Προς το περιεχόμενο

Η Coleco θα κυκλοφορήσει το Chameleon, μια κονσόλα που θα δέχεται cartridges


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τιποτα δεν προκειται να βγει. H coleco δεν υπαρχει καν σαν εταιρεια (το ονομα και τα δικαιωματα τα εχει η hasbro πριν απο δεκαετιες) και ολο αυτο το σκηνικο δεν ειναι αλλο απο ακατασχετα photoshop mockups για να γινεται τζερτζελες..

 

5e164b04e22a95a1602d94b97edffb10

 

ΑΝ εβγαζε κατι η hasbro για να κανει αρπαχτη, θα ηταν κατι στις ρετρο γραμμες των flashback που κυκλοφορησαν πριν χρονια σαν αναβιωση των atari. Αλλα και παλι σε αυτη την μοντερνα μορφη σχεδιασης δεν θα ειχαν να πουν τιποτα σε κανεναν. Ποιος θα επαιρνε την ρετροδοση του με αυτη την μοντερνα παπαρια? Τα παιχνιδια του colecovision περιλαμβαναν paddles και αριθμητικο πληκτρολογιο, ειδατε πουθενα κατι τετοιο σε αυτο το εκτρωμα? Απλα ντορος να γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο ακουγεται αρκει να δεχεται nes, snes, sega master system games….στην ηλικια που ειμαι πλεον 27, μαζι με φιλους μου που ειναι απο 27-30 ειμαστε full retro gamers και ψαχνουμε τετoια gadgets. να φυσαμε το παιχνιδι για να παιξει οπως παλια..

http://www.stoneagegamer.com/retron5.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακριβώς. Υπάρχουν εδώ και χρόνια κονσόλες που παίζουν τα original catridges των παλιών.

 

Τίποτα το ιδιαίτερο για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι για αυτή θα βγαίνουν νέα παιχνίδια, μαζί με κάποιες επανακυκλοφορίες παιχνιδιών.

Η Coleco λέει συνεργάζεται με τη Retro VGS, και η κονσόλα θα είναι η Retro VGS με το branding της Coleco.

 

Περί τεχνικών χαρακτηριστικών, είναι τα εξής γνωστά:

 

4core ARM Cortex A9 @ 1.6ghz

1gb DDR3 RAM

OpenGL 2.0

RCA,HDMI 1.3

μέγιστη ανάλυση 1080P

 

Δηλαδή κατέχει την ιπποδύναμη ενός κινητού / tablet.

 

Η αδερφή μου πάντως που σταμάτησε να παίζει 'core' games όταν έγινε η μετάβαση στα 3d, και έκτοτε έπαιξε μόνο farmville, candy crash κτλπ, ξετρελάθηκε και είπε ότι θέλει να την αγοράσει!

 

 

Πιστεύω ότι θα εξαρτηθεί από τη τιμή της, και το αν θα βγαίνουν καλά νέα παιχνίδια. Το ότι δεν θα έχει online ούτε καν για παίξιμο με άλλους όμως το βρίσκω μεγάλο μείον. Το να μην έχει online store ντάξει, αλλά να μη μπορείς να παίξεις και τίποτα, παραείναι πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαι τόσο σίγουρος :P

Εντάξει πειρατικά cartridges δεν κυκλοφόρησαν ποτέ νομίζω, τώρα αν μπορεί να παίξει παιχνίδια με άλλους τρόπους δεν ξέρω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτωσε το Retro VGS και είπαν να κολήσουν το όνομα της Coleco μήπως και τσιμπήσει κανένας χάνος. Α-Π-Α-Τ-Ο εντελώς!

 

Βγάλτε ξανά καινούρια τα MEGADRIVE και τα SNES με ολοκαίνουρια cartridge να δείτε πωλήσεις, δεν θα προλαβαίνουν να τα βάζουν στα κουτιά τους για να τα πουλήσουν, έξω από το εργοστάσιο θα γίνεται ουρά και θα κατασκηνώνουν όπως κάνουν στην Apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OUYA Revisited.. Και χωρις Android και KODI να το ψιλοσωζει..

 

Ζουμε τις ημερες της μαρμοτας..

Το ανδροιδ θα "έσωζε" και καλά την OUYA; lol.. Εγώ πιστεύω γι'αυτό πάτωσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...