Προς το περιεχόμενο

Αποχώρηση ατόμων από την ομάδα του Popcorn Time για νομικούς και ηθικούς λόγους


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φιλε, δε κρατηθηκα, το σχολιο σου με ενεπνευσε. Διαβαστε το ακουγωντας ταυτοχρονα αυτο

 

 

Μαχητες του torrent. Υπερμαχοι του free. Σηκωστε τα επιθετικα σας σχολια εναντια στον εχθρο. Ελατε να παλεψουμε στη μνημη του gamato. Ελατε μαζι μας να καλπασουμε προς τη δοξα του streaming. Με τη δυναμη του yify. Με το θαρρος που μας δινει το cokeandpopcorn. Οι ελευθερες ταινιες ειναι δικες μας. Κανενα hollywood δε μπορει να μας στερησει να βλεπουμε τα σκουπιδια του δωρεαν. Ειμαστε πιο πολλοι απ αυτους. Πιο γενναιοι. Πιο τζαμπατζηδες. Με τις φορμες μας, στο σπιτι μας, στον καναπε μας. Θα μας το στερησουν? Θα μας στερησουν το αραλικι? ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΕΡΗΣΟΥΝ ΤΟ PAUSE ? ΤΟΞΟΤΕΣ, ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ! ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΜΟΥ!! ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ ΣΤΗ ΔΟΞΑ!! ΓΙΑ ΤΟ FREEEEEEEEEEEEEEEE. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAΑΑΑΑΑΑΑAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!

Δωσε μου εναν λογω για να μην δω σημερα δωρεαν ταινια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδη με την λογικη σου δεν υπαρχει λογος να πιανουν κλεφτες γιατι ειναι ευκολο απο τον οποιοδιποτε να γινει κλεφτης και δεν λυνεται ετσι το προβλημα ?

Εσύ το γενικοποιείς πολυ το θέμα... συν του οτι οπως σου απαντρησε και ο Garuger δεν ειναι κλεψια... Αλλα εστω, ετσω οτι οντως ειναι κλεφτες απο την στιγμη που ο περισσοτερος κοσμος προτειμαει να δει την ταινια free και οχι να δωσει λευτα για να την δει μια βραδια και μετα να την ξεχασει τελειως γιατι να τους κρινεις αρνητικα? Ουσιαστικα λες οτι ο μισως κοσμος ειναι κλεφτες γιατι πολυ απλα κατεβαζουν απο τορεντ και βλεπουν απο stream?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως και οι τραπεζες και οι δανειστες μας κλεβουν αλλα δεν τους κλεινουν να ησυχασουμε  :(

btw , μικρο το κακο . το app δεχεται και torrent κατευθειαν , ειτε με drag & drop απο magnet url , ειτε κατευθειαν εισαγωγη απο σρχειο torrent.

αλλωστε δεν ηταν τιποτα αλλο απο frontend των torrent .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το κλείσουν, ποτέ δεν κατάφερα να δω ολόκληρη ταινία σε αυτό, πολλά bugs.

 

Περί πειρατείας:

Όταν μας πασαρουν για blockbuster μια ταινία σαν το mad max και καταλήγει να είναι μουφα, είναι λογικό να δούμε άλλες 10 τσαμπα για να ισορροπήσει το budget. Εμ θα πληρώνω 10 ευρώ εισητήριο σινεμά και 2,40 συγκοινωνία για να δω κάτι που είναι μουφα, θα συνεχίσω να σας τα δίνω ξανά και ξανά, όσες πατάτες και να κάνετε; ΔΝΤ.

Δοκίμασε να δείς όχι με τον embedded player αλλά πχ. με το vlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το netflix κοστίζει 8 μέχρι 11 ευρώ τον μήνα, δεν υπάρχει δικαιολογία

πως πληρώνεις ΝΟΜΙΜΑ από Ελλάδα τα 8-11 ευρώ όταν το netflix δεν καλύπτει την Ελλάδα οπότε δεν δέχεται και λογαριασμό από Ελλάδα;

πως βλέπεις ΝΟΜΙΜΑ netflix στην Ελλάδα όταν απαγορεύεται από τους όρους χρήσης

You may view a movie or TV show through the Netflix service primarily within the country in which you have established your account and only in geographic locations where we offer our service and have licensed such movie or TV show

η χρήση σε χώρες που δεν έχεις λογαριασμό και δεν έχουν πληρωθεί δικαιώματα όπως είναι η Ελλάδα;

 

Σε ενοχλεί η πειρατεία μόνο των άλλων;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω περίπου 3 ταινίες το μήνα σε κινηματογράφους (άλλες φορές περισσότερες). Τo pop-corn time με είχε βολέψει, σπανίως δεν μπόρεσα να δω ταινίες σε αυτό. Έχει εμπειρία χρήσης που δεν έχουν άλλες επίσημες υπηρεσίες με τεράστια budget.

Για το Netflix, όταν έρθει επίσημα στην Ελλάδα, θα δείχνει ταινίες από όλα τα στούντιο ή από 3-4 μεγάλα μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως πληρώνεις ΝΟΜΙΜΑ από Ελλάδα τα 8-11 ευρώ όταν το netflix δεν καλύπτει την Ελλάδα οπότε δεν δέχεται και λογαριασμό από Ελλάδα;

πως βλέπεις ΝΟΜΙΜΑ netflix στην Ελλάδα όταν απαγορεύεται από τους όρους χρήσης

You may view a movie or TV show through the Netflix service primarily within the country in which you have established your account and only in geographic locations where we offer our service and have licensed such movie or TV show

η χρήση σε χώρες που δεν έχεις λογαριασμό και δεν έχουν πληρωθεί δικαιώματα όπως είναι η Ελλάδα;

 

Σε ενοχλεί η πειρατεία μόνο των άλλων;

 

To netflix δεν ψάχνει τίποτα. Τους νοιάζει μόνο να τσεπώσουν τα 8-11 ευρώ τους. Το ίδιο και με όσους προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στο netflix (studios), τους νοιάζει να πάρουν τα commissions από τον αριθμό συνδρομητών.

 

Το netflix μπορεί οποιαδήποτε στιγμή θέλει να ελέγξει εμένα, ή το account μου και να το κλείσει γιατί παραβιάζω τους όρους χρήσης, αλλά είναι κάτι που προφανώς δεν κάνει ποτέ γιαυτό όλος ο πλανήτης από Βραζιλία μέχρι Ρωσία βλέπει netflix. Αν αυτό το θεωρείτε εφάμιλλο της πειρατείας καλά κάνετε, αλλά  διαφωνούμε κάθετα. Εγώ πληρώνω και βλέπω και ηθικά είμαι καλυμμένος. Αν μου κλείσουν το account δεν θα παραπονεθώ. 

 

Προσωπικά έχω αποφασίσει να μειώσω την ποσότητα πειρατικού υλικού για τον εαυτό μου όσο είναι δυνατόν. Παρόλα αυτά, πειρατεία των άλλων δεν με ενοχλεί εφόσον δεν επηρεάζει την τσέπη μου, απλά δεν βλέπω τον λόγο να ασχολείται κάποιος με το τραγικό Popcorn time (το χρησιμοποιησα και εγώ 2-3 φορές - όσο άντεξα) αντί να δώσει 8 ευρώ , να έρθει στο 2015 και τέλος.). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρόλα αυτά, καμιά πειρατεία δεν με ενοχλεί εφόσον δεν επηρεάζει την τσέπη μου, απλά δεν βλέπω τον λόγο να ασχολείται κάποιος με το τραγικό Popcorn time (το χρησιμοποιησα και εγώ 2-3 φορές - όσο άντεξα) αντί να δώσει 8 ευρώ , να έρθει στο 2015 και τέλος.).

Με υπότιτλους που θέλουν οι περισσότεροι όμως τι γίνεται? Οκ εσύ κι εγώ δεν τους χρειαζόμαστε, αλλά η συντριπτική πλειοψηφία στην Ελλάδα δεν την παλεύει αλλιώς...

 

Άσε που κακά τα ψέματα, δεν βάζει και τόσο καινούρια πράγματα το Netflix :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..."Οι αστυνομικοί επιδίδονται σε ένα αδιάκοπο... Follow the money διαπιστώνοντας το αστρονομικό νούμερο των 930.000 προβολών την ημέρα από την συγκεκριμένη ιστοσελίδα και τους διαφυγόντες φόρους και ΦΠΑ, που φθάνουν τα 230.000.000 ευρώ"...
 

...Οι διαχειριστές της γνωστής ιστοσελίδας, το κλείσιμο της οποίας πριν από 2,5 χρόνια είχε προκαλέσει... διαδήλωση στο Σύνταγμα, υποχρέωναν τον χρήστη πριν την ταινία, να δει υποχρεωτικά 2-3 διαφημίσεις του Youtube ή της Google, διάρκειας 1 λεπτού. Ουσιαστικά υπήρχαν 930.000 κλικ ημερησίως σε αυτές τις διαφημίσεις, με τα κέρδη να υπολογίζονται από 100.000 έως 200.000 ημερησίως...

http://www.newsnowgr.com/article/866893/poooooo-deite-posa-evgaze-tin-imera-gia-tis-dorean-tainies-to-gamato.html

για τη ψυχουλα της μανας τους και την ελευθερη διακινηση ιδεων.. μη χε..
αφιερωμενο στα ζωα που  διαχρονικα καθονται και διανθιζουν τετοιες τακτικες με ντεμεκ πολιτικο-ιδεολογικο προσημο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υπότιτλους που θέλουν οι περισσότεροι όμως τι γίνεται? Οκ εσύ κι εγώ δεν τους χρειαζόμαστε, αλλά η συντριπτική πλειοψηφία στην Ελλάδα δεν την παλεύει αλλιώς...

 

Άσε που κακά τα ψέματα, δεν βάζει και τόσο καινούρια πράγματα το Netflix :P

 

Δεν με απασχολεί αν κάποιος χρειάζεται Ελληνικούς υπότιτλους για να δει σειρές. Θα έπρεπε να απασχολεί πολύ περισσότερο τον ίδιο. Με τις Ελληνικές μεταφράσεις τα πράγματα είναι τραγικά. 

 

Εγώ θεωρώ φοβερό ότι με περιμένουν Αγγλικοί υπότιτλοι όποτε τους χρειαστώ χωρίς να πάω να ψάχνω συγχρονισμένα srt. 

 

Από ταινίες όχι, δεν βγάζει τόσο καινούρια πράματα αλλά προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να είμαι 3-4 μήνες πίσω εφόσον μπορώ να βλέπω με τόση μεγάλη ευκολία. Αν θέλω να δω κάτι καινούριο θα το κατεβάσω. Από σειρές έχω τόσο πράμα να δω, και έτσι και αλλιώς προτιμώ να περιμένω να τελειώσουν και να τις βλέπω με την μία. Γενικά δεν είμαι πια 20 χρονών κουράζομαι να ασχοληθώ, το να Logarω και να streamarω ότι γουστάρω είναι αρκετό πιο σημαντικό από το να βλέπω ότι βγαίνει την επόμενη μέρα.

 

Άσε που στο ίδιο account έχω και την γυναίκα. Μόλις χρησιμοποίησε το netflix 2 φορές πήγε και κατάργησε την Nova. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...