Προς το περιεχόμενο

H Microsoft απολογείται για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν χρήστες των συσκευών Surface


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί εκτός από το office και μερικά ποντίκια τι άλλο έχει βγάλει η microsoft που να μην είναι τίγκα στα προβλήματα;

Ποια εταιρία έχει βγάλει κάτι που δεν είχε προβλήματα;

 

Τεχνολογικος χώρος είναι. Όλα έχουν.

 

Κάποια Macbook είχαν, ακομα και με την τελευταία αναβάθμιση είχαν θέμα με το sleep mode, αλλα windows laptops είχαν τα δικά τους.

 

Σημασία έχει η εταιρίες να είναι πολύ καλές και να προσφέρουν αναβαθμίσεις ή να αντικαθιστούν τα προϊόντα τους. Και σε αυτόν τον τομέα η MS είναι αρκετά καλή.

Για πέταμα…Ζήτω!!! τα MacBook.

/s να υποθέσω :P
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εκτός από το office και μερικά ποντίκια τι άλλο έχει βγάλει η microsoft που να μην είναι τίγκα στα προβλήματα;

Μου έχει τύχει προβληματικό ποντίκι δύο φορές :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει ποτέ δεν αγοράζουμε προϊόντα 1ης γενιάς.

 

Μου έχει τύχει προβληματικό ποντίκι δύο φορές :P

Επειδή έχω ακόμα ένα mouse της MS στα 10άρια μερικές φορές δεν το βλέπει καν... ενώ σε Linux και OS X δεν είδα ποτέ πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν διαβάζω αυτά, αναρωτιέμαι:

Αυτοί που τα φτιάχνουν, τα έχουν χρησιμοποιήσει ποτέ;

Ναι αλλά η γνώμη τους δεν μετράει και αυτό ισχύει και για την MS, την Apple και γενικά σχεδόν για κάθε εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν διαβάζω αυτά, αναρωτιέμαι:

Αυτοί που τα φτιάχνουν, τα έχουν χρησιμοποιήσει ποτέ;

Ναι.

Απλά εάν διαβάσεις τις δύο τελευταίες παραγράφους, στις οποίες αναφέρει την επίσημη και κομπογιαννίτικη λύση για όσους κλαίνε τα λεφτά τους, θα καταλάβεις τα ποιοτικά κριτήρια που τους διακατέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα ορθώς μιλάμε για ζητήματα στο software. Δεν παύει όμως να είναι σοβαρά και να υποβαθμίζουν την ποιότητα της συσκευής.

Πρόκειται για το χειρότερο είδος ζητημάτων, καθώς δεν υπάρχει στην ουσία εγγύηση, και άρα πίεση στον κατασκευαστή να το διορθώσει, και το fix θα έρθει... κάάπου στις αρχές του 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχες φίλε μου; η το διάβασες απο το ίντερνετ.

 

Γιατί εγω διαβάζω οτι η αυτονομία του είναι πολύ καλύτερη απο τα macbooks.

 

:?

 

9 ωρες λεει η εταιρία, μετα βίας 6 στην πράξη... Δεν ειναι ανάγκη κανεις να έχει οτι μηχάνημα υπάρχει για να εκφέρει την γνωμη του. Γι αυτό υπάρχουν τα site και τα φορα με τους χρήστες του μηχανήματος.

 

Δεν λεω κάν τιποτα για το ανυπαρκτο repairability.... 

 

και ολα αυτά σε μηχάνημα που ζητά 1/3 παραπάνω απο αλλα premium hybrid/ultraportable....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά η γνώμη τους δεν μετράει και αυτό ισχύει και για την MS, την Apple και γενικά σχεδόν για κάθε εταιρία.

 

 

Ναι.

Απλά εάν διαβάσεις τις δύο τελευταίες παραγράφους, στις οποίες αναφέρει την επίσημη και κομπογιαννίτικη λύση για όσους κλαίνε τα λεφτά τους, θα καταλάβεις τα ποιοτικά κριτήρια που τους διακατέχουν.

 

Παιδιά η ερώτηση ήταν ρητορική... :-D

 

Είμαι πεπεισμένος, ότι η επαφή των κατασκευαστών, με το δημιούργημά τους, είναι μόνο μέσω "αλληλεπίδρασης" του CAD.

Είναι τουλάχιστον ανόητο, το ακριβότερο μηχάνημα μίας εταιρίας, που στοχεύει και σε ένα πολύ απαιτητικό κοινό, να έχει προβλήματα τύπου: ...αποτυγχάνουν να μεταβούν σε βαθιά κατάσταση sleep. Ως εκ τούτου, όταν οι χρήστες ανοίγουν τις συσκευές τους, προς έκπληξή τους, βρίσκουν την μπαταρία σχεδόν άδεια ή οθόνες που τρεμοπαίζουν...

 

5-10 ώρες να το δώσεις σε έναν πιτσιρικά και θα επισημάνει τα θέματα, όπως επίσης και αυτό της αντοχής στα χτυπήματα!

 

Με τέτοια προβλήματα, δεν το βγάζεις στα μαγαζιά, εκτός και αν θέλεις να πυροβολήσεις τα πόδια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε πάλι στου κασίδη το κεφάλι μαθαίνει η microsoft. Κανονικά οι χρήστες θα πρέπει να ζητήσουν μεροκάματο σαν testers.

Έγραψες το ίδιο για τα MacBook που με το el Capitan είχαν θέματα με το sleep mode? :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά η γνώμη τους δεν μετράει και αυτό ισχύει και για την MS, την Apple και γενικά σχεδόν για κάθε εταιρία.

 

Το εχω αναρωτηθει και εγω αυτο αρκετες φορες. Και για προιοντα υλικου και λογισμικου. Ισως να τα δοκιμαζουν βαριεστημενα σε αποστειρωμενο περιβαλλον στο στυλ κανω εγκατασταση μιας εφαρμογης και μπαινω μια φορα στο google. Τι να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...