Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Preacher


urgo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

 Έρχεται ΒΟΜΒΑ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ!Οι λάτρεις του κόμικ θα με καταλάβουν  :-D

 

 Αρχικά προοριζόταν για ταινία που ευτυχώς δεν έγινε γιατί θα αδικούταν με τόσο πλούσιο αφηγηματικό υλικό.Μετά από κάμποσες ακειρώσεις,επιτέλους παίρνει σάρκα και οστά!

 Η μεταφορά του από κόμικ στην tv είναι ΠΡΟΚΛΗΣΗ με πολυεπίπεδες δυσκολίες.Κυρίως θέλω να δω τι θα γίνει με τη λογοκρισία...

 ΘΕΛΩ να πιστεύω πως αν η σειρά καταφέρει να κρατηθεί στο ύφος του κόμικ και δεν αποκλίνει από το main story,θα έχουμε να μιλάμε για το next big thing on tv.

 Πραγματικά δε φαντάζεστε... ;) .Προσδεθείτε!

Επεξ/σία από urgo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα αγγίξει ούτε το ενα χιλιοστό της μεγαλυφυίας του κομικ γιατί πολύ απλά, μερικά πράγματα γράφτηκαν για να είναι κομικ, άλλα βιβλία και άλλα ταινίες, και όχι μπαστάρδεμα μεταξύ τους... το Preacher, το Watchmen, το Sandman κτλ, γράφτηκαν για να ευδοκιμήσουν μέσα από το μέσο, και δεν αφήσαν καμία προοπτική μεταφοράς του σε άλλο...

 

Μου φαίνετα αδιανόητο το Preacher να μεταφερθεί σε οποιοδήποτε μέσο πλην του κομικ και το τρεηλερ δείχνει κουλ ωραίο αλλά δε μου θυμίζει σε τίποτα αυτό που διαβάζω...

 

σα σειρά μπορεί να είναι καλή, αξιοπρεπής, γαμάτη, σα μεταφορά πριν ξεκινήσει καν είναι σίγουρος ότι θα αποτύχει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με ανησυχεί είναι η έλλειψη του υπερφυσικού στο trailer

..

Το διαβάζω και ομολογώ ότι μπήκα σε μια inception φαση.

 

#well played

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

WHAT.THE.FUCK??? τι αισχος ειναι αυτο; μεσα σε 1 λεπτο καταφερανε να δειξουνε οτι μονο με το κομικ δεν εχει σχεση αυτη η σειρα.  :eek:


Αυτό που με ανησυχεί είναι η έλλειψη του υπερφυσικού στο trailer
..

 

μονο αυτο;


δεν θα αγγίξει ούτε το ενα χιλιοστό της μεγαλυφυίας του κομικ γιατί πολύ απλά, μερικά πράγματα γράφτηκαν για να είναι κομικ, άλλα βιβλία και άλλα ταινίες, και όχι μπαστάρδεμα μεταξύ τους... το Preacher, το Watchmen, το Sandman κτλ, γράφτηκαν για να ευδοκιμήσουν μέσα από το μέσο, και δεν αφήσαν καμία προοπτική μεταφοράς του σε άλλο...

 

Μου φαίνετα αδιανόητο το Preacher να μεταφερθεί σε οποιοδήποτε μέσο πλην του κομικ και το τρεηλερ δείχνει κουλ ωραίο αλλά δε μου θυμίζει σε τίποτα αυτό που διαβάζω...

 

σα σειρά μπορεί να είναι καλή, αξιοπρεπής, γαμάτη, σα μεταφορά πριν ξεκινήσει καν είναι σίγουρος ότι θα αποτύχει...

 

συν οτι το κομικ ηταν μια περιληψη του late 90s zeitgeist.αμφιβαλλω η σειρα να διαδραματιζεται καν το 90..

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πώς το συμπέρανες αυτό από 1 λεπτό τρέιλερ?Είχα διαβάσει ότι pre-production είχαν πλάνο να βγάζουν ένα επισόδειο ανά τεύχος ή κάπως έτσι τέλος πάντων.Δεν γνωρίζω αν πορεύτηκαν έτσι,αλλά όπως είπε κι ο φίλος πιο πάνω,άλλο μέσο το κόμικ.Το να μεταφέρεις αυτούσιες 22 ή 44 σελίδες σε 40 λεπτά επισόδειο,δεν σου εγγυάται καλό αποτέλεσμα.

 Σίγουρα θα δείξουν νέα πράγματα,αναγκαστικά θα γίνει κάποια τροποποίηση αλλά αν οι χαρακτήρες είναι on spot και δούμε τα βασικά,προσωπικά δε θα με χαλάσει.Τα μίσα να δείξει πάλι ευχαριστημένος θα είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κομικ ηταν πολυ edgy, αμφιβαλω αν θα το μεταφερουν αυτο στη τηλεοραση...μακαρι ομως...το καστ δεν με ξετρελανε...

 

herr starr και saint of killers εχουν γινει καστ? νομιζω arseface καπου ειχα δει screenshot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πιο άκυρη ηθοποιό από την συγκεκριμένη (Ruth Negga) δεν μπορούσαν να επιλέξουν για την Tulip. Αν και μια ασιάτισα θα μπορούσε να είναι ακόμα πιο άκυρη! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...