Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook υπερασπίζεται το σχεδιασμό της Smart Battery Case


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα εαν κανα το κινητο εξαρχης λιγο πιο παχυ πως θα πουλαγαν μετα στον ιδιο πελατη και την θηκη καμπουρα;
Πανεξυπνη ιδεα. Αισθανομαι ασχημα ομως γιατι οσα βουνα εχω ανεβει δεν εχω παει ποτε με iphone, τι ασχετος που ειμαι, στον Ολυμπο με android τηλεφωνο; Μα καλα που παω;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς κανένας δεν έχει δοκιμάσει να πάει για τρεις μέρες στον χιονισμένο Ολυμπο να δει πώς είναι χωρίς το τηλέφωνο...Από λόγια .... μπόλικα κατα τα άλλα ..

 

Φιλε μου η εισαι fan boy με την κακη εννοια η εισαι λιγο ανοργανωτος οταν πας στον Ολυμπο. Η θηκη ειναι μη πρακτική (και πολυ πολυ ασχημη) και με τα ιδια λεφτα παιρνεις ΔΥΟ (2) πολυ μεγαλυτερο powerbank, απο τοπ εταιρια του χωρου. Δεν αμφισβήτησε κανενας τη χρησιμοτητα μιας τετοιας θηκης/ιδεας...το θεμα ειναι οτι ο κυριος Τim γελοιοποιειται με αυτα που λεει και ζηταει. Η απορια ολων ειναι: αφου η μπαταρια του κινητού κραταει 10-12 ωρες, γιατι δεν το εφτιαξε 2 χιλιοστα πιο παχυ, να κραταει 2-3 μερες, αντι να προσπαθει να μπαλωσει με τον πιο προχειρο τροπο, το μεγαλυτερο προβλημα του iphone τα τελευταία 5 χρονια;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Power bank και καθάρισες. Τέλος. Και όταν το χρειασθείς βγάζεις το βύσμα και είσαι ωραίος. Το βάζεις στην τσάντα και το βυσματώνεις να φορτίζει. 15~20 ευρώ και τερμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστώ πως αν πας στον Όλυμπο το πρώτο πράγμα που θα πάρεις μαζί σου θα είναι το iphone.

 

 

Aκριβώς φίλε μου , αυτό θέλω να έχω .... Εσύ πάρε οτι άλλο θέλεις ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας στον ολυμπο για 3 μερες παρε powerbank και ανοιγε το κινητο μονο οταν το χρειαζεσαι....

 

Επισης 3 Μερες θα κοιμασε στο χιονι; Καταφυγιο δεν....;;;

 

 

Ναι φίλε μου στο χιόνι , στο οροπέδιο των Μουσσών ....

 

Επίσης το βάρος είναι πολύ σοβαρή υπόθεση ... Επίσης αν ήμουν ανωργάνωτος θα ήμουν απλά νεκρός...Κάνε την δικιά σου δοκιμή ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αναμένει λίγες πωλήσεις μιας και είναι για χρήστες που τη θέλουν τη θήκη για ειδικές περιπτώσεις.
Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς κανένας δεν έχει δοκιμάσει να πάει για τρεις μέρες στον χιονισμένο Ολυμπο να δει πώς είναι χωρίς το τηλέφωνο...Από λόγια .... μπόλικα κατα τα άλλα ..

 

οφτόπικ είναι αυτό που λες, τι σχέση έχει αυτό με τον μη-εργονομικό σχεδιασμό, ειδικά απο τη στιγμή που υπάρχουν μπαταρίες-θήκες απο τρίτους κατασκευαστές χωρίς ανομοιόμορφο εξόγκωμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφτόπικ είναι αυτό που λες, τι σχέση έχει αυτό με τον μη-εργονομικό σχεδιασμό, ειδικά απο τη στιγμή που υπάρχουν μπαταρίες-θήκες απο τρίτους κατασκευαστές χωρίς ανομοιόμορφο εξόγκωμα;

 

 

Και αν θέλει κανείς το γνήσιο ?? Είναι πρόβλημα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς κανένας δεν έχει δοκιμάσει να πάει για τρεις μέρες στον χιονισμένο Ολυμπο να δει πώς είναι χωρίς το τηλέφωνο...Από λόγια .... μπόλικα κατα τα άλλα ..

Απλά αυτός που πηγαίνει στον χιονισμένο όλυμπο συνήθως δεν επιλέγει iphone κάνει πιο σοφές (για το lifestyle του) επιλογές...

 

αλλά και iφονι να έχει πάρει υπάρχουν τα power banks βέβαια και αυτή η θήκη κάτι τέτοιο είναι (με την διαφορά ότι είναι πάνω στο κινητό) αλλά το θέμα είναι ότι είπε η apple να κάνει πιο λεπτό το κινητό και για να το πετύχει μείωσε τα μιλιαμπερώρια της μπαταρίας (άρα το συγκεκριμένο Iphone κρατάει ακόμη λιγότερο απο τα άλλα)  και πως διόρθωσε αυτό το σφάλμα; με την παραπάνω θήκη :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν θέλει κανείς το γνήσιο ?? Είναι πρόβλημα ? 

 

όχι, πως σου ήρθε αυτό; Απλά η είδηση είναι πως σχεδιαστικά είναι fail. Όχι οτι είναι πρόβλημα να το θέλει κάποιος.

Και οκ είσαι ένας τυπάρας που πάει με το iphone του στον Όλυμπο, δε σε κάνει designer ή ergonomy expert αυτό το πράγμα για να δικαιολογήσει το άθλιο, σχεδόν industrial design της "γνήσιας" θήκης-μπαταρίας, της κατα τ'άλλα φοβερής στη σχεδίαση και την εργονομία, apple.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κύριος Cook θα έπρεπε πριν εγκρίνει αυτή την παπαριά να ρωτήσει τον εαυτό του στον καθρέφτη:

"-Εφηύραμε και κατασκευάζουμε μια μοναδική συσκευή που κατέκτησε τον κόσμο. Θα ενέκρινε αυτή τη θήκη ο Steve Jobs ή θα μας είχε εκπαραθυρώσει όλους με μια γερή κλωτσιά εκεί που πρέπει?"

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...