Προς το περιεχόμενο

Η ακριβότερη έκδοση του Microsoft Surface Book θα έχει τιμή $3.199


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά θεωρώ πως η touchscreen και η μετατροπή σε tablet, του αλλάζει αυτομάτως κατηγορία γιατί οι εφαρμογές είναι περισσότερες.

Μακάρι να βγούν επιτέλους ποιοτηκές εφαρμογές αφής για Windows 10, τότε έχουν να αλλάξουν πολλά. Γιατί προς το παρόν είναι ένα Notebook/Desktop OS με Touchscreen δίχως πολλές και καλές εφαρμογές που να έχουν φτιαχτεί για την οθόνη αφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

υπάρχει και λάπτοπ με 2 χιλιάρικα με i7 ,16gb ram,970gtx,256gb ssd,1tb hdd,4k δεκαπεντάρα οθόνη,φωτιζόμενο πληκτρολόγιο και πολύ καλή κατασκευή απο την msi,απλά δεν έχει touch screen.

 

Και τι, απαγορευεται να βαλεις στα laptop 5400 rpm? Περιμενε και ερχεται

όχι αλλά δεν βάζεις σε ferrari μοτέρ 100 άλογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3200 € / $  εγώ παίδες παίρνω 

 

- Desktop  με 16GB ram , ι7,  250gb SSD, κάρτα γραφικών 4GB DDR5 δυνατή, οθόνη 24άρα.

- Laptop με 8GB ram, διπλή κάρτα γραφικών , 1TB HDD

- Full HD 3D προτζέκτρορα για το σπίτι !!!

- Tα 3D γυαλιά για τον προτζέκτορα και την κατάλληλη καρέκλα.

- Παίρνω και μια Lenovo ταμπλετίτσα ..

- Παίρνω μια 50άρα TV για το δωμάτιο

- με τα ρέστα παίρων και ένα κινητό για την γυναίκα ... και μια κατσαρόλα για την μάνα ....

 

Ξεκινήστε να μπαίνετε στην αντίθετη λογική .... Τι θα παίρνατε αν αυτά τα χρήματα τα δίνατε για κάποια άλλη επιθυμία σας και πείτε μου αν τελικά αξίζει τα χρήματα αυτά η οποιαδήποτε ανάλογη ή η ίδια αυτή η συσκευή  ....

Απο την ωρα που σκεφτεσαι ετσι, το μηχανημα ΔΕΝ προοριζεται σε εσενα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την ωρα που σκεφτεσαι ετσι, το μηχανημα ΔΕΝ προοριζεται σε εσενα. 

 

 

Και κοίτα να δεις που σε thread για MS διαβάσαμε και αυτό το επιχείρημα!

 

 

Εάν είχες κανένα nick "appleboy" εγώ θα νόμιζα ότι μπέρδεψες τα threads και νόμιζες ότι έγραφες σε άλλο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3,199$ για να πας στην τουαλέτα και να παίζεις angry birds!!!

 

 

Με 3200 € / $  εγώ παίδες παίρνω 

 

- Desktop  με 16GB ram , ι7,  250gb SSD, κάρτα γραφικών 4GB DDR5 δυνατή, οθόνη 24άρα.

- Laptop με 8GB ram, διπλή κάρτα γραφικών , 1TB HDD

- Full HD 3D προτζέκτρορα για το σπίτι !!!

- Tα 3D γυαλιά για τον προτζέκτορα και την κατάλληλη καρέκλα.

- Παίρνω και μια Lenovo ταμπλετίτσα ..

- Παίρνω μια 50άρα TV για το δωμάτιο

- με τα ρέστα παίρων και ένα κινητό για την γυναίκα ... και μια κατσαρόλα για την μάνα ....

 

Ξεκινήστε να μπαίνετε στην αντίθετη λογική .... Τι θα παίρνατε αν αυτά τα χρήματα τα δίνατε για κάποια άλλη επιθυμία σας και πείτε μου αν τελικά αξίζει τα χρήματα αυτά η οποιαδήποτε ανάλογη ή η ίδια αυτή η συσκευή  ....

 

Εχεις απόλυτο δίκιο. Και εγώ αν θέλω μια δυνατή συσκευή τόσο για multimedia όσο και για δουλειά να την πηγαινοφέρνω άνετα το πρώτο που σκέφτομαι να αγοράσω είναι το κτήνος tower που χρειάζομαι καρότσα για να το μεταφέρω. 

 

Προσπερνάω την αιτία "γουστάρω να το πάρω και έχω τα λεφτά οπότε τι σε νοιάζει" και απλά λεω πως οταν δεν εχετε ιδέα για κάτι μην το κράζετε επειδή δεν σας αρέσει/μπορείτε να το πάρετε. Ο άλλος μίλησε για Angry Birds και έχει nick name μια συσκευή με 3Κ οθόνη, GPU 3ετίας τουλάχιστον που κάθε game βγαίνει χατηρικά! Οτι ναναι εδω μέσα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

υπάρχει και λάπτοπ με 2 χιλιάρικα με i7 ,16gb ram,970gtx,256gb ssd,1tb hdd,4k δεκαπεντάρα οθόνη,φωτιζόμενο πληκτρολόγιο και πολύ καλή κατασκευή απο την msi,απλά δεν έχει touch screen.

 

όχι αλλά δεν βάζεις σε ferrari μοτέρ 100 άλογα

 

 

mate, βάρος και φορητότητα λεμε.

3,199$ για να πας στην τουαλέτα και να παίζεις angry birds!!!

 

 

A-Tier τρόλ ή είσαι απο αυτούς που νομίζουν οτι το pc είναι για games, το facebook είναι το ίντερνετ και η δουλειά σε pc ειναι το Word; :P

 

btw αυτό φαίνεται πολύ καλύτερο είναι και quad core.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις απόλυτο δίκιο. Και εγώ αν θέλω μια δυνατή συσκευή τόσο για multimedia όσο και για δουλειά να την πηγαινοφέρνω άνετα το πρώτο που σκέφτομαι να αγοράσω είναι το κτήνος tower που χρειάζομαι καρότσα για να το μεταφέρω

 

Προσπερνάω την αιτία "γουστάρω να το πάρω και έχω τα λεφτά οπότε τι σε νοιάζει" και απλά λεω πως οταν δεν εχετε ιδέα για κάτι μην το κράζετε επειδή δεν σας αρέσει/μπορείτε να το πάρετε. Ο άλλος μίλησε για Angry Birds και έχει nick name μια συσκευή με 3Κ οθόνη, GPU 3ετίας τουλάχιστον που κάθε game βγαίνει χατηρικά! Οτι ναναι εδω μέσα

 

 

Οι παραπάνω επιλογές μου δεν επιλέχτηκαν τυχαία.

 

Εχω και σταθερό (δυνατότερο για βαριά εργασία)

 

Και λάπτοπ για φορητότητα ώστε να το παίρνω στην δουλειά.

 

Και ταμπλετίτσα για την τουαλέτα

 

Και προβόλι σαν εξτρά για παρουσιάσεις, για το σπίτι κ.λ.π.

 

Και TV ...... αφού και πάλι χρήματα περισσεύουν .......

----------------------------------------------------------------------------------------

Φυσικά στην δουλειά σου από την παραπάνω λίστα δεν θα πάρεις τον σταθερό .... αλλά το φορητό.

 

Και  να σου το πω και διαφορετικά............. Με τόσα χρήματα, αγόρασε και 2ο σταθερό για την δουλειά και μην πηγαινοφέρνεις τίποτα .....  Τόσο απλά.

 

Πώς πρέπει να το πούμε διαφορετικά ?

Σαν συσκευή είναι καλά σχεδιασμένη και υλοποίημένη. Ομως το κόστος της είναι τόσο μεγάλο, που αυτομάτως οι υπόλοιπες επιλογές συσκευών της αγοράς το ακυρώνουν σαν συσκευή πανυγηρικά.

 

Είναι καλή η σκέψη του να φτιάξεις μια συσκευή υβρίδιο  προσπερνώντας τις παραχωρήσεις που πρέπει να κάνει ο καταναλωτής που θα την αποκτήσει  ώστε να προσφέρεις ευκολίες μεταφοράς κ.λ.π.

Πρέπει όμως αυτό το υβρίδιο να έχει τέτοια τιμή που να αποτελεί συμφέρουσα πρόταση απέναντι στην αγορά ξεχωριστών συσκευών για κάθε μια από τις χρήσεις...

Εδώ λοιπόν το μέτρο έχει ξεφύγει ...... Οταν μπορείς να πάρεις 1 ή και 2 σταθερούς για την εργασία σου ( σπίτι, γραφείο), όταν μπορείς να πάρεις και φορητό ταυτόχρονα  και με τα ρέστα να πάρεις άλλα τόσο, νομίζω πως το καταλαβαίνεις και εσύ πως η επιλογή του υβριδίου πέρα από τον αρχικό ενθουσιασμό για το προιόν που κυκλοφόρησε είναι δύσκολη ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει πιο υπερκοστιλογημενο πεθαίνεις μιλάμε.

Απο που και ως που ρε παιδιά; Για το μεταλλο; Αν ήταν τόσο ακριβό το αλουμίνιο όλοι ξύλινα κουφώματα θα είδαμε στα σπίτια.

Για το rnd ; Σιγά ρε παίδες δεν είναι και κάνα καινούριο επαναστατικό προϊόν στην κατηγορία του. Υβριδικα και x86 Έχουμε τόσα χρόνια.

 

Και για να απαντησω και στον φίλο πιο πανω με 3200 έβαλα 7 εσωτερικές πόρτες και μια εξωτερική στο σπίτι που φτιάχνω που και σε 30 Χρόνια θα δουλεύουν και δεν θα μου πει κανείς σε 5 Χρόνια ότι πρέπει να κάνω update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας λέει για κουφώματα, ο άλλος για κορόιδα, ο άλλος ότι είναι για παιχνιδάκια ή Facebook.. καλά ποιος σας είπε ότι τα Premium Notebooks είναι για παιχνίδια ή για Facebook; είναι καθαρά δυνατά Notebooks με υψηλή ποιότητα κατασκευής και hardware, για επαγγελματική χρήση κυρίως σε μικρή συσκευασία που σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις την δουλειά σου όπου θες αφού έχει αυτονομία 10+ ώρες μπαταρίας. Γιαυτό και το σύγκρινε η εταιρία με το Macbook "Pro" όπως και η Pro έκδοση του Macbook έτσι και το Surfacebook έχει φτιαχτεί για "Pro"fessionals". Αντίστοιχα υπάρχουν οι φτηνότερες επιλογές Macbook Air, Ultrabooks κλπ στα 600/800€ και τέλος φτάνουμε σε κλασσικά Windows Notebooks Lenovo,Acer,HP κλπ στα 400€. Όσο για τα Top to the limit μοντέλα των 3500€ κανείς δεν σας ανάγκασε να τα αγοράσετε, γιαυτό και ξεκινάνε τα παραπάνω Notebooks από 1299€. Αν θες dedicated GPU 4ghz 1tb flash κλπ τότε εννοείτε πως θα πας σε πύργο αντί να σκάσεις 3500€ για Notebook, γιατί και να θες να κάνεις για παράδειγμα Rendering, το Notebook θα πεθάνει απο μπαταρία. Οπότε θα αναγκαστείς να το έχεις στην πρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3,199$ για να πας στην τουαλέτα και να παίζεις angry birds!!!

Αυτό κάνεις εσύ με ένα device αξίας $3200????

Με το MacBook αλήθεια πως καταφέρνεις να παίξεις angry birds χωρίς touch?

Ελπίζω τουλάχιστον να μην έδωσες πολλά λεφτά να πάρεις το pro.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό κάνεις εσύ με ένα device αξίας $3200????

Με το MacBook αλήθεια πως καταφέρνεις να παίξεις angry birds χωρίς touch?

Ελπίζω τουλάχιστον να μην έδωσες πολλά λεφτά να πάρεις το pro.

Άλλος ενημερωμένος σαν τον τύπο με τα Angry Birds, το Macbook όπως και το ανερχόμενο Surfacebook έχουν 5 Finger multitouch Trackpad το οποίο είναι 10 φορές ποιο βολικό σε λάπτοπ από μία οθόνη αφής. Δοκιμάστε πρώτα κάτι πριν γράψετε την θεωρία σας, όσο για το άκυρο με τα angry birds, αν εσύ @macboy αγόρασες macbook για να παίζεις Angry Birds τότε τι να πω.. κρίμα δηλαδή το Nickname που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...