Προς το περιεχόμενο

Steelseries Black Friday sales


gtaddict

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ευρώπη νομίζω. Πήρε φίλος αλλά έχουν κάνει μία τρελή διαδρομή. Ιταλία Πολωνία και τώρα έρχονται Ελλάδα. Δεν γνωρίζω για το εταιρικό ΑΦΜ

 

 

Το tracking του το εστειλαν με email ή υπαρχει μεσα στο site στις παραγγελιες? Ρωταω για εναν φιλο μου που δεν το βρισκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ΦΠΑ ακομα και σαν εταιρια θα το πληρωσεις με την παραλαβη..

Απλα οι εταιριες δηλωνουν το τιμολογιο και το περνουν επιστροφη στο τελος του 3μηνου ή 6μηνου ή χρονου<Αυτο παει αναλογα με το ειδος της εταιριας>

 

και εγω μεσω εταιριας κανω τις αγορες και γιαυτο στο λεω.

Δεν έχω πληρώσει ποτέ ΦΠΑ τα τελευταία 10 χρόνια σε αγορές που εχω κανει από το εξωτερικο.Ουτε μια φορά.

Είναι οι λεγόμενες ενδοκοινοτικές συναλλαγές όπου κανένας δεν πληρώνεις ΦΠΑ.

 

Μήπως μπερδεύεται με κάτι αλλο?

Το tracking του το εστειλαν με email ή υπαρχει μεσα στο site στις παραγγελιες? Ρωταω για εναν φιλο μου που δεν το βρισκει

Εγώ βασικά δεν βρίσκω ούτε tracking και ούτε καν τα στοιχεία της εταιρίας.

Ούτε που έχει έδρα, διευθυνση, ΑΦΜ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tracking number το στέλνουνε με email. και η έδρα είναι Δανία. συνεργάζονται με ups, οπότε δεν έχετε θέμα. και αυτή είναι η παραγγελία που έκανα πριν κανά μήνα.

post-230344-0-05808000-1449089332_thumb.jpg

post-230344-0-59537500-1449089339_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πληρώσει ποτέ ΦΠΑ τα τελευταία 10 χρόνια σε αγορές που εχω κανει από το εξωτερικο.Ουτε μια φορά.

Είναι οι λεγόμενες ενδοκοινοτικές συναλλαγές όπου κανένας δεν πληρώνεις ΦΠΑ.

 

Μήπως μπερδεύεται με κάτι αλλο?

Εγώ βασικά δεν βρίσκω ούτε tracking και ούτε καν τα στοιχεία της εταιρίας.

Ούτε που έχει έδρα, διευθυνση, ΑΦΜ κτλ.

Ναι εκανα λαθος..ρωτησα τελικα γιατι δεν ημουν τοσο σιγουρος οτι ελεγα το ιδιο πραγμα και τελικα στο στελνουν χωρις ΦΠΑ εαν το ζητησεις απλα εχει μου ειπαν καποια διαφορα σε περιπτωση που το θες για μεταπωληση ή χρήση δική σου.

Σορρυ

παει και το bunndle με τα τα V3 και το mouse 89e :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί είδα μια αγγελία στα 140 αυτά τα 2. και λέω ξεκίνησαν τα εξυπνοπούλια εδώ μέσα?

 

 

Ξεκίνησαν. Στα 110 ήταν. Δε διαφωνώ με το σκεπτικό πάρε δώσε. Αν ρε φίλε βρήκες μία εκπληκτική προσφορά στο Χ μαγαζί που είχε 1 κομμάτι και στο έδωσαν για 1/2 της κανονικής τιμής, οκ πούλα το, αλλά μην πας να το πλασάρεις σε τιμή πιο ακριβή και από την αρχική του. έλεος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί είδα μια αγγελία στα 140 αυτά τα 2. και λέω ξεκίνησαν τα εξυπνοπούλια εδώ μέσα?

Αυτο το ξεραμε απο την πρωτη στιγμη που μπηκε το θεμα αυτο. Ηταν σιγουρο οτι καποιος θα τα παρει για να βγαλει λεφτα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ αγόρασα το Rival100 και είχαν δώρο το mousepad. Θα πουλήσω ξέχωρα το ποντίκι και ξέχωρα το mousepad? Για ποιο λόγο? για να τσεπωθώ 9-10 ευρώ παραπάνω? Και? να λέω στον εαυτό μου, βρήκα θύμα και τα πούλησα χώρια? Εγώ την έκανα την αναφορά πάντως. έτσι κάνανε και κάνουν με τις προσκλήσεις στα κινητά της Οne+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ αγόρασα το Rival100 και είχαν δώρο το mousepad. Θα πουλήσω ξέχωρα το ποντίκι και ξέχωρα το mousepad? Για ποιο λόγο? για να τσεπωθώ 9-10 ευρώ παραπάνω? Και? να λέω στον εαυτό μου, βρήκα θύμα και τα πούλησα χώρια? Εγώ την έκανα την αναφορά πάντως. έτσι κάνανε και κάνουν με τις προσκλήσεις στα κινητά της Οne+

Αναφορα για ποιο λογο εκανες???Καλως ή κακως ακομα και σε αυτη την τιμη απο οτι βλεπω οι τιμες ειναι χαμηλοτερες απο αυτες του σκρουτζ,ναι μεν ακριβοτερες απο οτι τα πηρε αλλα και παλι φθηνοτερα απο του skoutz.Ουτε θυμαμαι να απαγορευεται να πουλησεις πραγματα σε οτι τιμη θελεις. Για κραξιμο σιγουρα ειναι και φυσικα ξενερα απο τον ενδιαφερομενο οταν δει την αποδειξη αγορας αλλα αφου δεν απαγορευεται δεν καταλαβαινω προς τι η αναφορα. 

 

Α και ας κλειδωσει το topic αφου η προσφορες τελειωσαν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορα για ποιο λογο εκανες???Καλως ή κακως ακομα και σε αυτη την τιμη απο οτι βλεπω οι τιμες ειναι χαμηλοτερες απο αυτες του σκρουτζ,ναι μεν ακριβοτερες απο οτι τα πηρε αλλα και παλι φθηνοτερα απο του skoutz.Ουτε θυμαμαι να απαγορευεται να πουλησεις πραγματα σε οτι τιμη θελεις. Για κραξιμο σιγουρα ειναι και φυσικα ξενερα απο τον ενδιαφερομενο οταν δει την αποδειξη αγορας αλλα αφου δεν απαγορευεται δεν καταλαβαινω προς τι η αναφορα. 

 

Α και ας κλειδωσει το topic αφου η προσφορες τελειωσαν.

την επόμενη φορά θα πάρω την άδεια σου για να κάνω αναφορά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...