Προς το περιεχόμενο

The Man in the High Castle


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν κυκλοφορήσει υπότιτλοι ελληνικοί για τα πρώτα τρία επεισόδια του τελευταίου κύκλου.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει, το τέλος ήταν πολύ μάπα.

Spoiler

Δηλαδή απλά ανοίγει η πόρτα με το άλλο σύμπαν (βασικά σε όλα διότι υπάρχουν κι άλλα) και μετά τι γίνεται;  Και γιατί άνοιξε ή πύλη έτσι απλά; Μας το λέει κανείς;

Τον νέο επικεφαλή της Αμερικής, τον δείχνει να βγάζει τα σύμβολα τον ναζί, όμως ο υπόλοιπος πλανήτης συνεχίζει να ανήκει στις δυνάμεις του άξονα. Τι γίνεται λοιπόν με αυτούς και πως αλλάζουν τα πράγματα τώρα που έχει ανοίξει η πύλη και μπαινοβγαίνουν όλοι αυτοί οι άσχετοι; (!)

 

Επεξ/σία από Bermudakias33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε έχω ιδέα πώς θα κλείσει η σειρά αλλά θα μου λείψουν οι ερμηνείες των ηθοποιών. Δεν ξέρω, σε αυτή τη σεζόν, ειδικότερα οι John Smith και Inspector Kido δίνουν ρέστα, φοβεροί ηθοποιοί απλά! Από τις λίγες σειρές που έχει τόσο δυνατό cast.

Φαίνεται όμως ότι υπήρχε χώρος και για ακόμη μια σεζόν. Ίσως το αμαζον πιέζει τα πράγματα ή δίνει τα φράγκα άλλου ή πέφτει βάρος στο αναμενόμενο Lord of the Rings. Οπότε το κλείσανε γρήγορα.

Πάω επεισόδιο 7

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι το 9ο. επεισόδιο μας είχε στη τσίτα, ίσως η πιο δυνατή σεζόν απ'όλες ως εκεί. Στο 10ο και τελευταίο μέσα σε 10 λεπτά τους ήρθε να βιαστούν να το τελειώσουν;! Βιαστικό τέλος. Πιστεύω μπορούσε να βγει έστω ακόμα μια σεζόν με 5 επεισόδια ή τουλάχιστον 2-3 ακόμη γεμάτα επεισόδια σε αυτή.

Αυτό που κρατώ είναι την καταπληκτική δουλειά των περισσότερων ηθοποιών, φοβερό cast.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/12/2019 στις 4:19 ΜΜ, Bermudakias33 είπε

Εντάξει, το τέλος ήταν πολύ μάπα.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Δηλαδή απλά ανοίγει η πόρτα με το άλλο σύμπαν (βασικά σε όλα διότι υπάρχουν κι άλλα) και μετά τι γίνεται;  Και γιατί άνοιξε ή πύλη έτσι απλά; Μας το λέει κανείς;

Τον νέο επικεφαλή της Αμερικής, τον δείχνει να βγάζει τα σύμβολα τον ναζί, όμως ο υπόλοιπος πλανήτης συνεχίζει να ανήκει στις δυνάμεις του άξονα. Τι γίνεται λοιπόν με αυτούς και πως αλλάζουν τα πράγματα τώρα που έχει ανοίξει η πύλη και μπαινοβγαίνουν όλοι αυτοί οι άσχετοι; (!)

 

Για το πρώτο που λες νομίζω είναι όλοι όσοι είχαν το χάρισμα να μεταπηδούν από κόσμο σε κόσμο όπως η Τζουλιάνα, ο Ταγκομι, Κοτομίτσι. Για τον Τζον δεν έβγαινε πουθενά, πλήρωσε τα δικά του λάθη παρόλο που ότι έκανε ήταν για να σώσει την οικογένεια του. Όπως του είπε και ο Abendsen "you are doomed John, you are lost" (αν θυμάμαι καλά) " έπαιξες με τις Μοίρες". 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα είδα το τελευταίο επεισοδιο, μεγάλη απογοήτευση, απότομο φιναλε που άφησε δεκάδες αναπάντητα ερωτήματα, θα μπορούσε άνετα να χωρέσει ένα επεισοδιο ακόμα.

Spoiler

Ξέρει κανείς ποιοι στον π***** ήταν αυτοί που πέρασαν την πύλη και για πιο λόγο;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2020 στις 11:47 ΜΜ, epicouros είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ξέρει κανείς ποιοι στον π***** ήταν αυτοί που πέρασαν την πύλη και για πιο λόγο;;

Το είχα ρωτήσει κι εγώ αυτό κι έχει απαντήσει ένας φίλος, λίγο πιο πάνω.

Πάντως το τέλος ήταν πολύ ξενέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μια θεωρία ότι ήταν

 

ή αντίστοιχα άλλοι που είχαν το χάρισμα σαν τη Τζουλιάνα ή τον Tagomi κλπ ή ήταν όσοι πέθαναν στο Ξεκαθάρισμα/Ολοκαύτωμα που έγινε μετά το τέλος του πολέμου ( στα χαρτιά που κοίταζε η Helen με σχέδια των Ναζί στα τελευταία επεισόδια - βαγόνια τραίνων κλπ - ) και ήταν ζωντανοί στα άλλα παράλληλα σύμπαντα.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη σειρά μπορείς να τη βλέπεις άνετα μόνο για τον Kido. Oι φάτσες που παίρνει είναι από άλλη διάσταση. Όπως και κάθε σειρά βέβαια που έχει ασχοληθεί με τόσο βαρύγδουπα κονσεπτ, στο τέλος απογοητεύει, διότι δεν είναι δυνατό η απλή χειροπιαστή εκδοχή που θα σου δώσουν στο τέλος να σταθεί δίπλα στη φαντασία του καθενός. Μια πολύ καλή θέαση πάντως και κάτι διαφορετικό που ξεχωρίζει από τη μετριότητα που έχει γεμίσει τη US TV τα τελευταία χρόνια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsabasidKido, Smith, Tagomi

Ένας από τους λόγους που την παρακολουθούσα τόσα χρόνια. Φοβερό καστ.

Έχω ξεκινήσει και βλέπω ταινίες που παίζουν μετά την εντύπωση που μου έκανε η ερμηνεία του καθενός στη σειρά

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...