Προς το περιεχόμενο

Αναβολή των extensions στο Microsoft Edge, μέχρι το 2016


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Browser

Acid3

Sunspider Kraken JavaScript Octane 2.0 HTML5

Compliance

Chrome 45 100 759.3 ms 4366.4 ms 9437 523/555 Internet Explorer 11 100 405.4ms 7509.2 ms 5748 348/555 Mozilla Firefox 30 100 633.5 ms 4580.6 ms 6554 466/555 Safari 8 (Mac only) 100 144.5 ms 3357.5 ms 8615 400/555 Opera 31 100 735.5 ms 4256.6 ms 8638 520/555 Edge  100 384.6ms 4231.3 ms 9117 397/555

 

Chrome 45 

Acid3: 98/100
Sunspider: 291.5ms
Kraken JavaScript: 1911.9ms
Octane 2.0: 18353
HTML5 Compliance: 521
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κακό έχει η MS. Ότι πας να χρησιμοποιήσεις ένα προϊόν της και πάει να σου χώσει όλο το οικοσύστημά της από την πίσω πόρτα. Κάνω upgrade από win8.1 σε 10 και μου κάνει install edge και τον κάνει και default. Τα pdf εκεί που άνοιγαν με με viewer των windows τώρα ανοίγουν με edge. Ανοίγεις edge και σου χει έτοιμο integrated το bing. Γιατί ρε φίλε με το έτσι θέλω;

 

Όταν και αν ξεφύγουν από τέτοιες κομπλεξικές νοοτροπίες ίσως τους δώσω μια ευκαιρεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον δοκιμασες;

 

(εδω ειναι το σημειο που θα πεις "ναι, αλλα ηταν μουφα και πηγα αμεσως σε chrome/firefox" ή "ναι και ηταν μουφα οπως τα 10, και γυρισα πισω στα 7 που ειναι τα καλυτερα ever" οπως και να εχει, πιθανοτατα δεν τον εχεις χρησιμοποιησει ποτε)

 

:)

 

Ναι τον έχω δοκιμάσει, όχι δεν με καλύπτει η εμπειρία χρήσης. Δεχτείτε διαφορετική γνώμη.

 

Επίσης χρησιμοποιώ πολλαπλούς browser (opera/ firefox/ IE), οπότε δεν είναι θέμα προκατάληψης.

 

Ειδικά σε οθόνες αφης (που είναι το μέλλον απο εδω και περα,

 

Η επίδοση του σε οθόνες αφής με αφήνει αδιάφορο μιας και δεν έχω windows tablet.

 

Whatever...

 

Whatever indeed...

 

photo-thumb-308251.jpg?_r=1445176424

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαντέψω:Το αριστερό νεφρό;

 

 

Οχι φιλε μου, αυτο λεγεται δουλεια και οικονομιες

Αν εσυ δεν βγαζεις τοσα, ναι, δωσε το νεφρο σου

 

Θα το παρω στον μικρο μου αδερφο που ασχολειται με μουσικες παραγωγες

 

Ειναι η πρωτη φορα που θα αγορασω κατι τοσο ακριβο σχετικα με πισι, και αυτο γιατι το surface Book και surface 3 και 4 ειναι τα μονα που με εχουν εκπληξει τοσο πολυ (παλι καλα που κρατηθηκα και δεν πηρα το dell xps περισυ)

Ναι τον έχω δοκιμάσει, όχι δεν με καλύπτει η εμπειρία χρήσης. Δεχτείτε διαφορετική γνώμη.

 

Επίσης χρησιμοποιώ πολλαπλούς browser (opera/ firefox/ IE), οπότε δεν είναι θέμα προκατάληψης.

 

 

Η επίδοση του σε οθόνες αφής με αφήνει αδιάφορο μιας και δεν έχω windows tablet.

 

 

Whatever indeed...

 

photo-thumb-308251.jpg?_r=1445176424

Δεχομαστε διαφορετικες γνωμες αλλα οταν γραφεις οτι ειναι χειροτερος απο explorer δειχνει οτι εισαι απλα ασχετος και σε γραφουμε :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεχομαστε διαφορετικες γνωμες αλλα οταν γραφεις οτι ειναι χειροτερος απο explorer δειχνει οτι εισαι απλα ασχετος και σε γραφουμε :)

 

Να φανταστώ έχεις μείνει στον IE6 ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ έχεις μείνει στον IE6 ε;

Δεν εχω υπολογιστη καν :)

 

Αλλα οταν ειχα το καλοκαιρι, πριν τα 10, ηταν ο βασικος μου browser. IE 11

 

Ναι ηταν φοβερος και γρηγορος, με ad blocker απο ie-gallery.

 

Αλλα και παλι την ταχυτητα του edge δεν την ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευπρόσδεκτος ο Edge. Θα τον δοκιμάσω εκτενώς όταν έχει και extensions, μέχρι τότε θα περιμένω. Καλό να είναι γρήγορος αλλά χωρίς extensions προσωπικά μου είναι άχρηστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι ο edge τον χρησιμοποιω απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας των 10 .... αλλα σαν κυριο εχω τον chrome γιατι εχει ορισμενα θεματα με flash Κτλπ κτλπ . Αντε να διορθωθει να μπουν και τα extensions να ξηλωσω τον chrome !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω υπολογιστη καν :)

 

Αλλα οταν ειχα το καλοκαιρι, πριν τα 10, ηταν ο βασικος μου browser. IE 11

 

Ναι ηταν φοβερος και γρηγορος, με ad blocker απο ie-gallery.

 

Αλλα και παλι την ταχυτητα του edge δεν την ειχε.

 

Να δούμε και την ταχύτητα που θα έχει με τα extensions.

 

Όταν η MS πάει να κάνει restart, ειδικά σε ένα brand που οι λιγότερο εξοικοιωμένοι με τους υπολογιστές θεωρούσαν ταυτόσημο με το internet και το κάνει ημιτελές, δεν μπορώ να το πάρω στα σοβαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δούμε και την ταχύτητα που θα έχει με τα extensions.

 

Όταν η MS πάει να κάνει restart, ειδικά σε ένα brand που οι λιγότερο εξοικοιωμένοι με τους υπολογιστές θεωρούσαν ταυτόσημο με το internet και το κάνει ημιτελές, δεν μπορώ να το πάρω στα σοβαρά.

οι λιγοτερο εξοικιωμενοι δεν εχουν ιδεα τι παει να πει ad block και extensions, οποτε η ταχυτητα του edge τους αρκει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τα extension χρειάζεται full screen mode και swipe back/forward gestures όπως στον metro explorer.
Δεν γίνεται απο την στιγμή που η αφή ειναι δεύτερη φύση των Windows να μην παρέχει όσο το δυνατόν πιο touch friendly experience.
Το λιγότερο απαράδεκτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα γιατι με λιγα refinements και φυσικα τα extensions θα περασει σε αλλο σκαλι ο Edge.

Ειναι απιστευτα γρηγορος, και προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο και απο τον Chrome, απλα σε επιπεδο παραμετροποιησης ακομη ειναι ενα σκαλι πισω. Για αυτο και μενουμε ακομη με βασικο browser Chrome/Firefox..

Δέκα σκαλιά πίσω...Έχει πολύ δρόμο μέχρι να φτάσει το Chrome. Έχει δώσει ελπίδα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...