Προς το περιεχόμενο

5920g Κάρτα γραφικών απο 8600m gs σε 4650


sidirofagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες το βραδυ μιλουσα με τον πωλητη και σαν εσχατη λυση μου εστειλε το δικο του moded bios απο το 5920g του που η καρτα δουλευε τελεια (εγω σαν καινουρια υποτιθεται πως την αγορασα...) και ειπε πως αν δεν δουλεψει θα του την στειλω πισω.

Δεν δουλεψε ουτε με αυτο το bios.

Αν και εχω μπει στην πριζα να δοκιμασω το φλασαρισμα του vbios σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο να ειναι καμενη η ati και να μην ξανααναψει το λαπτοπ και μετα θα αποκτησει στενες σχεσει με μια βαριοπουλα του κιλου που εχω σπιτι οποτε θα την καθαρισω και θα την στειλω πισω.

 

Καμια καλη ιδεα πως βγαινει η παστα?

 

Ακομα μια ερωτηση ρε παιδια,αυτο το λαπτοπ

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_dell-inspiron-15-5000-series-5558-i5-5250u-4gb-500gb-hd-5500-1171237.html

που εχει ενσωματωμενη καρτα γραφικων θα μπορουσε να παιξει καλα ενα παλιο παιχνιδι οπως το call of duty 2 (το παλιο με θεμα WWII) που παιζει τωρα η 8600gs?

Ρωταω γιατι συμφωνα με το cpubenchmark σκοραρει η 8600 129 κωλομπαρια :-)  ενω η ενσωματωμενη intel HD 5500 σκοραρει 561 κωλομπαρια  :-)

 

Θα κοιτουσα και μια 8600gt αλλα οι περισσοτερες ειναι καμμενες,ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koιτα , καποτε οι ενσωματωμενες ηταν του κωλου τα εννιαμερα..τελευταια ομως εχουν γινει αρκετα αξιολογες..

 

Επισης παιζει ρολο και ο επεξεργαστης..οταν αλλαξα επεξεργαστη στο φορητο , οι καρτες (εχει 2) ανεβασαν αποδοση...

 

Στο θεμα μας τωρα..τσεκαρε στο γοογλε εμπειριες με hd 5500 και call of duty 2 να δεις τι λενε.

 

Θα το δοκιμαζα εγω που η ενσωματωμενη ειναι hd4000 αλλα το αποτελεσμα θα ηταν ακυρο μιας και ο επεξεργαστης μου ειναι κλασεις ανωτερος του i5-5250u που βλεπω στο φορητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω γιατι δεν βλεπω να βγαζω ακρη με τις καρτες στο λαπτοπ που εχω.

Η ερωτηση λοιπον πιο συγκεκριμενα, το λαπ τοπ που εβαλα πιο πανω η αυτο

 

www.mediamarkt.gr/el/product/_lenovo-g50-80-i3-4030u-4gb-500gb-80l000bqgm--1173708.html

 

Θα παιξουν καλυτερα το παιχνιδι που αναφερα πιο πανω σε σχεση με το 5920g που εχει Τ8100 με 8600gs και 3gb ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνολογια εξελισσεται

Δεν μπορεις να συγκρινεις ενα λαπτοπ 7 χρονων με τα σημερινα οσο ψοφια και να ειναι

Ποσο μαλλον αν εχουν ανεξαρτητη καρτα γραφικων

Με nvidia 620m και ενα πολυ απλο i7 u επαιζα το farcry4 εστω και σε medium settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...