Προς το περιεχόμενο

πείροι αλουμινένιας μπαλκονόπορτας


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο εύκολο είναι να τοποθετήσει κανείς μόνος του πείρους στις αλουμινένιες μπαλκονόπορτές του;

Για ασφάλεια θεωρείται πως είναι η ασφαλέστερη μέθοδος ή υπάρχει και κάτι άλλο που μπορεί να βάλει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-88990-0-57955100-1451144126_thumb.jpg

 

Αν εννοείς τέτοιου είδους είναι πανεύκολο...ένα τρυπανάκι να έχεις μόνο και το βάζεις στην μέση αν είναι για έναν....και πάνω κάτω αν είναι για δύο.Οικονομικός τρόπος και σίγουρα κάτι κάνει παραπάνω απ την συμβατική κλειδαριά.

 

Και εγώ όταν το έψαχνα είχα σχεδόν καταλήξει σ αυτούς όταν την τελευταία στιγμή μου πρότειναν αυτούς :

 

post-88990-0-21156000-1451144362_thumb.jpg

 

οι οποίοι μπαίνουν είναι ποιοτικώς ανώτεροι απ τον πείρο...βέβαια κοστίζουν πιο ακριβά...αλλά έχω βάλει απο δύο τέτοιους σε κάθε μπαλκονόπορτα...και ναι κοιμάμαι ήσυχος..και στους δεύτερους ένα τρυπανάκι θέλεις και ένα κατσαβιδάκι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες καλύτερα βιντεάκι να καταλάβεις και την τοποθέτηση.Αυτά μπαίνουν και σε πόρτες...έχω βάλει και στις πόρτες...ε όσο να ναι...κάτι κάνουν περισσότερο γιατί δεν μπορεί να βάλει ο άλλος χέρι απ έξω...

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όσο είχα ψάξει τα ίδια πάνω κάτω είναι όλα...απλά η τιμή αλλάζει....οι πείροι είναι ατσαλι...τους βρήκα και με 20 ευρώ...τους βρήκα ακριβώς τους ίδιους και με 9-10 ευρώ και με 6....σε αποθήκες να πας...όχι σε κλειδαράδες και παραθυράδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω που βρίσκεσαι...αλλά γενικά σε καταστήματα  κλειδαράδες και παραθυράδες που είχα ρωτήσει τα κοπανούσαν τα συγκεκριμένα.Σε αποθήκες εννοω εκεί που έχουν διάφορα τέτοια είδη (χρωματοπωλεία...σιδεράδικα )...ειχα βρει στα βριλησσια με ηλεκτρολογικό υλικό που πουλούσαν και τέτοια  με 8-9 ευρώ...και στο ίντερνετ τα βλέπω με 10 περίπου αλλά καλύτερα να πας σε φυσικό κατάστημα να τα πιάσεις στα χέρια σου να δεις περί τίνος πρόκειται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Πείρος καλό ειναι να διαπερνά και τις δυο συρόμενες και οχι μόνο την μια όπως αυτός που βιδώνει εσωτερικά στο παραπάνω βιντεο^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε δικιά σου πατέντα με απλούς πείρους χωρίς σύρτες (μια αλυσιδίτσα να τους κρατάει όταν δεν είναι τοποθετημένοι).
Στα συρόμενα καλύτερα να μπαίνει στο πίσω μέρος για  να κοντράρει στην κάσα που ακουμπάει στον τοίχο.

Στα επάλληλα να περνάει και στα δύο.

Χωρίς όμως να βγαίνει στην έξω μεριά σε καμιά περίπτωση γιατί θα τον δουν και θα τον χτυπήσουν για να φύγει.

Καλό είναι να μπαίνουν 2 τουλάχιστον σε κάθε κούφωμα (πάνω και κάτω),
και σε ασσύμετρα σημεία για να μην είναι εύκολος ο εντοπισμός τους.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ (ΦΩΤΙΑ - ΣΕΙΣΜΟΣ)..

ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ (ΣΕ ΣΚΟΤΑΔΙ ΚΛΠ.).

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΟΙ.

Προσωπικά δεν έχω βάλει τίποτα από αυτά, και έχω συναγερμό.
Θα προτιμούσα να τον βελτιώσω κι άλλο , και να εφαρμόζει διαδικασίες ασφαλείας η οικογένεια μου , παρά πείρους κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός σε αυτό που λες για την εκπαίδευση σε θέμα πυρκαγιάς κλπ. Μια και το ανέφερες λοιπόν σε συνθήκες σκότους θα ήταν ευδιάκριτο εάν πάνω στο κεφαλάκι του πείρου ήταν κολλημένο φωσφοριζέ αυτοκόλλητο ώστε να φαίνεται το βράδυ. (είπα κι εγώ την εξυπνάδα μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παιδιά επανέρχομαι στο θέμα των πείρων γιατί σκεφτόμουν πως εάν ο κλέφτης κοιτάξει προσεκτικά απέξω από το τζάμι, τότε δεν υπάρχει η περίπτωση να προσέξει που βρίσκονται κλπ. κλπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...