Προς το περιεχόμενο

Ημιgaming pc


pitsilistis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μόλις τώρα το παρατήρησα..ευχαριστώ για την σύνθεση

τιποτα...στο μελλον βαζεις και εναν SSD...

 

αα ξεχασα και τν ψυκτρα ...δες για Hyper 212 EVO...

 

Επισης τι παιχνιδια θα παιξεις? Αν ειναι για lol/cs:go κτλ πας για 370...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια χαρά θα μπορεί να αναβαθμίσει σε 6xxx ή 8xxxx. Η gigabyte 78lmt που έχει επιλέξει υποστηρίζει am3+ και 8xxx επεξεργαστές!!

Από που προκύπτει αυτό και για ποια μητρική μιλάμε γιατί έχει πολλά revisions. Η σιγουριά σου είναι συγκλονιστική πάντως.

 

Επίσης, αναβάθμιση... o x4 860k αποδίδει καλύτερα ανά πυρήνα απ'τον πχ fx 6300. 

 

pitsilistis το μπάτζετ σου τώρα είναι πάνω από 600?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι revisions 4.1, 5 και 6 υποστηρίζουν σίγουρα 8xxx!! Για τις προηγούμενες δεν γνωρίζω με σιγουριά.. Έχεις δίκιο πως απο x4 860k δεν πας σε 6300 αλλά αν πάει σε 8χχχ θα είναι μια χαρά αναβάθμιση!!

 

Πάντως για να είμαι ξεκάθαρος!! Δεν την προτείνω την μητρική. Προφανώς και καλύτερα να πάει σε κάτι ποιο ακριβό απλά να διορθώσω θέλω το ότι δεν υποστηρίζει κάτι πέραν του 860k..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι revisions 4.1, 5 και 6 υποστηρίζουν σίγουρα 8xxx!! Για τις προηγούμενες δεν γνωρίζω με σιγουριά.. Έχεις δίκιο πως απο x4 860k δεν πας σε 6300 αλλά αν πάει σε 8χχχ θα είναι μια χαρά αναβάθμιση!!

 

Πάντως για να είμαι ξεκάθαρος!! Δεν την προτείνω την μητρική. Προφανώς και καλύτερα να πάει σε κάτι ποιο ακριβό απλά να διορθώσω θέλω το ότι δεν υποστηρίζει κάτι πέραν του 860k..

 Mόνο που το επίσημο site δε δείχνει καμία συμβατότητα με x4 860.

 

Χρειάζεσαι και driver..

 

H stock ψύχτρα μια χαρά θα τον κρατήσει , απλά σε υψηλά loads κάνει λίγο θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Mόνο που το επίσημο site δε δείχνει καμία συμβατότητα με x4 860.

 

Χρειάζεσαι και driver..

 

H stock ψύχτρα μια χαρά θα τον κρατήσει , απλά σε υψηλά loads κάνει λίγο θόρυβο.

σε στοκ χρονισμους ναι ...αλλα να μην κανει και ενα oc μιας και ο 6300 παει ευκολα 4,4-4.5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε στοκ χρονισμους ναι ...αλλα να μην κανει και ενα oc μιας και ο 6300 παει ευκολα 4,4-4.5?

 

Η DS3P δεν κάνει ΕΠΟΥΔΕΝΙ για Overclocking..ειδικά σε αυτά τα επίπεδα! Mιλάμε για 4+2 mobo που σε αυτές τις θερμοκρασίες (των 4.4-4.5) το πιο πιθανό είναι να καεί ! Δεν έχει καν προστασία για τα Mosfets της.

 

Για στοκ συχνότητα, άντε μέχρι τα 3.8-4.0 με ζόρι , ίσως αντέξει αλλά σίγουρα θα μειώσει τη διάρκεια ζωής της.

 

Σε 970 chip μόνο η UD3P είναι αξιόλογη για περισσότερα από απλή χρήση και αρκετά κοντά της η καινουργια biostar 970 ta Plus που όμως δεν έχει διαθοδεί αρκετά κι άρα δεν έχει τη βάση χρηστών για guides κτλ

 

 

να βάλω  380 με amd 6300 ή 370 με amd 8320 ;;

Εσύ θα το κρίνεις αυτό. Στο gaming η καλύτερη κάρτα δίνει τα αποτελέσματα. Δεν είναι σημαντική υποβάθμιση ο 6300 απ'τον 8320.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η DS3P δεν κάνει ΕΠΟΥΔΕΝΙ για Overclocking.. μιλάμε για 4+2 mobo και σε αυτές τις θερμοκρασίες (των 4.4-4.5) πολύ πιθανό να καεί ! Δεν έχει καν προστασία για τα Mosfets.

 

Σε 970 chip μόνο η UD3P είναι για ο/c και αρκετά κοντά η καινουργια biostar 970 ta Plus που όμως δεν έχει διαθοδεί αρκετά.

 

 

Εσύ θα το κρίνεις αυτό. Στο gaming η καλύτερη κάρτα δίνει τα αποτελέσματα. Δεν είναι σημαντική υποβάθμιση ο 6300 απ'τον 8320.

Παντως εχω φιλο με τν ιδια μητρικη να τρεχει 6300 στα 4.5 ...αλλα ναι αν του φτανουν τα λεφτα παει για UD3P

θα μπορούσες να μου προτείνεις μία καλύτερη σε καλή τιμή ,διότι με ενδιαφέρει το oc;

Αυτην που ειπε ο φιλος απο πανω/...Gigabyte GA-970A-UD3P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχω φιλο με τν ιδια μητρικη να τρεχει 6300 στα 4.5 ...αλλα ναι αν του φτανουν τα λεφτα παει για UD3P

Αυτην που ειπε ο φιλος απο πανω/...Gigabyte GA-970A-UD3P

 

Δεν αμφιβάλω αλλά δεν αξίζει να ρισκάρει κάτι τέτοιο. Ο φίλος σου παίζει επικίνδυνα με τα όρια της κάρτας.

 

Πιο οικονομική - αξιόπιστη απ'την UD3P δεν υπάρχει και μάλλον δε θα υπάρξει ούτε στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...