Προς το περιεχόμενο

Editorial: Τα card games δεν θα πεθάνουν ποτέ!


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιο το hearthstone, παιζω απο beta. Δεν ειναι δυσκολο για νεους παιχτες να ξεκινησουν πλεον.

 

Υπαρχουν τα brawls που στην ουσια χαριζουν classic packs καθε βδομαδα.

Υπαρχει το ranked που αν πας rank 15 και κατω παιρνεις μπολικο dust για να φτιαξεις καρτες.

Προσθεσαν το watch daily quest, που στην ουσια σου χαριζουν ενα classic pack αν κανεις spectate εναν φιλο σου.

 

Τοτε οταν πρωτοξεκινησε δεν υπηρχε τιποτα απο ολα αυτα, υπηρχε μονο μια αρενα, και τιποτα αλλο. Αν ξεκιναγα τωρα, θε φτιαχνα tier 1 deck σε λιγοτερο απο 2 μηνες χωρις να δωσω ουτε δεκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το άρθρο! ^_^

 

Λείπει όμως το τελευταίο chapter στην ιστορία των καρτοπαίγνιων που είναι τα LCG!

 

Φορμάτ που καταργεί το colectible στοιχείο της προηγούμενης γενιάς και βοηθάει του παίκτες να αφοσιωθούν στο gaming (χωρίς να σκάνε ένα σωρό λεφτά σε boosterάκια με random κάρτες).

 

Ρίξτε μια ματιά στα:
https://www.facebook.com/groups/netrunnergr/

και στη 2nd edition του agot που μόλις ξεκίνησε:

https://www.facebook.com/groups/206213052743327/

 

To heartstone το είχα δοκιμάσει. ενδιαφέρον ήταν αλλά όταν ένα καρτοπαίχνιδο μπορείς να το παίξεις live και με παρέα, το digital είναι εμπειρία που μοιάζει με φτηνή απομίμηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρος ειχα κολλημα με το yugioh,αλλα καποια στιγμη εχασα το ενδιαφερον μου,ευτυχως πριν ξοδεψω πολλα λεφτα.Γενικα παιχνιδια με καρτες τωρα δεν με τραβανε,ειναι να παιξω 2-3 φορες,μετα σταματαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δεν ξερω αν ειναι στην ιδια κατηγορια καρτων,αλλα καποια στιγμη με επεισε ενας φιλος και ειχα παρει το Munchkin.</p>

<p>Δεν καταλαβα ποτε πως παιζεται.Οι οδηγιες του παραηταν χιουμοριστικες και δεν εβγαλα ποτε ακρη και ειναι ολοκαινουριο στο κουτι του....</p>

Κακώς το έχεις στο κουτί του! Μάζεψε φίλους και δοκιμάστε το. Αξίζει, βγάζει πολύ γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς το έχεις στο κουτί του! Μάζεψε φίλους και δοκιμάστε το. Αξίζει, βγάζει πολύ γέλιο.

Ο φιλος που το ειχε προτεινει,ειχε και καμποσα decks.Το θεμα ειναι οτι μετα χαθηκαμε και δεν καταλαβα ποτε πως παιζεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά, καινούριος εδώ, καλώς σας βρήκα! Είναι το πρώτο άρθρο που διαβάζω στο site.

 

Έπαιξα yugioh σαν γυμνασιόπαιδο for fun και σαν φοιτητής δύο χρονάκια σε πολύ υψηλό επίπεδο, ευρωπαϊκό κλπ. Εντάξει έβγαλα το γούστο μου, προσφέρει πολλές εμπειρίες αλλά κατάντησε κουραστικό. Το ίδιο μοτίβο κάθε χρόνο, η Konami δεν ακούει καθόλου τους παίκτες και γενικά το community είναι πολύ ανώριμο. Έχω κρατήσει ακόμα τους αγαπημένους μου agents και πάντα έχω στην άκρη του μυαλού μου να περάσω από το local της γειτονιάς μου να τους φρεσκάρω.

 

Το hearthstone με κέρδισε από την πρώτη στιγμή. Όχι μόνο γιατί ήμουν fan του warcraft, αλλά γιατί πρόσφερε την καλύτερη online εμπειρία από κάθε άλλο online card game. Η πλειοψηφία διαμαρτύρεται ότι σαν νέος παίκτης πρέπει να ξοδέψεις πολύ χρόνο και χρήμα για να μπεις γρήγορα σε καλό επίπεδο. Εγώ παιδιά δυο χρόνια μετά ακόμα δεν έχω όλες τις κάρτες και έχω δώσει και λεφτά. Δεν καταλαβαίνω γιατί το hearthstone πρέπει να διαφέρει από τα άλλα card games που ξεκινάς δειλά δειλά με ένα budget deck και σιγά σιγά θα μαζέψεις κάρτες για κάνα δυο ακόμα. Δε χρειάζεσαι πάνω από τρία διαφορετικά class για να φτάσεις legend, και πολλά λέω. Δίνεις αρχικά κάποια λεφτά στα adventures που είναι τρομερό value for money και σιγά σιγά φαρμαρεις και packs. Αν μάθεις να παίζεις σωστά φτάνεις legend με οποιοδήποτε deck. Αφήστε που η blizzard δουλεύει ήδη σχέδια για να κάνει την είσοδο ακόμα πιο εύκολη. Έχουν αφήσει υπονοούμενα για set rotation και επίσης πιστεύω ότι κάποια στιγμή οι τιμές των παλιότερων packs και adventures θα πέσουν, και αναλόγως και το crafting cost τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο editorial ευχαριστούμε.

Έπαιζα magic και yugioh.Σταμάτησα σταδιακά και τα δύο λόγω οικονομικών.Ωραίο χόπμι αλλά κάποια στιγμή ειδικά yugioh ήθελες ένα 500ρι το εξάμηνο όταν άλλαζε η ban list.

Πέρασα χρόνια και με τα δύο.Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο το yugioh,ήταν πιο έντονο και δυναμικό,πιο γρήγορο.Είχε όμως και έχει,στο 95% χάλια artwork κάτι που στο magic δεν συμβαίνει.Κυρίως αυτό με κράτησε στο magic.Το artwork.Είναι απλά έργα τέχνης τι να πει κανείς.

 

λολ μια χαρα ειναι τα artwork του yu gi-oh. σιγουρα υπαρχουν και καποιες φολες αλλα πολλα ειναι απιστευτα .

 

latest?cb=20151006160814

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά, καινούριος εδώ, καλώς σας βρήκα! Είναι το πρώτο άρθρο που διαβάζω στο site.

 

Έπαιξα yugioh σαν γυμνασιόπαιδο for fun και σαν φοιτητής δύο χρονάκια σε πολύ υψηλό επίπεδο, ευρωπαϊκό κλπ. Εντάξει έβγαλα το γούστο μου, προσφέρει πολλές εμπειρίες αλλά κατάντησε κουραστικό. Το ίδιο μοτίβο κάθε χρόνο, η Konami δεν ακούει καθόλου τους παίκτες και γενικά το community είναι πολύ ανώριμο. Έχω κρατήσει ακόμα τους αγαπημένους μου agents και πάντα έχω στην άκρη του μυαλού μου να περάσω από το local της γειτονιάς μου να τους φρεσκάρω.

 

δεν θελω να σε πικρανω αλλα πλεον θεωρειται fun deck και μαλιστα απο τα πολυ αδυναμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω, αλλά μέχρι να σταματήσω οριστικά (shaddoll release), έπαιζα μια trooper έκδοση με τριάδα call of the haunted, Kristya, Herald που θέριζε. Τώρα που βλέπω παραπάνω honest και trishula back έχω ψηθεί να τα ξαναδοκιμάσω έτσι από πείσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

android netrunner. Άψογο gameplay, 2 εντελώς διαφορετικοί τρόποι παιξίματος,  άπειροι συνδυασμοί deck, και μπορείς να είσαι pro-ανταγωνιστικός με ψίχουλα μπροστά σε όλα τα υπόλοιπα. Επιπλέον αγοράζεις τις κάρτες και δεν παίζει τύχη/μπουστερ/ξερω γω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...