Προς το περιεχόμενο

I7 6700k overclocking


tmaestros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντωμεταξύ, απάντησα, πριν, ξερά στο post που είχε βγάλει στα recent το forum, χωρίς να έχω διαβάσει το υπόλοιπο thread...Ήξερα ότι είναι, περίπου, χειμαδιό εδώ μέσα, αλλά, μάλλον, όλη η σαβούρα του κόσμου έχει θέση εδώ - μόνο μην αναφερθείτε στην αυτού αιλουροειδή εξοχότητα : εκεί ή κωλογλύφεσαι ή μαζεύεις warnings και διαγραφές :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 281
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν λέτε εμένα Sock puppet http://rationalwiki.org/wiki/Sockpuppet, μπορείτε να με πάρετε τηλ, και εμένα και τον Sheo.

 

Ε ρε που φτάσαμε για να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, φυσικά υπάρχουν, ακόμα και ο linus πχ που μπορούν αν τσεκάρουν όλοι, έχει μηχανήματα τέρατα.

 

Σε εταιρίες αν πάμε, εκεί ξεφεύγει το πράγμα.

 

Δες το θέμα απο την αρχή, έχει φάση το τι σκαρφίζονται.

 

Αλίμονο ποτέ δεν έχω αποφύγει να αναγνωρίσω το λάθος μου.

Κάποιοι τιμάνε τα παντελόνια που φοράνε εδώ μέσα. (και προφανώς δεν "καρφώνω" εσένα αγαπητέ benign)

Προσωπικα δεν νομιζω οτι κανεις λαθος,αλλα λεω πως αν υπηρχε καποια σοβαρη εφαρμογη που να δικαιολογει το hardware που ισχυριζεται οτι εχει, θα τον συνεφερε να μας πει ποια ειναι αυτη,ωστε να σου δειξει οτi κανεις λαθος.Το γεγονος οτι δεν θελει να πει ,δειχνει οτι μαλλον εχεις δικιο εσυ. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι οι skylake χρειάζονται O/C και ότι θα δει και διαφορά στο gaming από 4 -> 4,5, με αυτόν τον πυρήνα... :wacko:

Δεν είναι απαραίτητο παρ'όλα αυτά λίγο O/C βοηθάει στο SLI που θα κάνει ο tmaestros (χωρίς να σημαίνει ότι με stock θα είχε θέματα). :shifty:

 

Προσωπικά τον πήγα στα 3.5Ghz (για δοκιμαστικούς λόγους) με την R9 390 και δεν είχα θέματα. Η κάρτα έπαιζε 100% στο Watch Dogs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο topic αυτο να λεγεται..

Συμπέρασμα δεν βγάζουμε, αλλά είναι ψυχαγωγικό :P

 

Αλήθεια ο Μαέστρος τον έκαψε στα 5ghz απο προχθές και δεν εμφανίζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...