Προς το περιεχόμενο

6,5 εκατομμύρια οι συνδρομητές επί πληρωμή στο Apple Music


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ειναι η σχολη μαν μου

ΖΝ

 

Ολες οι υπηρεσιες πρεπει να τους εχουν για να μαθαινει η νεα γενια Β-)

 

Υγ: 31 Οκτ Πατρα live

Weed σπρωξιδια και αλκοολ ολη νυχτααααα

Για να θυμούνται οι μεγάλοι και να μαθαίνουν οι μικρότεροι  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ειπα να του ριξω μια ματια.
Δεν ξέρω αν πρεπει να χαρακτηρισω την κατηγοριοποιηση του στα ειδη ως αστεια,ανυπαρκτη,ανεπαρκή ή λανθασμένη.
Ισως και όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ 6-10 ευρώ το μήνα για να ακούω μουσική οnline δε δίνω...είτε τα ζητάει η apple .. είτε το spotify είτε οποιοσδήποτε...

Υπάρχουν δωρεάν, υπάρχει online radio, υπάρχει youtube.... υπάρχουν φίλοι να βρισκόμαστε και καμιά φορά πρόσωπο με πρόσωπο να λέμε τι βρήκαμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ 6-10 ευρώ το μήνα για να ακούω μουσική οnline δε δίνω...είτε τα ζητάει η apple .. είτε το spotify είτε οποιοσδήποτε...

Υπάρχουν δωρεάν, υπάρχει online radio, υπάρχει youtube.... υπάρχουν φίλοι να βρισκόμαστε και καμιά φορά πρόσωπο με πρόσωπο να λέμε τι βρήκαμε...

Μα δεν τα δίνεις στο spotify για να ακούς online αλλά για να τα κατεβάζεις σε όλες τις συσκευές σου offline

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο συγκρότημα δεν έχει;

Lucifer friend , attack , axe , dust , warm dust , ex-magma , alquin , lard free , syar , cultural noise , zarathrustra , Don Bradshaw-Leather,The Mandrake Memorial, Spring, Kaleidoscope , exumer ,Trifle θες να συνεχισω? Το νοημα ομως ειναι οτι μικρα συγκροτηματα του 50 εως το 80 που εχουν πεθανει , διαλυθει και τα λοιπα δεν εχει νοημα να αγοραζεις την μουσικη τους αφου δεν περνουν απολυτος κανενα μεριδιο αρα δεν υποστιριζεις τον καλλιτεχνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Link.png Site: Apple music vs Spotify.

Το λες και ήττα σε όλα τα σημεία.

 

Είναι σα να προσπαθήσω εγώ να σε πείσω πόσο με βολεύει το itunes όλα αυτά τα χρόνια που το χρησιμοποιώ στην οργάνωση της μουσικής μου κλπ κλπ. Θα με κοιτάς σαν ...εξωγήινο! :P

 

Στο Google music είχα συνδρομή κάνα 6μηνο, στο spotify άλλο τόσο. Στο apple music είχα πάντα match και πλέον το music. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι το ενα ειναι ΔΩΡΕΑΝ ενω το αλλο οχι,κ μαλιστα προσπαθει να στήσει και καρτελ ειναι  υποκειμενικο θέμα βολέματος?
Νόμιζα οτι υπάρχει και μια αντικειμενική βάση συγκρισης.
Οπως και η βιβλιοθηκη του καθενός.
2 τραγουδια θα ειναι πάντα περισσοτερα του ενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To οτι το ενα ειναι ΔΩΡΕΑΝ ενω το αλλο οχι,κ μαλιστα προσπαθει να στήσει και καρτελ ειναι  υποκειμενικο θέμα βολέματος?

Νόμιζα οτι υπάρχει και μια αντικειμενική βάση συγκρισης.

Οπως και η βιβλιοθηκη του καθενός.

2 τραγουδια θα ειναι πάντα περισσοτερα του ενος.

 

"Δωρεάν" για να παίζει μόνο online και να σου σκάνε και οι διαφημίσεις στα αυτιά? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν,οχι "δωρεάν",εφόσον δεν φευγουν φραγκα απ την τσεπη σου.
ΑΝ σε ενοχλει τοσο πολυ να ακους και καμία διαφήμιση,εχεις την επιλογή να πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δωρεάν,οχι "δωρεάν",εφόσον δεν φευγουν φραγκα απ την τσεπη σου.

ΑΝ σε ενοχλει τοσο πολυ να ακους και καμία διαφήμιση,εχεις την επιλογή να πληρώσεις.

 

Α και όταν ταξιδεύω ας πούμε και είμαι σε αεροπλάνο, μετρό κλπ και θέλω να ακούω τη μουσική μου τι κάνω? Έχω ταυτόχρονα και χύμα mp3 στο κινητό μου??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δωρεάν,οχι "δωρεάν",εφόσον δεν φευγουν φραγκα απ την τσεπη σου.

ΑΝ σε ενοχλει τοσο πολυ να ακους και καμία διαφήμιση,εχεις την επιλογή να πληρώσεις.

 

Α και όταν ταξιδεύω ας πούμε και είμαι σε αεροπλάνο, μετρό κλπ και θέλω να ακούω τη μουσική μου τι κάνω? Έχω ταυτόχρονα και χύμα mp3 στο κινητό μου??? :P

Μας εχουν φαει αυτα τα αεροπλάνα σημερα,καθε μέρα ανέβα-πετα-κατεβα χωρις μουσικη δε βγαίνει,Μενιδι-Ελευσινα με Aegean για τους ποντους,καλα ασε αυτα τα 7ωρα ταξιδια με το μετρο,πφφφφ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μας εχουν φαει αυτα τα αεροπλάνα σημερα,καθε μέρα ανέβα-πετα-κατεβα χωρις μουσικη δε βγαίνει,Μενιδι-Ελευσινα με Aegean για τους ποντους,καλα ασε αυτα τα 7ωρα ταξιδια με το μετρο,πφφφφ

 

Ναι, πρέπει να απολογηθώ και για τη δουλειά μου και το πως χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες που με εξυπηρετούν?

 

Αν εσένα σε βολεύει να ακούς τη μουσική σου με σφήνες διαφημίσεων ή όταν μπαίνεις σε χώρους χωρίς internet να αλλάζεις τον player για να ακούς άλλα offline tracks, εμένα δεν μου πέφτει λόγος.

 

Αλλάζω την playlist μου κάθε μήνα περίπου. Προσθέτω κομμάτια νέα είτε από τη βιβλιοθήκη στο itunes μου και μπορώ να επιλέγω αυτόματα κομμάτια που δεν τα έχω ακούσει συχνά ή το ανάποδο μέσα από τα φίλτρα & smart playlists που μου προσφέρει το itunes. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι το ενα ειναι ΔΩΡΕΑΝ ενω το αλλο οχι,κ μαλιστα προσπαθει να στήσει και καρτελ ειναι  υποκειμενικο θέμα βολέματος?

Νόμιζα οτι υπάρχει και μια αντικειμενική βάση συγκρισης.

Οπως και η βιβλιοθηκη του καθενός.

2 τραγουδια θα ειναι πάντα περισσοτερα του ενος.

 

 

Μας εχουν φαει αυτα τα αεροπλάνα σημερα,καθε μέρα ανέβα-πετα-κατεβα χωρις μουσικη δε βγαίνει,Μενιδι-Ελευσινα με Aegean για τους ποντους,καλα ασε αυτα τα 7ωρα ταξιδια με το μετρο,πφφφφ

Δεν ειναι η πρωτη φορα που μερικοι χρηστες προτεινουν κατι χειροτερο λογω ...κασετας κ κολληματων/προτιμησεων:

http://www.insomnia.gr/topic/541915-%CE%B7-apple-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF-%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B4%CE%B1-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%AE%CF%83/page-3?do=findComment&comment=53472442

 

Για import μουσικής μιλάμε από original πηγή και όχι από ήδη συμπιεσμένο mp3... Αν έχεις χάλια mp3 αποκτάς υπηρεσία itunes match και στα αντικαθιστά όλα με καλύτερης ποιότητας aac.

 

Τοτε προτεινοταν σαν λυση κατι επι πληρωμη (iTunes Match), ενω υπηρχε δωρεαν (google music) που ηταν και καλυτερη(προσεφερε διπλασιο χωρο κ επαιζε σε ολες τις συσκευες) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...