Προς το περιεχόμενο

ειμαι αναμεσα σε δυο υλοποιησης Socket 1151 η Socket 2011-13 ποιο ειναι καλυτερο


limenikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 12591917_1138619199483635_476980248_o.jp τσεκ    12557006_1136642943014594_1145382669_o.j

 

εδω ενα bengmark  

12516672_1145085352170353_580420269_o.jp

 

12631153_1145085652170323_1229376354_o.j

 

για πλακα τα fps και εχω μια καρτα με δυο που ειχα και amd καμια σχεση μερα με την νυχτα 

12632966_1145085422170346_873645342_o.jp

και στο game bf4 ολα τερμα  μερα με την νυχτα σε amd και δυο καρτες που ειχα ,  με intel και μια καρτα τωρα και απο temp σπεσιαλ  12620707_1142123445799877_1517794216_o.j

φιλέ αυτό δεν είναι pc, πατρινό καρναβάλι είναι. Ανοιχτό κόκκινο με μπλε, πορτοκαλι, ασήμι και μαυρο και ένα κουτί που μοιάζει με διασταύρωση θερμοσίφωνα και ψυγείου και κάτι από καγκελοπορτα. Σαν να γ***σε ο optimus prime το χριστουγεννιάτικο δέντρο μου είναι. Το αυτοκόλλητο Καραντώνης Ευθυμιος τι ρόλο βαραει; Αυτά είναι γούστα του καθενός, αλλά εγώ προσωπικά το βρίσκω τελείως αντιαισθητικο, εάν εσένα σου αρεσει καλώς, μην ποσταρεις και σε αλλά φόρουμ τις φωτογραφίες αυτές ομως, θα νομίζουν ότι ληστεψες μάντρα με παλιοσίδερα :P

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλέ αυτό δεν είναι pc, πατρινό καρναβάλι είναι. Ανοιχτό κόκκινο με μπλε, πορτοκαλι, ασήμι και μαυρο και ένα κουτί που μοιάζει με διασταύρωση θερμοσίφωνα και ψυγείου και κάτι από καγκελοπορτα. Σαν να γ***σε ο optimus prime το χριστουγεννιάτικο δέντρο μου είναι. Το αυτοκόλλητο Καραντώνης Ευθυμιος τι ρόλο βαραει; Αυτά είναι γούστα του καθενός, αλλά εγώ προσωπικά το βρίσκω τελείως αντιαισθητικο, εάν εσένα σου αρεσει καλώς, μην ποσταρεις και σε αλλά φόρουμ τις φωτογραφίες αυτές ομως, θα νομίζουν ότι ληστεψες μάντρα με παλιοσίδερα :P

Ανοιχτό κόκκινο με μπλε,( πορτοκαλι -εχει αλλαχτει το fan σε μαυρο )  το κοκκινο  που το ειδες αν ειδες ποιο πισω φωτο με τα led  λεω εχει 16 χρωματα και 4 προγραμματα ?  μπλε ειναι το υγρο καποιο λαθος κανεις αμεσα σε οφθαλμιατρο !!, το αυτοκολλητο  ηταν για την φωτο να ξερουν   σε ποιον ανηκει για τους περιεργους εδω μεσα !!!  ,  και οσο για τα αλλα που λες μαλλoν δεν εχεις ιδεα απο mozart tx  (  https://www.google.gr/search?q=mozart+tx&safe=active&rlz=1C1CAFB_enGR675GR675&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjC4IWi1MzKAhUG2ywKHfspDM8QsAQIIA&biw=1536&bih=860   )  μαλλον εισαι απο αυτους που ονειρευονται να εχουν τετοιο συστημα στην ζωη τους  και αφου δεν μπορουν να το αποκτησουν  σχολιαζουν  μ@λ@κισμενα αντε περαστικα φιλικα παντα !!   

Και πάλι μεγιά, διαφορά, μα φυσικό ήταν να δεις σε X99 socket. 

 

**Υ.Γ το μανταρινί φανάκι πρέπει να αλλαχτεί !!

Επίσης μπορείς να βάλεις κάποιο cover ( πχ μαύρο ) πάνω στους ssd για να είναι λιγο πιο ωραίοι εμφανισιακά.

 

το αλλαξα σε μαυρο !! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιχτό κόκκινο με μπλε,( πορτοκαλι -εχει αλλαχτει το fan σε μαυρο ) το κοκκινο που το ειδες αν ειδες ποιο πισω φωτο με τα led λεω εχει 16 χρωματα και 4 προγραμματα ? μπλε ειναι το υγρο καποιο λαθος κανεις αμεσα σε οφθαλμιατρο !!, το αυτοκολλητο ηταν για την φωτο να ξερουν σε ποιον ανηκει για τους περιεργους εδω μεσα !!! , και οσο για τα αλλα που λες μαλλoν δεν εχεις ιδεα απο mozart tx ( https://www.google.gr/search?q=mozart+tx&safe=active&rlz=1C1CAFB_enGR675GR675&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjC4IWi1MzKAhUG2ywKHfspDM8QsAQIIA&biw=1536&bih=860 ) μαλλον εισαι απο αυτους που ονειρευονται να εχουν τετοιο συστημα στην ζωη τους και αφου δεν μπορουν να το αποκτησουν σχολιαζουν μ@λ@κισμενα αντε περαστικα φιλικα παντα !!

 

 

το αλλαξα σε μαυρο !!

 

Λέω ότι είναι μπλε και μου απαντας "μπλε είναι το υγρό θες οφθαλμίατρο". Το υγρό δεν είναι μέρος του pc; Το κόκκινο το είδα στο ssd, τώρα εάν εσυ το βλέπεις αλλιώς ένας από τους δύο μας έχει αχρωματοψία.Και οχι δεν ονειρευομαι κάτι που μοιάζει με ένα σωρό παλιοσίδερα με ledακια, προτιμώ τα πιο μινιμαλιστικά design που αποτελούνται από 2 χρώματα, όχι ολόκληρο ουράνιο τοξο.Και δεν είναι ανάγκη να κανείς ετσι, σχολιασα χιουμοριστικά το κουτί του pc σου, το ΚΟΥΤΙ , όχι το σπίτι σου. Εάν σου αρέσει εσένα καλώς, δικό σου είναι εσύ το πληρωσες, μην βριζεις τους άλλους όμως προσπαθώντας να πεισεις τον εαυτό σου ότι δεν εδωσες ένα σακί λεφτά για το τιποτα.

 

Το γεγονός ότι εβαλες αυτοκολλητο με το όνομα σου στο pc το αφήνω ασχολιαστο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση. Πόσο θόρυβο βγάζει το ψυγείο που έχεις πίσω από το κουτί; Το κουτί πολύ καλό για το σύστημα που έχεις φτιάξει.


φιλέ αυτό δεν είναι pc, πατρινό καρναβάλι είναι. Ανοιχτό κόκκινο με μπλε, πορτοκαλι, ασήμι και μαυρο και ένα κουτί που μοιάζει με διασταύρωση θερμοσίφωνα και ψυγείου και κάτι από καγκελοπορτα. Σαν να γ***σε ο optimus prime το χριστουγεννιάτικο δέντρο μου είναι. Το αυτοκόλλητο Καραντώνης Ευθυμιος τι ρόλο βαραει; Αυτά είναι γούστα του καθενός, αλλά εγώ προσωπικά το βρίσκω τελείως αντιαισθητικο, εάν εσένα σου αρεσει καλώς, μην ποσταρεις και σε αλλά φόρουμ τις φωτογραφίες αυτές ομως, θα νομίζουν ότι ληστεψες μάντρα με παλιοσίδερα :P

Μάλλον δεν έχεις πάει φαντάρος. Ο άνθρωπος είναι στο λιμενικό σώμα. Γενικότερα συνηθίζεται στα σώματα ασφαλείας να έχουν σε όλα τα προσωπικά αντικείμενα το όνομά τους. Συμφωνώ ότι δεν είναι όμορφο όμως αντιλαμβανόμενος το επάγγελμά του το θεωρώ  ένα όμορφο κουτί. Το κουτί είναι γαμάτο! Τα πάντα χωράει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση. Πόσο θόρυβο βγάζει το ψυγείο που έχεις πίσω από το κουτί; Το κουτί πολύ καλό για το σύστημα που έχεις φτιάξει.

Μάλλον δεν έχεις πάει φαντάρος. Ο άνθρωπος είναι στο λιμενικό σώμα. Γενικότερα συνηθίζεται στα σώματα ασφαλείας να έχουν σε όλα τα προσωπικά αντικείμενα το όνομά τους. Συμφωνώ ότι δεν είναι όμορφο όμως αντιλαμβανόμενος το επάγγελμά του το θεωρώ  ένα όμορφο κουτί. Το κουτί είναι γαμάτο! Τα πάντα χωράει.

 

μα αμα δεις το κουτι εχει φτιαχτει  με τα χρωματα του Λ.Σ  γκρι και μαυρο και μπροστα εχει το μητρωο μου και πανω το θυρεο  . και μεσα που εχω το ονομα το εβαλα μονο για την φωτο και ξαναβγηκε ,  παμε στο ψυγειο τωρα εχω 2 χ 360 τριπλα τα ειχα παρει το 12 /2010  στα 110ε το ενα  TFC 360  οτι καλυτερο αποδεδειγμενα πλεον  μετα απο τοσα χρονια με τα fan στο μισω και κανουν κανονικα την δουλεια τους χωρις να σου περνουν το κεφαλι    δες εδω  http://skinneelabs.com/tfc-x-changer-360/   και εδω      https://youtu.be/S9LLo_7zUiw     και το κουτι ενοειτε οτι χωραει τα παντα ανετα μεσα !!   mozrt tx ειναι και εχει και 250ε ακομα !!      https://www.google.gr/search?q=mozart+tx&safe=active&rlz=1C1CAFB_enGR675GR675&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjC4IWi1MzKAhUG2ywKHfspDM8QsAQIIA&biw=1536&bih=860#imgrc=LKoBA_qyyLAeqM%3A

12398431_1120949934583895_1410892505_o.j

Επεξ/σία από limenikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 12591917_1138619199483635_476980248_o.jp τσεκ    

 

εδω ενα bengmark  

 

 

 

 

για πλακα τα fps και εχω μια καρτα με δυο που ειχα και amd καμια σχεση μερα με την νυχτα 

 

και στο game bf4 ολα τερμα  μερα με την νυχτα σε amd και δυο καρτες που ειχα ,  με intel και μια καρτα τωρα και απο temp σπεσιαλ  

Πολύ όμορφο σαν ιδέα και υλοποίηση (λίγο μπουρδελέ μέσα απο χρώματα αλλά ποιον νοίαζει).

 

Μου θυμίζει τους φοριαμούς που έχουνε στο Πολεμικό Ναυτικό, αλλά και τα μικρά ντουλαπάκια στην Ευελπίδων.

 

 

Απο μένα χίλια "αρέσκω" πολύ ωραίο κουτί, πολύ καλύτερο απο πολλά τούμπανα εδώ μέσα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hardware ειναι τρελο, αν ολα αυτα έμπαιναν σε ενα κουτι οπως το 900D το αποτελεσμα θα ηταν απιστευτο. 

 

Προσωπικα θεωρω το κουτι ασχημο (ειχα ενα ψυγειο στο ιδιο μεγεθος στο φοιτητικό μου σπιτι) οπως και τις προσωπικές πινελιές πανω σε αυτο (πχ ονοματα, σηματα απο λιμενικο κτλπ). Νταξει, μπορει να αγαπας την δουλεια σου αλλα δεν κολλάει, πχ αν ενας γιατρος φτιάξει υπολογιστη, θα πρεπει να κρεμασει και ενα στηθοσκόπιο πανω?  Επισης οντως απο χρωματα κατι παει λαθος :P

 
Βεβαια ολα αυτα ειναι προσωπικη αποψη, αν εσυ εισαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα εμας δεν μας πεφτει λογος απλα απο την στιγμη που το αναρτας σε forum θα πρεπει να περιμενεις σχολιασμό (είτε θετικο ειτε αρνητικο).

 

Παντα φιλικα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το hardware ειναι τρελο, αν ολα αυτα έμπαιναν σε ενα κουτι οπως το 900D το αποτελεσμα θα ηταν απιστευτο. 

 

Προσωπικα θεωρω το κουτι ασχημο (ειχα ενα ψυγειο στο ιδιο μεγεθος στο φοιτητικό μου σπιτι) οπως και τις προσωπικές πινελιές πανω σε αυτο (πχ ονοματα, σηματα απο λιμενικο κτλπ). Νταξει, μπορει να αγαπας την δουλεια σου αλλα δεν κολλάει, πχ αν ενας γιατρος φτιάξει υπολογιστη, θα πρεπει να κρεμασει και ενα στηθοσκόπιο πανω?  Επισης οντως απο χρωματα κατι παει λαθος :P

 

Βεβαια ολα αυτα ειναι προσωπικη αποψη, αν εσυ εισαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα εμας δεν μας πεφτει λογος απλα απο την στιγμη που το αναρτας σε forum θα πρεπει να περιμενεις σχολιασμό (είτε θετικος ειτε αρνητικος).

 

Παντα φιλικα

 

Μα το κουτι mozart tx  φτιαχτηκε στα χρωματα αυτα οπως ειναι το σκαφος Λ.Σ KAI ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΦΟΥ ΕΧΩ LED ΤΑΙΝΙΑ με 16 φωτισμους  ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΗ ΣΑΝ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο SSD ΣΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ! και απο χωρους ειμαι μια χαρα και ανετα απο πολλα κουτια τυπου 900d . οπως αν ειδες εχω δυο λουπ με δυο 3πλα ψυγεια .

το 900d ειναι μικρο και σε αυτα τα λεφτα περνω 10 φορες καλυτερο !! , δεν χωρανε ολα αυτα που εχω  ,  αυτο ειναι  για μενα  http://postimg.org/image/t1lapmh5b/    http://postimg.org/image/ihfyks21b/    αλλα εχει 400ευροπουλα    οπως και το 900d την ιδια τιμη περιπου,  οπως και αυτο  εδω που θελω αλλα εχουμε καπιταλ κοντρολ ισως στο μελλον  CaseLabs TX10   τετοια ειναι κουτια οχι η καθε π@παρια που πουλανε εδω.        https://youtu.be/3a7kKKPs6J8          και ενοειτε σχολια  καλοπροαιρετα   ναι ,  μ@λακισμενα δεν γουσταρω !! 

παρε και μια ιδεα για τι κουτι μιλαω   http://www.xtremerigs.net/2012/11/11/project-thief/

http://caselabs-store.com/  

Επεξ/σία από limenikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλαμα με ατακα bilakos10 και mechacorn.γουστα ειναι αυτα αλλα το ονομο θυμιζει τον στρατου τα κρεβατια που βαζαμε δελτιο θεσεως ξερω γω.κανονικο υποβρυχιο παπανικολης το pc

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχαχ  χαχ αχα χα κλανια μονοκερου, τι ειπε ρε

 

εμενα το μονο που με χαλαει ειναι το ψυγειο απο πισω αν κα ιδεν φαίνεται και τα καλώδια που βλεπω μπροστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα,και εμενα μου αρεσει πολυ η industrial φαση του κουτιου.ακομη και το χρωμα του πορτοκαλι ανεμιστηρα μ'αρεσει σε συγκριση με το υπολοιπο.βασικα μ'αρεσει πολυ το κουτακι περα απο τα hellinic phalanx που λεει και τετοια (μην χρησιμοποιεις την λεξη Ελλαδισταν ενω γραφεις κατι τετοιο στο κουτι σου και κανοντας την δουλεια που κανεις,προσωπικα δεν μου καθισε καλα).κατα τα αλλα για περι κλανιων και τετοια.....για ποσταρετε εσεις τα κουτια σας παιδες να δουμε τους μονοκερους.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα,και εμενα μου αρεσει πολυ η industrial φαση του κουτιου.ακομη και το χρωμα του πορτοκαλι ανεμιστηρα μ'αρεσει σε συγκριση με το υπολοιπο.βασικα μ'αρεσει πολυ το κουτακι περα απο τα hellinic phalanx που λεει και τετοια (μην χρησιμοποιεις την λεξη Ελλαδισταν ενω γραφεις κατι τετοιο στο κουτι σου και κανοντας την δουλεια που κανεις,προσωπικα δεν μου καθισε καλα).κατα τα αλλα για περι κλανιων και τετοια.....για ποσταρετε εσεις τα κουτια σας παιδες να δουμε τους μονοκερους.....

Έτσι. Εχουμε γεμίσει κόκκινα μαύρα ίδια builds (ακριβά και ωραία μεν, αλλά ίδια) και κράζουμε το διαφορετικό.

 

Ναι λίγο τα stencil είναι σαν χρυσαυγήτικα, αλλά ο θυρεός προσωπικά μου άρεσε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...