Προς το περιεχόμενο

WSJ: Το Galaxy S7 θα διαθέτει οθόνη ευαίσθητη στην πίεση και υποδοχή για MicroSD


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού δούμε και τους κύκλους ζωής της  μπαταρίας. Δεν αρκεί μόνο η γρήγορη φόρτιση.

εγω θα την αλλαζα σε ενα χρονο την μπαταρία(ΑΝ επρεπε) αν μπορουσαν να μου δωσουν σε μιση ωρα η λιγότερο πλήρη φορτιση.

Εσυ κράτα την 2 χρονια και φορτιζε 2μιση ωρες,its cool.

Δεν έχουμε ολοι τις ιδιες δουλειές.

100-percent-web.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

εγω θα την αλλαζα σε ενα χρονο την μπαταρία(ΑΝ επρεπε) αν μπορουσαν να μου δωσουν σε μιση ωρα η λιγότερο πλήρη φορτιση.

Εσυ κράτα την 2 χρονια και φορτιζε 2μιση ωρες,its cool.

Δεν έχουμε ολοι τις ιδιες δουλειές.

100-percent-web.png

 

Αν μπορείς να την αλλάξεις!  :devil:

 

Πάντως η συσκευή που έχω τώρα έχει διπλασια αυτονομία από το S6 και φορτίζει το βράδυ που πέφτω για ύπνο (αν και έχει ακόμη 35-40% μπαταρία).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλιωσε το αστείο!

Όπως και η εμμονή της Samsung να προσπαθεί κάνει τα Smartphones της βάση των προδιαγραφών της Apple, Android είναι. Ένα καλό που είχε και έχει ακόμα το Android είναι επεκτάσιμη μνήμη, ραδιόφωνο, ωραίο και γρήγορο λειτουργικό με τις τελευταίες εκδόσεις. Η Samsung συνεχίζει να βάζει Gimmicks, Touchwiz, κλείνει το κινητό, αφαιρεί την κάρτα μνήμης, το ραδιόφωνο και χαλάει την διάρκεια μπαταρίας. Αν θέλαμε τέτοια μειονεκτήματα στα 800 ευρώ θα αγοράζαμε iPhone και όχι Android. Όταν ο ανταγωνισμός προσφέρει όλα αυτά που θέλει ο πελάτης από μία Android συσκευή στα μισά λεφτά, γιατί να πάρει τότε το καινούργιο Galaxy? εκτός αν είσαι και εσύ από αυτούς που για να αναφερθούν στο "Android" ή "συμβατό με Android" λένε "συμβατό με Samsung".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πολυ χρησιμο το 3d touch για ζυγαρια ακριβειας χιχιχι

Στο Android, γιατί ένας που έκανε Submit την εφαρμογή του στο AppStore της Apple τον κόψανε και δεν την επέτρεψαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Android, γιατί ένας που έκανε Submit την εφαρμογή του στο AppStore της Apple τον κόψανε και δεν την επέτρεψαν.

μα ναι ουτως η αλλως δε θελω αηοες κινητο, οποτε η σε δροιδ η σε μαηκροσοφτ, αλλα θελω πολυ το επομενο κινητο μου να ειναι και ζυγαρια βολευει φουλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ναι ουτως η αλλως δε θελω αηοες κινητο, οποτε η σε δροιδ η σε μαηκροσοφτ, αλλα θελω πολυ το επομενο κινητο μου να ειναι και ζυγαρια βολευει φουλ

Υπομονή τότε, προς το παρόν μόνο η Huawei το έβαλε στο Mate S. Αν βάλουν και οι υπόλοιποι Force Touch/3D Touch στις συσκευές τότε θα βγει σίγουρα κάποιο καλό SDK που θα δώσει την επιλογή στους προγραμματιστές να γράψουν τέτοιου είδους εφαρμογές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή τότε, προς το παρόν μόνο η Huawei το έβαλε στο Mate S. Αν βάλουν και οι υπόλοιποι Force Touch/3D Touch στις συσκευές τότε θα βγει σίγουρα κάποιο καλό SDK που θα δώσει την επιλογή στους προγραμματιστές να γράψουν τέτοιου είδους εφαρμογές. 

στο νοουτ3 που εχω παντως μου κανει εντυπωση που δεν υπαρχει καποιο αππ που να το κανει, μιας και εχει αισθητηρα για νιουτον (φανταζομαι?) για το στυλους. δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και η εμμονή της Samsung να προσπαθεί κάνει τα Smartphones της βάση των προδιαγραφών της Apple, Android είναι. Ένα καλό που είχε και έχει ακόμα το Android είναι επεκτάσιμη μνήμη, ραδιόφωνο, ωραίο και γρήγορο λειτουργικό με τις τελευταίες εκδόσεις. Η Samsung συνεχίζει να βάζει Gimmicks, Touchwiz, κλείνει το κινητό, αφαιρεί την κάρτα μνήμης, το ραδιόφωνο και χαλάει την διάρκεια μπαταρίας. Αν θέλαμε τέτοια μειονεκτήματα στα 800 ευρώ θα αγοράζαμε iPhone και όχι Android. Όταν ο ανταγωνισμός προσφέρει όλα αυτά που θέλει ο πελάτης από μία Android συσκευή στα μισά λεφτά, γιατί να πάρει τότε το καινούργιο Galaxy? εκτός αν είσαι και εσύ από αυτούς που για να αναφερθούν στο "Android" ή "συμβατό με Android" λένε "συμβατό με Samsung".

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου για τις χαζομάρες που έχει κάνει τελευταία η samsung με αυτά που ανέφερες και όχι μόνο.

Θα διαφωνήσω ότι προσπαθεί να πατήσει στα χνάρια τις apple, γιατί και η apple έχει χάσει κατά πολύ τον δρόμο της φιλοσοφίας της και όχι μόνο. Οπότε θα έλεγα ότι και οι 2 συγκλίνουν η μία προς την άλλη.

 

Επίσης μάλλον λάθος κατάλαβα το προηγούμενο σχόλιο σου, μιας και βλέπω ότι έχουμε την ίδια άποψη πάνω κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο νοουτ3 που εχω παντως μου κανει εντυπωση που δεν υπαρχει καποιο αππ που να το κανει, μιας και εχει αισθητηρα για νιουτον (φανταζομαι?) για το στυλους. δεν ξερω.

 

...gotcha !!!

...στάϊλους not στύλους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω μαζί σου για τις χαζομάρες που έχει κάνει τελευταία η samsung με αυτά που ανέφερες και όχι μόνο.

Θα διαφωνήσω ότι προσπαθεί να πατήσει στα χνάρια τις apple, γιατί και η apple έχει χάσει κατά πολύ τον δρόμο της φιλοσοφίας της και όχι μόνο. Οπότε θα έλεγα ότι και οι 2 συγκλίνουν η μία προς την άλλη.

 

Επίσης μάλλον λάθος κατάλαβα το προηγούμενο σχόλιο σου, μιας και βλέπω ότι έχουμε την ίδια άποψη πάνω κάτω.

Δεν είμαι πλέον Fan της Apple στον τομέα κινητής τηλεφωνίας. Πούλησα το iPhone που είχα και γύρισα σε Android για τον λόγο που αναφέρεις και εσύ, συμφωνώ. Πάντως και οι δύο σαν εταιρίες αλλά στο θέμα να μείνουμε η Samsung έχει χάσει πραγματικά τον δρόμο, γιαυτό άλλωστε και προσπαθεί να πιαστεί από κάπου πριν πάρει την κατρακύλα. Αν διορθώσει τα επόμενα μοντέλα και τις τιμές πιστεύω να ξανακερδίσει τους πελάτες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3D-Force touch, κατά τη γνώμη μου, είναι αρκετά χρήσιμο και χαίρομαι που δεν θα μείνει exclusive χαρακτηριστικό των iphones. Όσο και να φαίνεται "βαρετό" και σαν μια πράξη απελπισμού για εξέλιξη της τεχνολογίας, μπορεί να αλλάξει την εμπειρία gaming στις φορητές συσκευές και να κάνει πιο γρήγορα ενέργειες που βαριόμαστε να κάνουμε (π.χ. το peek σε κάποιο link στο safari)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...