναι για κλωτσιές η 5.0 . Και χωρίς material design ακόμα χειρότερα. Πήγα αναγκαστικά από το G2 στο M4 και ακόμα μετανιωμένος είμαι! 

γυρνα το σε 4.4.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο συμφωνω, αλλα δε νομιζω οτι ειναι η σονυ αυτη που το εχει ξεφτυλισει..επειδη δεν τα ονομαζει note ή edge κτλ δε σημαινει οτι βγαζει περισσοτερες.. Βγαζει 2 ναυαρχιδες το χρονο και απο περισυ βγαζει και 1 μικρη ναυαρχιδα, σιγα τα πολλα.. η διαφορα ειναι εμφανης οταν μπαινεις στο gsmarena Οπου για να βρεις φετινο κινητο της samsung ή της htc Μπορει να πας κατω στη σελιδα. οταν στη σονυ τα βλεπεις ολα σε μερικες σειρες. Απο εκει και περα ο κατακερματισμος ειναι το προβλημα και το ιδανικο θα ηταν να φορανε ολοι την ιδια εκδοση και νια διαλεγουμε εμεις το bloat.. το θεμα ειναι ομως οτι η παραμετροποιηση που κανει η καθε εταιρεια διαφερει πολυ.

Πχ, στη σονυ εχεις ενα stamina Που δουλευει στα προτυπα του ανδροιδ 6!! αυτο που κανει δηλαδη με το σταμινα ειναι αυτο που θα φερει το ανδροιδ 6..Καμια σχεση με την τραγικη λειτουργια της εξοικονομησης ενεργειας της samsung (χρησιμοποιω τη samsung γιατι ειναι η μονη που εχω δουλεψει και την ξερουν οι πιο πολλοι).

Ομοιως με μικρο διαφορες οπως πχ οτι μπορεις να φερεις στην αρχικη οθονη μια οποιαδηποτε συντομευση ρυθμισης ή επαφη σου, κατι που δεν το κανουν αλλες συσκευες απο οσο ξερω...

Για τετοιους λογους προτιμω εγω το μενου της σονυ..και δε θαθελα να παω σε στοκ.

Καλά δε το είπα για τη Sony μόνο αυτό. Πρώτη και καλύτερη είναι η Samsung. Είχα s3 s4 note3 και ξέρω. Μολισ πρόσφατα γύρισα σε lg και g4. Της Sony δούλεψα μόνο το πρώτο z και πλιν την οθόνη ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Οπότε ξέρω και το stamina που λες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος που ίσως κάποια στιγμή γυρίσω στο iOs είναι αυτός. Αν και έχω ξεμαθει πλέον. Τελευταίο iPhone ήταν το τέσσερα με το iOs πέντε η έξι νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα οι αναβαθμίσεις δεν είναι κριτήριο.και με την 4.4 4 μια χαρά ήμουν. Με ενδιαφέρει μια συσκευή να δουλεύει σωστά και να μην έχει ελλείψεις. Σε ότι κάνω είτε με 4.3 είτε με 4.4 είτε με 5 δεν είδα μεγάλη διαφορά ως προς αυτό. Σχεδόν καμία.

Οπότε πλέον ο παράγοντας αναβάθμιση δεν έχει την αξία που είχε στο 2.3 στο 4.0.4 κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω να βγει custom ROM για Z2 δε με νοιάζουν τα official

 

με το overclock(3GHZ CPU,660κατι GPU) που του έχω κάνει είναι πιο γρήγορο και από το Ζ5......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...