Προς το περιεχόμενο

Η ακριβότερη έκδοση του Microsoft Surface Book θα έχει τιμή $3.199


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Υπερκοστολογημένο .... προιόν που μπορεί να είναι καλό για το ειδος του, αλλά αυτού του τύπου οι συσκευές ΔΕΝ αξίζουν τέτοιο ξήλωμα της τσέπης ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3,199$ για να πας στην τουαλέτα και να παίζεις angry birds!!!

 

Είσαι πολύ μπερδεμένος. Το μηχανάκι αυτό δεν στοχεύει στον χρήστη που θα το παίρνει μόνο στο χέσιμο για να παίζει angry birds.

 

Εκτός κι αν εννοείς ότι δεν κάνει για τίποτα άλλο πέρα από αυτό. Γελάνε και οι πέτρες αγαπητέ macboy. :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι λέγανε οτι είναι δύο φορές γρηγορότερο σε σχέση με το macbook pro 13.3.

Εγώ γιατί βλέπω υπεροχή του macbook στο πιο φθηνά μοντέλο ? (αλλού δεν βρήκα δεδομένα)
Surface Book -> i5-6300U
Macbook Pro -> i5-5257U

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2393&pid2=2287&compare=core-i5-6300u-2-4ghz-vs-core-i5-5257u-2-7ghz

http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-i5-2.7-13-early-2015-retina-display-specs.html

@ 6:00 η CPU του Surface Book

Ωραία ξεκίνησε η Microsoft! 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως κάποιος να έλεγε με αυτά τα λεφτά παίρνεις και alienware αλλά μιλάμε για μια κατηγορία μόνο του... δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα και δεν μπορούμε να λέμε ότι είναι πολλά. Και μην ξεχνάμε ότι η κρίση που περνάμε σε άλλες χώρες ούτε καν ξέρουν τι σημαίνει και δεν πιστεύω ότι η Microsoft νοιάζεται αν θα πουλήσει στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιπου ο βασικος μισθος στην Ελλαδα ειναι 450 ευρω,αρα 450*7=3150,οποτε θα κανω οικονομιες 8 μηνες για να το παρω :P.Λογικα λογω μονοπωλειου η τιμη του.Δεν πιστευω με τετοια τιμη να πουλησει πολλα,αλλα ποτε δεν ξερεις...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3200 € / $  εγώ παίδες παίρνω 

 

- Desktop  με 16GB ram , ι7,  250gb SSD, κάρτα γραφικών 4GB DDR5 δυνατή, οθόνη 24άρα.

- Laptop με 8GB ram, διπλή κάρτα γραφικών , 1TB HDD

- Full HD 3D προτζέκτρορα για το σπίτι !!!

- Tα 3D γυαλιά για τον προτζέκτορα και την κατάλληλη καρέκλα.

- Παίρνω και μια Lenovo ταμπλετίτσα ..

- Παίρνω μια 50άρα TV για το δωμάτιο

- με τα ρέστα παίρων και ένα κινητό για την γυναίκα ... και μια κατσαρόλα για την μάνα ....

 

Ξεκινήστε να μπαίνετε στην αντίθετη λογική .... Τι θα παίρνατε αν αυτά τα χρήματα τα δίνατε για κάποια άλλη επιθυμία σας και πείτε μου αν τελικά αξίζει τα χρήματα αυτά η οποιαδήποτε ανάλογη ή η ίδια αυτή η συσκευή  ....

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3200 € / $ εγώ παίδες παίρνω

 

- Desktop με 16GB ram , ι7, 250gb SSD, κάρτα γραφικών 4GB DDR5 δυνατή, οθόνη 24άρα.

- Laptop με 8GB ram, διπλή κάρτα γραφικών , 1TB HDD

- Full HD 3D προτζέκτρορα για το σπίτι !!!

- Tα 3D γυαλιά για τον προτζέκτορα και την κατάλληλη καρέκλα.

- Παίρνω και μια Lenovo ταμπλετίτσα ..

- Παίρνω μια 50άρα TV για το δωμάτιο

- με τα ρέστα παίρων και ένα κινητό για την γυναίκα ... και μια κατσαρόλα για την μάνα ....

 

Ξεκινήστε να μπαίνετε στην αντίθεση λογική .... Τι θα παίρνατε αν αυτά τα χρήματα τα δίνατε για κάποια άλλη επιθυμία σας και πείτε μου τι καταλαβαίνετε ....

Θα επαιρνα 20 γλαστρες με purple haze, lemon, og Kush, amnesia, white widow, budda cheese, super silver haze και blueberry.

 

Θα κραταγα λιγα γραμμαρια για εμενα και θα πουλαγα ολα τα υπολοιπα.

 

Μετα θα εβγαζα αρκετα λεφτα για να αγορασω ενα surface Book για καθε δωματιο του σπιτιου μου.

 

(:

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3200 € / $  εγώ παίδες παίρνω 

 

- Desktop  με 16GB ram , ι7,  250gb SSD, κάρτα γραφικών 4GB DDR5 δυνατή, οθόνη 24άρα.

- Laptop με 8GB ram, διπλή κάρτα γραφικών , 1TB HDD

- Full HD 3D προτζέκτρορα για το σπίτι !!!

- Tα 3D γυαλιά για τον προτζέκτορα και την κατάλληλη καρέκλα.

- Παίρνω και μια Lenovo ταμπλετίτσα ..

- Παίρνω μια 50άρα TV για το δωμάτιο

- με τα ρέστα παίρων και ένα κινητό για την γυναίκα ... και μια κατσαρόλα για την μάνα ....

 

Ξεκινήστε να μπαίνετε στην αντίθεση λογική .... Τι θα παίρνατε αν αυτά τα χρήματα τα δίνατε για κάποια άλλη επιθυμία σας και πείτε μου αν αξίζει τα χρήματα αυτά ....

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως έναν επαγγελματία τον ενδιαφέρει να πάρει όλα αυτά τα συμπράγκαλα χωρίς ουσιαστικό λόγο; :P

 

Το μηχανάκι αντικαθιστά βασικά εργαλεία ΔΟΥΛΕΙΑΣ. Αυτά είναι που του χρειάζονται. Ούτε κατσαρόλες, ούτε κινητά για τη γυναίκα, ούτε αναπαυτικές καρέκλες.

 

Και ναι προσωπικά εγώ θα έπαιρνα όλα αυτά που λες ή ίσως να έκανα ένα ταξίδι. :D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Για λόγους σύγκρισης, αξίζει να αναφερθεί ότι και η Apple κοστολογεί $3.199 την ακριβότερη έκδοση του Macbook Pro με οθόνη Retina 15 ιντσών."

 

Ατυχής η σύγκριση. Μιλάμε για πολύ διαφορετικό μηχανάκι και ίσως άλλη κατηγορία.

 

Όπως και να 'χει είναι ένα jaw dropping μηχάνημα που παίζει σε δική του κατηγορία, χωρίς αντίπαλο προς το παρόν.

Μην μπερδεύεσαι, ίδια κατηγορία είναι. Με την διαφορά οτι πληρώνεις παραπάνω λόγω της Touchscreen.

3,199$ για να πας στην τουαλέτα και να παίζεις angry birds!!!

Την είπες και εσύ, το συγκεκριμένο Notebook είναι Premium συσκευή που ανταγωνίζεται την Apple και καλά κάνει αφού η Microsoft θα έρπεπε να το είχε κάνει απο καιρό και να μπεί στο παιχνίδι. Το συγκεκριμένο λοιπόν προϊόν είναι η χαρά του Windows χρήστη, αφού θα έχει μία υψηλής ποιότητας συσκευή με τρομερή ανάλυση οθόνης και επιτέλους ένα Multitouch Trackpad σε Windows. Το Surfacebook τα αξίζει τα λεφτά του αν χρησιμοποιείς Windows και μάλιστα θα πουλήσει γιατί υπήρχαν πολλοί που ήθελαν να βγάλει η Microsoft Premium κατηγορίας Notebook.

 

Όσο για τους υπόλοιπους, το συγκεκριμένο λάπτοπ δεν είναι φυσικά για όλες τις τσέπες, όπως δεν είναι τα Macbook Pro ή άλλες παρόμοιες Premium συκσευές, οπότε τα πικρά σχόλια να λείπουν, να χαίρεστε που άρχισαν να βγαίνουν Premium Windows Notebooks από την μητέρα των Windows. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3200 € / $  εγώ παίδες παίρνω 

 

- Desktop  με 16GB ram , ι7,  250gb SSD, κάρτα γραφικών 4GB DDR5 δυνατή, οθόνη 24άρα.

- Laptop με 8GB ram, διπλή κάρτα γραφικών , 1TB HDD

- Full HD 3D προτζέκτρορα για το σπίτι !!!

- Tα 3D γυαλιά για τον προτζέκτορα και την κατάλληλη καρέκλα.

- Παίρνω και μια Lenovo ταμπλετίτσα ..

- Παίρνω μια 50άρα TV για το δωμάτιο

- με τα ρέστα παίρων και ένα κινητό για την γυναίκα ... και μια κατσαρόλα για την μάνα ....

 

Ξεκινήστε να μπαίνετε στην αντίθετη λογική .... Τι θα παίρνατε αν αυτά τα χρήματα τα δίνατε για κάποια άλλη επιθυμία σας και πείτε μου αν τελικά αξίζει τα χρήματα αυτά η οποιαδήποτε ανάλογη ή η ίδια αυτή η συσκευή  ....

θεουλης.period

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεσαι, ίδια κατηγορία είναι. Με την διαφορά οτι πληρώνεις παραπάνω λόγω της Touchscreen.

 

Προσωπικά θεωρώ πως η touchscreen και η μετατροπή σε tablet αποσπώμενη οθόνη, του αλλάζει αυτομάτως κατηγορία γιατί οι εφαρμογές είναι περισσότερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...