Προς το περιεχόμενο

Η Sennheiser ανακοίνωσε τα εκπληκτικά Orpheus headphones των... €50.000


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχετε ακούσει ποτέ Παλιό ραδιόφωνο με λάμπα - βραχέα ; Ο πατέρας μου μικρός τροποποιούσε τέτοια και είχε πάθος μαζί τους. Όταν ήμουν πιτσιρικάς του την έλεγα και είχα κάτι καλά Yamaha στο PC  (το 97-98) όταν είχα αγοράσει μια SB Awe 64 .Με προκάλεσε σε δοκιμή και η διαφορά υπήρχε εμφανέστατη. Μου την είπε για τα mp3 και μου έβαλε από pick up έναν δίσκο των Animals (καθώς έλεγε ο ήχος είχε ξεχωριστή απαλή γλύκα και σβησίματα στις εναλλαγές) και ακόμα θυμάμαι την αίσθηση ακούγοντας το House of the rising sun .

Δεν έχω ασχοληθεί έκτοτε. Η τιμή αυτή είναι αστρονομική και χαλαρά θα τα πάρουν κάτι Rappers (bet LiL Wayne will do) . 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

50k? Εχει άλλες εταιρίες  ανταγωνιστικές στον τομέα, που προσφέρουν αντιστοιχη ποιότητα σε πολύ χαμηλώτερες τιμές.

Φτιάχνεις στούντιο ηχογράφησης με αυτά τα λεφτούδια.

 

http://www.theabsolutesound.com/articles/a-survey-of-six-high-end-headphones/?page=4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως απευθύνονται σε μουσικους και σε καποιους που τα 50.000 τα εχουν για πρωινη ομελετα ... Το μονο σιγουρο είναι ότι δεν απευθύνονται στο κοινο !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 χρονια hi end διαβαζα... Ολα αυτα τα Reference κτλ ειναι για ανθρωπους παρα πολυ ιδιαιτερους με χρονο και παθος για τον ηχο. Το ποσο μπορει να μοιαζει μεγαλο αλλα εως πριν 7-8 χρονια η μεση επενδυση ενος "highfidελά " ηταν κατι παραπανω ..οπως καποιος παιρνει αμαξι αυτος καθε 5-6 χρονια επενδυε 15-20Κ ευρω σε ..ηχο πχ ενισχυτης plinius sa reference ή καποιον krell evolution και οκ δεν λεμε για κοσμο ο οποιος εχει χρηματα, και ευτυχως που υπαρχει αυτος ο κοσμος και κινειται η αγορα εστω ετσι οπως κινειται, που εδιναν 100Κ ευρω πρωτη παραγγελια για setup στερεωφωνικο ηχεια ενισχυτης προενισχυτης καλωδια και πικ απ  .... τα ποσα ηταν μεγαλα , πολυ μεγαλα και καποια καταστηματα εβγαζαν απιστευτα χρηματα τοτε εως το 2006

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές παρατηρήσεις:

 

-Στο πρώτο βίντεο ένας τυπάς φοράει ένα ζευγάρι ακουστικά ανοιχτού τύπου σε χώρο με τόσο θόρυβο και κλαίει από αυτό που κατάφερε να ακούσει;!

 

-Στο τρίτο βίντεο μπορούσαν να δώσουν ένα σκούπισμα στο φιμέ τζάμι που σηκώνεται πριν γυρίσουν την διαφήμιση!

 

-Στο τρίτο βίντεο ο Gregory μπορούσε να βγάλει την κουκούλα του πριν ακούσει, έτσι για αλλαγή..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζωντας αυτό το άρθρο μου ήρθε στο μυαλό μου όταν κάποτε κατάφερα να ακούσω μουσική σε ειδικό δωμάτιο στο σατούρν με ηχεία των 20.000 το ένα ή το ζευγάρι δεν ξέρω,ενισχυτή των 7-8.000 και πηγή των 3-4.000 ευρώ.
Ήταν ένα όνειρο αυτό που άκουγα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...