Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft σχεδιάζει να προσφέρει αυτόματα την εγκατάσταση σε Windows 10


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To oλο θεμα ειναι απλα να βαλλει παση θυσια οσα ποιο πολλα windows 10 μπορει. Δεν το βλεπετε? Τα χαριζει. Παρε κοσμε. Πειρατικο? Και εσυ παρε να εχεις. Δεν ξερεις απο pc? Εδω. Εγω. Παρε 10αρια με αυτοματο update. Και εσυ πειρατικο? Το αφεντικο τρελαθηκε. Και εσυ update σε windows 10. Oλοι windows 10.

 

6 μηνες μετα.........

 

Σε δηλωση του ο υπευθυνος της Microsoft δηλωσε οτι ο κοσμος αγκαλιασε τα windows 10 καθως απο τα στατιστικα φαινεται πως το τρεχει ο μισος πλανητης και αυτο δηλωνει την τεραστια επιτυχια της Microsoft....

 

1 χρονο μετα.......

 

50 ευρω το πρωτο τεραστιο update των windows 10 με τρομερες αλλαγες, απειρες διορθωσεις και πολλα νεα χαρακτηριστικα. (Αμα μπορεις μην πληρωσεις και μεινε με τα 10αρια χωρις το μεγαλο upgrade)

 

2 χρονια μετα.......

 

Το επομενο τεραστιο upgrade συντομα κοντα σας. Βασιζεται σε καινουργιο kernel που φερνει την τεχνολογια του αυριο στο pc σας. Τιμη αλλα 50 ευρω. (Αμα μπορεις μην πληρωσεις και μεινε με τα 10αρια χωρις τον καινουργιο υπερκερνελ)

 

3 χρονια μετα.......

 

Το one drive (που το εχει φτιαξει ετσι η Microsoft ωστε να το βλεπεις παντου μπροστα σου και του πουστη, να αναγκαστεις να το μαθεις και να σου γινει απαραιτητο) πλεον ποια ειναι μονο επι πληρωμη. (Αμα μπορεις μην πληρωσεις που γινεται κατευθειαν sync με τις φωτο και την μουσικη στο pc σου και 3 χρονια σου εχει λυσει τα χερια γιατι κατευαζεις την μουσικη κατευθειαν με sync στο κινητο σου και ανεβαζεις τις φωτο απο το κινητο σου στο pc σου)

 

Ποιος κερδισε? Η Microsoft. Ποιος εχασε? Εσυ!

κάπως έτσι θα γίνει. ήδη πριν λίγες ώρες η Microsoft πήρε πίσω την προσφορά Unlimited cloud sto onedrive σε όσους είχαν αγοράσει το office 365. Ακόμα έκοψε το δωρεάν από 15 giga σε μόλις 5 Giga!!!  http://www.windowscentral.com/microsoft-downgrades-free-onedrive-storage-5gb-discontinues-unlimited-storage-options

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

κάπως έτσι θα γίνει. ήδη πριν λίγες ώρες η Microsoft πήρε πίσω την προσφορά Unlimited cloud sto onedrive σε όσους είχαν αγοράσει το office 365. Ακόμα έκοψε το δωρεάν από 15 giga σε μόλις 5 Giga!!! http://www.windowscentral.com/microsoft-downgrades-free-onedrive-storage-5gb-discontinues-unlimited-storage-options

Και εσύ και ο μαν που έκανες quote ή είστε μαρσουπιλαμί ή ειστε απο το μέλλον.

Λογικά το πρώτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εσύ και ο μαν που έκανες quote ή είστε μαρσουπιλαμί ή ειστε απο το μέλλον.

Λογικά το πρώτο.

 

μην μπερδευεσαι . 

ο ενας φανταζεται μια πιθανη μελοντικη εξελιξη της πολιτικη της ms 

και ο αλλος εκθετει την αποτυπωση της στο παρον . 

Επεξ/σία από badweed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ και ο μαν που έκανες quote ή είστε μαρσουπιλαμί ή ειστε απο το μέλλον.

Λογικά το πρώτο.

 

Η απλα ειμαστε ρεαλιστες και καταλαβαινουμε το αυτονοητο. Η Microsoft ειναι μια εταιρια και την νοιαζει το χρημα. Δεν ειναι φιλοπτωχον ταμειον. Δεν σου δινει τα windows δωρεαν επειδη σε αγαπαει αλλα γιατι στο μελλον θα απαιτησει απο σενα κατι αν θελεις να συνεχισεις να τα χρησιμοποιεις. Και αυτο το κατι ειναι χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες, μόνο εγώ τα έβαλα σε λαπτοπ και δουλεύουνε ΓΑΜΑΤΑ; Εντάξει είχα ένα θέμα με το account μου που είχε συνδεθεί με την συσκευή και μετά δεν με άφηνε να κάνω μετονομασίες αρχείων, αλλά έψαξα 10 λεπτά στο γκουγκλ και το έφτιαξα...Υποψιν είμαι με Dell Studio XPS 1645 (6ετίας) με ι7 πρώτης γενιάς, 8gbDDR3, Samsung 850 Pro 256, και HD4670 ATI και όλα έχουνε drivers κτλ, απροβλημάτιστα, μεγάλη αλλαγή σε Performance από 7ρια Ultimate, και ταιριάζουν και τέλεια σαν interface με το χρώμα του λαπτοπ...ξέρω γω...μάλλον είμαι χαζός...btw με καθαρή εγκατάσταση, format κτλ...α, δεν έχω ακόμα driver για το IR remote, αλλά μίλησα με Dell και θα βγάλουνε...Ήμαρτον με την λάσπη...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απλα ειμαστε ρεαλιστες και καταλαβαινουμε το αυτονοητο. Η Microsoft ειναι μια εταιρια και την νοιαζει το χρημα. Δεν ειναι φιλοπτωχον ταμειον. Δεν σου δινει τα windows δωρεαν επειδη σε αγαπαει αλλα γιατι στο μελλον θα απαιτησει απο σενα κατι αν θελεις να συνεχισεις να τα χρησιμοποιεις. Και αυτο το κατι ειναι χρηματα.

Δεν θα πάρει € απο σένα όπως δεν έπαιρνε όσο είχες πειρατικά.

Αλλά το μυαλό σου δεν μπορεί να σκεφτεί σωστά μακροπρόθεσμα και λέει ότι να ναι.

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες, μόνο εγώ τα έβαλα σε λαπτοπ και δουλεύουνε ΓΑΜΑΤΑ; Εντάξει είχα ένα θέμα με το account μου που είχε συνδεθεί με την συσκευή και μετά δεν με άφηνε να κάνω μετονομασίες αρχείων, αλλά έψαξα 10 λεπτά στο γκουγκλ και το έφτιαξα...Υποψιν είμαι με Dell Studio XPS 1645 (6ετίας) με ι7 πρώτης γενιάς, 8gbDDR3, Samsung 850 Pro 256, και HD4670 ATI και όλα έχουνε drivers κτλ, απροβλημάτιστα, μεγάλη αλλαγή σε Performance από 7ρια Ultimate, και ταιριάζουν και τέλεια σαν interface με το χρώμα του λαπτοπ...ξέρω γω...μάλλον είμαι χαζός...btw με καθαρή εγκατάσταση, format κτλ...α, δεν έχω ακόμα driver για το IR remote, αλλά μίλησα με Dell και θα βγάλουνε...Ήμαρτον με την λάσπη...

Όχι, δεν είσαι ο μόνος. Τα έβαλα σε PC 8ετίας και επίσης λειτουργούν όλα ΑΨΟΓΑ! Όταν τον αγόρασα είχε Vista πάνω & μάλιστα πριν καν βγει το SP1. Έχω περάσει και τα 7άρια, που επίσης δεν είχα πρόβλημα και κακά τα ψέματα, από τα 7άρια έμεινα ευχαριστημένος. Αλλά... όπως λειτουργεί σήμερα το PC με τα Windows 10, ΔΕΝ λειτουργούσε με τα 7άρια! Ο χρόνος εκκίνησης είναι αδιανόητα γρήγορος, ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ με τον χρόνο εκκίνησης των Windows 7 & γενικά δεν αντιμετωπίζω κανένα, μα κανένα πρόβλημα. Αναγνωρίστηκε όλο το hardware άμεσα και τα προγράμματα που χρησιμοποιώ, λειτουργούν επίσης χωρίς προβλήματα.

 

Το θέμα που δημιουργείται στη συγκεκριμένη συζήτηση (και σε κάθε συζήτηση για τα 10άρια) είναι ότι σε κάποιους δεν άρεσαν, κι αντί απλά να αναφέρουν την άποψη τους, προσπαθούν να την επιβάλουν με κάθε τρόπο, κι αυτός ο τρόπος συνήθως είναι ειρωνικός, επειδή το'χει η νοοτροπία του Έλληνα το "εφόσον έχω άλλη άποψη, η δική μου είναι η σωστή και όλοι οι άλλοι είναι βλάκες". Εμένα πχ δεν μου άρεσαν τα 8άρια, δεν τα συμπάθησα ποτέ, αλλά δεν έκατσα να σκάσω κιόλας με τον καθένα που ενδεχομένως να του άρεσαν, διότι ο καθένας χρησιμοποιεί ό,τι τον εξυπηρετεί καλύτερα. Στο κάτω-κάτω δεν σου επιβάλει η ms να κάνεις upgrade, απλά προμοτάρει το νέο της λειτουργικό με έναν εντελώς διαφορετικό τρόπο απ'αυτόν που γνωρίζαμε μέχρι σήμερα. Αν βέβαια δεν τα'δινε δωρεάν, τότε οι ίδιοι που κράζουν σήμερα, θα κράζανε για την τιμή τους!

 

Κάθεστε και μου συγκρίνετε κάποιοι τα ποσοστά ενός λειτουργικού συστήματος που βρίσκεται μόλις 3 μήνες στην αγορά, με ένα που βρίσκεται στην αγορά εδώ και 6 χρόνια... να σας αναλύσω με μαθηματική εξίσωση πόσο άκυρο είναι αυτό που κάνετε? Κι αν υπάρχουν προβλήματα υποστήριξης hard & software, αυτά ΔΕΝ υπήρξαν με τη κυκλοφορία ΚΑΘΕ νέων windows της microsoft στο παρελθόν? Eίναι κάτι πρωτοφανές?

 

Αυτές οι άνευ λόγου συγκρίσεις επιθετικού χαρακτήρα μου θυμίζουν εποχές xp Vs 7, που κάποιοι υποστήριζαν εγωιστικά τα απαρχαιωμένα xp και όσοι βάζανε τα 7άρια, μάλωναν με τους πρώτους. Γράψτε γιατί επιλέγετε ή δεν επιλέγετε τα windows 10, αλλά μάθετε να συζητάτε. Χρησιμοποιείστε τέλος πάντων ό,τι σας κάνει, κι αν δεν είναι τα 10άρια, ας είναι όχι τα 7άρια, αλλά ως και Windows 98. Κανείς δεν θα σας πει κάτι, απλά σταματήστε να θυμίζετε παππούδες σε καφενεία που μαλώνουν για πολιτικά. Εσείς (και ξέρετε ποιοι είστε) μπορεί να παίρνετε τους εαυτούς σας στα σοβαρά, αλλά εμείς (και ξέρουμε κι εμείς ποιοι είμαστε) γελάμε μαζί σας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναπω οτι ΔΕΝ ΤΡΕΧΩ WINDOWS? H υπογραφη μου λεει FreeBSD. Ωραια ρε τουλιπα. H microsoft στα δινει δωρεαν γιατι σε αγαπαει και θα στα εχει παντα δωρεαν. Εισαι ευτυχισμενος τωρα? Και οταν προκειται να σου στειλει mail, θα σε αποκαλεσει με το μικρο σου γιατι ειστε φιλοι. Δεν θα ξεκινησει με το "αγαπητε μας πελάτη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση λύσσα. Έχω βαρεθεί να σβήνω το παραθυράκι της αναβάθμισης. Έχω τα 8.1 με ssd και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τα 10 αξίζουν μόνο για gamers που θέλουν το καινούργιο directX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση λύσσα. Έχω βαρεθεί να σβήνω το παραθυράκι της αναβάθμισης. Έχω τα 8.1 με ssd και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τα 10 αξίζουν μόνο για gamers που θέλουν το καινούργιο directX.

Το οποίο θα τους είναι άχρηστο για τα επόμενα ΧΧΧ χρόνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναπω οτι ΔΕΝ ΤΡΕΧΩ WINDOWS? H υπογραφη μου λεει FreeBSD. Ωραια ρε τουλιπα. H microsoft στα δινει δωρεαν γιατι σε αγαπαει και θα στα εχει παντα δωρεαν. Εισαι ευτυχισμενος τωρα? Και οταν προκειται να σου στειλει mail, θα σε αποκαλεσει με το μικρο σου γιατι ειστε φιλοι. Δεν θα ξεκινησει με το "αγαπητε μας πελάτη"

Δεν έχεις καταλάβει ότι θέλει δεν θέλει η μαικροσοφτ, εμείς τσάμπα θα τα έχουμε. Δεν θα πάρει €

 

Απλά τώρα δεν έχετε καταλάβει ότι ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΥΡΩ. Ενα σχέδιο είναι όλο αυτό για να τραβήξει developers, και μετά κόσμο για το store και τις υπηρεσίες της.

 

Δωρεάν αναβαθμίσεις θα γίνονται όπως κάνει η Apple

 

Απλά είστε τόσο καμένοι και τυφλοί απο το "hate" που δήθεν δεν έχετε που γράφετε οτι κατεβασει το μυαλό σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και και γενικά μου αρέσουν, η MS έχει γίνει εκνευριστική με την προωθηση του Edge. Οτι και αν εχω κανει, ότι και αν εχω δοκιμάσει οταν παταω σε link ανοίγει με τον Edge παρα το οτι εχω default τον Chrome

Κάτι δεν έχεις κάνει καλά στις ρυθμίσεις σου. σε 2 διαφορετικα λαπτοπ (το ενα netbook) εχω στον έναν default το firefox και στο άλλο το chrome. σε κανένα απ τα 2 δεν μου ανοιγει τον edge,πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις καταλάβει ότι θέλει δεν θέλει η μαικροσοφτ, εμείς τσάμπα θα τα έχουμε. Δεν θα πάρει €

 

Απλά τώρα δεν έχετε καταλάβει ότι ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΥΡΩ. Ενα σχέδιο είναι όλο αυτό για να τραβήξει developers, και μετά κόσμο για το store και τις υπηρεσίες της.

 

Δωρεάν αναβαθμίσεις θα γίνονται όπως κάνει η Apple

 

Απλά είστε τόσο καμένοι και τυφλοί απο το "hate" που δήθεν δεν έχετε που γράφετε οτι κατεβασει το μυαλό σας

 

 

Οτι πεις... Θα κατσω να σε πεισω??? Μπααααα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...