Προς το περιεχόμενο

Χρόνιο πρόβλημα σε Golf V 1.4


Prof_Chaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας . Εχω το μοντέλο του 2004..90.000 χμ και πολύ ήπια οδήγηση..!

 

Το πρόβλημα εχει ως εξής. Στο ρελαντί τρέμει το αμάξι ελαφρώς.. Αυτό 2-3 χρόνια. Το χρησιμοποιώ ελάχιστα βέβαια .

 

Σε κάποιες σπάνιες περιπτώσεις 1 φορά στις 10 ημέρες μπουκώνει και δεν ανεβάζει ευκολα στροφές αλλα δε σβήνει . Τρέμει και λίγο περισσότερο.

Μόλις το σβήσω όμως το αμάξι και αμέσω το ξαναανοιξω σταματάει το πρόβλημα. Μήπως έχει να κάνει με τρόμπα βενζίνης;

 

Στο τελευταίο συνεργείο που το πήγα του λέω μάλλον πάμε για αλλαγή πολλαπλασιαστών. Τους έχω αλλάξει 3 φορές εκ των οποίον την μια τους άλλαξα όλους,

Το ίδιο φαντάστηκε και ο μάστορας μόλις του είπα για το πρόβλημα.

 

Τους ελέγχει και μου λέει όλα καλά απο πολαπλασιαστές .. μου είπε κάτι για ατμόσφαιρα μέσα στο κινητήρα ουτε που θυμάμαι .. και οτι δεν αξίζει να το φτιάξω.

 

Μου έδωσε όμως την εντύπωση οτι δεν ήξερε και οτι ήθελε να αποφύγει την μανούρα..

 

 

Τώρα όμως που πέρασε κτέο το παληκάρι μου λέει δεν μπορεί να περάσει την κάρτα καυσαερίου γιατι εκπέμπει πάνω απο το επιτρεπόμενο όριο ρύπων .. Επίσης απο το τρέμουλο μου λέει πολλαπλασιαστές.

 

Με πρόβλημα στους πολλαπλασιαστές το τρέμουλο θυμάμαι ηταν πολύ έντονο και το αμάξι έσβηνε..

 

Επίσης το πρόβλημα ισχύει για 2-3 χρόνια και λύση δεν μπορώ να βρώ. 

 

Τι μπορει να ειναι εμπειρικά βάση συμπτωμάτων;  Δηλαδή αν οντως δεν ειναι πολλαπλασιαστής (που έυχομαι να ειναι μόνο αυτό)

 

Εγώ θα το πάω σε κανα μάστορα αν και εδω στα βόρεια προάστεια δεν ξέρω και κανένα καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις pm φιλε μου για μαστορα .

 

Παλαιο Ηρακλειο και του εχω απολυτη εμπιστισυνη . Παρακολουθεί δυο Audi ΤΤ του 1999 και 2001 των παιδιων μου αλλα τον ξερω από το 1988

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είναι  πολλαπλασιαστής θα πρέπει να δουλεύει με 3 κυλίνδρους το αμάξι.Θεωρώ ότι θα το καταλάβαινες.Το ότι έχει πολλά καυσαέρια μπορεί να είναι και απλά μπουκωμένο.Εχω και γω μάστορα αν δε σου κάνει του κυρ Γιάννη.Βάσεις μηχανής μυρίζει το τρέμουλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τους λ , δότη/ αισθητήρα στροφών και βαλβίδα θερμοκρασίας. είναι συνηθισμένο πρόβλημα πολλά μπορεί ν παίζουν θα στο φτιάξει μόνο κάποιος π ξέρει καλά από group vag ,k κανείς άλλος... ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ βρες κάποιον π ν χει ότι σ αλλάζει κ μην πληρωσεις για πράγματα π σ αλλάζουν ενώ δ χρειάζονται (σου ξαναβαζει δλδ πίσω τα παλιά) ... Συμφώνησε το από πριν αυτό ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...