Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες υψηλής ασφαλείας σύντομα με μικροτσίπ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

-Ρε φίλε τί γίνεται εδώ με τις ταυτότητες στο insomnia; o ένας πρόοδος ο άλλος αντίχριστος ο τρίτος μας παρακολουθούνε....

 

-Τίποτα απλά δεν υπάρχει οργάνωση...

 

-Τι οργάνωση;

 

-Η οργάνωση ρε χαμένε! μια είναι η οργάνωση!

 

-Δηλαδή;

 

-Δηλαδή ρε παστουρμά αυτό που βλέπεις εδώ στο site είναι η πάλη των τάξεων η οποία ως γνωστών παραμένει αδικαίωτη ενώ η διεθνής καπιταλιστική μεθοδολογία σαμποτάρει την πρωτοβουλία της κολχόζνικης (συνεταιριστικής) ιδιοκτησίας με αποτέλεσμα να δημιουργείται ενας σεχταρισμός (πχ pro chip vs anti chip στην ταυτότητα) που αποπροσανατολίζει τις μάζες και τις αφήνει σε ένα τέλμα ιδεολογικής σύγχυσης (πχ κάτσε εγώ είμαι κατα των τσιπ... αυτός είναι υπέρ του "όχι" της δραχμής αλλά και υπέρ των τσίπ οπότε μάλλον εγώ είμαι κατά του "οχι") με ανεπανόρθωτες συνέπειες(μοβ και μπλε όπως παλιότερα μπλέ και πράσινοι)... ... σε ενα τέτοιο που λέμε.... και μέτα ήρθε και έπεσε στο γκρεμό μέσα στο μαντρί.. και θεός σχωρέστον καλό παιδί ήταν...

 

 

-3h4PRSp.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχουν άτομα κάτω των 40 που έχουν κάτι παλιόχαρτα ξεφτισμένα που μόνο ταυτότητα δεν θυμίζουν πλέον. Σιγά μην ξεκουνηθούν να την αλλάξουν. Και να δώσουν και 30 ευρώ από πάνω. Δε πα να..

 

Και γιατί να την αλλάξουν φίλε μου; Υπάρχει κανένας λόγος ή ενοχλούν κανέναν;

 

Με έχει κουράσει αυτό το θέμα κάθε τρεις και λίγο να ακούμε για τσιπάκια για κόλαση κτλπ, αυτό που θα ήθελα εγώ είναι να έρθει στην Ελλάδα ένας αριθμός σαν το national insurance number που έχουν στην Αγγλία και να μην μπλέκουμε με ΑΔΤ/ΑΦΜ/ΑΜΚΑ αριθμούς μητρώου ασφαλιστικών ταμείων, αριθμούς ΟΑΕΔ και οτιδήποτε άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάιν το τσιπ δεν το θέλει κανείς.

Εγώ θέλω ταυτότητα σε στυλ διπλώματος.

Η ακόμα καλύτερα, ταυτότητα και δίπλωμα να γίνουν ένα.

Κάθε φορά χρειάζεται να κουβαλάω τη μαλακία σε χωριστή θήκη, από κείνες τις μπλέ που γράφουν GR απέξω και χαλάνε κάθε δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε δεν θα έχω καμία. Ας μου επιβάλουν ότι κυρώσεις θέλουν από 'κεί και μετά.

Πρακτικά δεν γίνεται αυτό, εκτός αν γίνεις ερημίτης :)

 

ναι γιατί θα ήθελαν παρα πολύ να με δουν να κάνω την δουλειά μου... όσο για την παρακολούθηση, ακόμη και εσύ μπορείς να το κανεις αυτό.. το google maps το ξέρεις? ξέρεις ότι μπορείς να δεις live τι γίνετε σε κάθε μέρος το κόσμου? μονο μέσα στα σπίτια δεν μπορείς να μπεις.. αλλα άνετα μπορείς να βλέπεις ποιος μπαίνει και βγαίνει από το σπίτι κάποιου ΑΝ είσαι τόσο κολλημένος. και όπως είπα πριν.. σίγουρα κάπου-κάποιος μπορεί να δει τι γράφουμε εμείς εδώ μέσα. μια νέα-εξελιγμένη ταυτότητα είναι άλλο θέμα όμως. και δεν μπορείς να πεις ότι δεν είναι καλο. σε θέματα της δικης μου ασφαλειας αλλα και τις χώρας μου δεν λέω όχι. δεν είμαι ούτε φανατικός χριστιανός ούτε άθεος. 

Έχει live το google maps;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλή ταυτότητα.... .... .... και τέλος ...

 

Τα λαμόγια που θέλουν να ελέγχουν τα πάντα, θα ηττηθούν.

 

Πλήρης απαξίωση για την Αμερικάνικη λαίλαπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάιν το τσιπ δεν το θέλει κανείς.

Εγώ θέλω ταυτότητα σε στυλ διπλώματος.

Η ακόμα καλύτερα, ταυτότητα και δίπλωμα να γίνουν ένα.

Κάθε φορά χρειάζεται να κουβαλάω τη μαλακία σε χωριστή θήκη, από κείνες τις μπλέ που γράφουν GR απέξω και χαλάνε κάθε δίμηνο.

Και οταν καποιος θα κανει καποια παραβαση και πρεπει να του παρουν το διπλωμα...?

πάντως ναι, η ταυτοτητα καπως σαν το διπλωμα θα ηταν ωραιο 871a99708bbab0e9b750641eab67db83.jpg

 

Απλή ταυτότητα.... .... .... και τέλος ...

 

Τα λαμόγια που θέλουν να ελέγχουν τα πάντα, θα ηττηθούν.

 

Πλήρης απαξίωση για την Αμερικάνικη λαίλαπα.

ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΝΓΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. Ξερεις τι ειναι το τσιπ? Πες μας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχει περισσότερες πληροφορίες. Απλά τα μέτρα ασφαλείας θα είναι περισσότερα, για να μην πλαστογραφήτε εύκολα. (Βλέπε άδεια οδήγησης,ταυτότητες αστυνομικών, btw, δεν έχουν τσιπ, αλλα εχουν πολλά μέτρα ασφαλείας, που οι ταυτοτητες πολιτων δεν εχουν!)37-17-thumb-large.jpgDL_specimen_Gfront.jpg

των αστυνομικών δεν έχουν τσιπάκια ούτε προβλέπετε να έχουν ,των πολιτών που κατά πάσα πιθανότητα θα καλύπτουν το κόστος της κάρτας με κάποιο παράβολο θα έχει 100% τσιπάκια. Όλα αυτά ήταν γνωστά από τότε που βγήκαν τα καινούργια διαβατήρια το 2006.Το επόμενο βήμα είναι η εξαφάνιση του χρήματος και η τοποθέτηση τσιπ από την γέννηση όπως θα κάνουν στην Αμερική (αν ήδη δεν το κάνουν) βάση νόμου που έχει ψηφιστεί .Είμαστε πολύ κοντά στην Αποκάλυψή.Ο εχων νου ας το καταλαβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ειλικρινή απορία όσοι λέτε για χαράγματα και αποκαλύψεις τα εννοείτε ή τρολλάρετε; Γιατί αν πρόκειται για τρολλάρισμα ομολογώ το παίζετε πολύ ωραία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

των αστυνομικών δεν έχουν τσιπάκια ούτε προβλέπετε να έχουν ,των πολιτών που κατά πάσα πιθανότητα θα καλύπτουν το κόστος της κάρτας με κάποιο παράβολο θα έχει 100% τσιπάκια. Όλα αυτά ήταν γνωστά από τότε που βγήκαν τα καινούργια διαβατήρια το 2006.Το επόμενο βήμα είναι η εξαφάνιση του χρήματος και η τοποθέτηση τσιπ από την γέννηση όπως θα κάνουν στην Αμερική (αν ήδη δεν το κάνουν) βάση νόμου που έχει ψηφιστεί .Είμαστε πολύ κοντά στην Αποκάλυψή.Ο εχων νου ας το καταλαβει.

 

Αυτό θέλουμε και εμείς οι οπαδοί του διαβόλουν.

 

00yMaDm.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

των αστυνομικών δεν έχουν τσιπάκια ούτε προβλέπετε να έχουν ,των πολιτών που κατά πάσα πιθανότητα θα καλύπτουν το κόστος της κάρτας με κάποιο παράβολο θα έχει 100% τσιπάκια. Όλα αυτά ήταν γνωστά από τότε που βγήκαν τα καινούργια διαβατήρια το 2006.Το επόμενο βήμα είναι η εξαφάνιση του χρήματος και η τοποθέτηση τσιπ από την γέννηση όπως θα κάνουν στην Αμερική (αν ήδη δεν το κάνουν) βάση νόμου που έχει ψηφιστεί .Είμαστε πολύ κοντά στην Αποκάλυψή.Ο εχων νου ας το καταλαβει.

Πριν 5 χρόνια, δεν θα εβαζαν τσιπακια. Ακομα και τωρα δεν ξερουμε αν θα εχουμε τσιπαπια στις ταυτοτητες.

Οσο για την εξαφανηση του χρημματος, οχι, δεν θα εξαφανιστει. Απλα εχεις πολλες επιλογες πληρωμης. Οσο για το τσιπ στο σωμα, δεν εχουμε δικτακτορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο βήμα είναι η εξαφάνιση του χρήματος και η τοποθέτηση τσιπ από την γέννηση όπως θα κάνουν στην Αμερική (αν ήδη δεν το κάνουν) βάση νόμου που έχει ψηφιστεί .Είμαστε πολύ κοντά στην Αποκάλυψή.Ο εχων νου ας το καταλαβει.

 

Λιακόπουλε εσύ;

Απλά δεν θα μας μείνει άντερο ξανά με τις λαοσυνάξεις για τις ταυτότητες του παπαδαριού μαζί με τα χρυσαύγουλα :D

 

 

Έχουν περάσει ανεπιστρεπτί αυτές οι εποχές, το πολύ πολύ να δεις μικρές συνάξεις έξω από ναούς με γερόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...