Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για μεταχειρισμενα


patsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά απιφασισα λοιπόν να αλλάξω το παλιό μου αυτοκίνητο με ένα πιο καινούργιο μεταχειρισμένο.

Υπολογίζοντας το μπατζετ μου(4500-5500€) και αλλά χαρακτηριστικά (5θυρο, 1200 κυβικά και χρονολογία 2009 και μετά) έχω προσέξει κάποια μοντέλα και θα ήθελα αν κάποιος έχει κριτική-αποψη για κάποιο να μου πει

Renault Clio 1,2 απλο ή τούρμπο 09

Ford Fiesta 1,25 09

Skoda Fabia 1,2

Peugeot 206 1,1 κλπ

Έχετε οδηγήσει κάποιο αξίζουν; Έχετε κάποια άλλη πρόταση; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά πού παραθέτεις τό fiesta εχει τό πιό καλό στήσιμο.Το 106 είναι καλό στό δρόμο αλλά τό 1.100 όχι.Τό Fabia δέν τό συζητώ καθόλου,απορριπτέο.Το Clio σέ τούρμπο είναι χρυσή τομή σέ στήσιμο καί δύναμη.ΑΠό εκεί καί πέρα μπορείς νά δείς σέ Fiat Punto,Hyundai i20,Opel Corsa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω οδηγήσει μόνο το Clio turbo και ή αλήθεια είναι είχα φάει κόλλημα εψαχνα μόνο renault αλλά σε αυτά τα λεφτά οι επιλογές είναι σαφώς λιγότερες. Οπότε κοίταξα και άλλου και μπορώ να πω το fiesta με κέρδισε αξίζει να το δοκιμασω. Και αν μπορέσω και κάποιο άλλο από αυτά βέβαια θα το δοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εχω οδηγησει polo 1.2 tsi κ μου εκανε εντυπωση η δυναμη που ειχε,το βρηκα ομως καπως μαλακο (δεν θυμαμαι πια εκδοση ηταν)

Νομιζω το fabia 1.2 tsi εχει 5αρι σασμαν σε σχεση με το polo κ αυτο ειναι λιγο μειον..Εχω μπει στο πισω καθισμα σε clio rip curl 1.2 turbo κ ημουν ανετος σε ταξιδι ( 1.80 υψος ) παρολο που ειναι τριπορτο,στο audi s3 μου ημουν πιο αβολα πισω,το εχει φιλαρακι το clio κ γενικα ειναι ευχαριστημενος αρκετα.. Το fiesta ειναι fiesta, την εχω σε εκτιμηση την ford.εχει βγαλει κ κινητηρα 1.0 με 100/125 αλογακια αλλα νομιζω ειναι ακριβα..Εγω στην θεση σου προς fiesta θα κοιτουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με 4,5-5,5 δεν παιρνει Ecoboost Fiesta με την καμια.

Κανα C3 ίσως; Αν και νομιζω και αυτα απο πιο πανω ξεκινανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 4,5-5,5 δεν παιρνει Ecoboost Fiesta με την καμια.

Κανα C3 ίσως; Αν και νομιζω και αυτα απο πιο πανω ξεκινανε.

Για fiesta δεν λέω για τουρμπο.Για κάτι τέτοιο σκέφτομαι http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7047370/.Πιστεύω θα με καλύψει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για fiesta δεν λέω για τουρμπο.Για κάτι τέτοιο σκέφτομαι http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7047370/.Πιστεύω θα με καλύψει μια χαρά.

Εχω κανει t.drive το 1.4 και πηγαινε πολυ ωραια.. αθορυβο με μαλακο τιμονι. Μου ειπε ο πωλητης οτι και το 1.2 ετσι παει αλλα τραβαει καλυτερα στα υψηλα..

Εγω θελα να κανω το 1.2 αλλα δεν το ειχε..

Προσοχη η ford εχει ακριβα ανταλλακτικα και εχει ιμαντα που αλλαζεται στα 150000χλμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και γω για 1.2 κοιταω λόγω τελών. Και απ ότι έχω διαβάσει στα ταξίδια δεν έχει θέμα μια χαρά τα πάει (δεν είμαι και κανένας που έχει τρελές απαιτήσεις ταχύτητας ή ροπής) . Σαν εσωτερικό μου αρέσει ποιο πολύ απ το clio 1.2 το απλό. Το θέμα είναι αν ειναι και σε θέμα απόδοσης καλύτερο απ το απλό clio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...