Προς το περιεχόμενο

Γίνεται να γυρίσω πίσω από micro sim στην "μεγάλη" sim?


Bandaholic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα ένα κινητό HTC που έπαιρνε micro sim και πρόσφατα πήρα το Samsung galaxy grand neo plus που περνει κανονική μεγάλη sim. (Συγνωμη για την έκφραση και αν το είπα λαθος) Μπορώ να κάνω ενεργοποίηση καινούργιας sim με τον ίδιο αριθμό? Αν ναι πώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 πας σε ένα κατάστημα του παρόχου και βγάζεις καινούργια με 5 ευρώ, φυσικά με τον  ίδιο αριθμό

Είχα ένα κινητό HTC που έπαιρνε micro sim και πρόσφατα πήρα το Samsung galaxy grand neo plus που περνει κανονική μεγάλη sim. (Συγνωμη για την έκφραση και αν το είπα λαθος) Μπορώ να κάνω ενεργοποίηση καινούργιας sim με τον ίδιο αριθμό? Αν ναι πώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην την αλλάξεις. η τεχνολογία παει στις μικρές sim, η μικρή γίνεται μεγάλη πανεύκολα με ανταπτορα και είσαι οκ

http://www.skroutz.gr/c/587/diafora-aksesouar-kinhton.html?from=catspan&keyphrase=micro+sim+adapter

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως πανεύκολα μπορεί όταν βγάλει τον ανταπτορα μαζί του να βγουν και τα pins του sim reader, δεν λέω ότι θα γίνει αλλά εγώ προτιμώ να δώσω 5 ευρώ για να αλλάξω την sim παρά να τρέχω για αλλαγή του sim reader αν γίνει η στραβή

Μην την αλλάξεις. η τεχνολογία παει στις μικρές sim, η μικρή γίνεται μεγάλη πανεύκολα με ανταπτορα και είσαι οκ

http://www.skroutz.gr/c/587/diafora-aksesouar-kinhton.html?from=catspan&keyphrase=micro+sim+adapter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιω χρονια ανταπτορα 4σε1 και δεν εχει παθει τιποτα η sim.

Παρε μια με 3€ το πολυ και θα εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μία φορά χρησιμοποίησα και έστειλα το G3 στο service

Χρησιμοποιω χρονια ανταπτορα 4σε1 και δεν εχει παθει τιποτα η sim.
Παρε μια με 3€ το πολυ και θα εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μία φορά χρησιμοποίησα και έστειλα το G3 στο service

Μηπως την εβγαζες συνεχεια?

Γιατι αν την βαλεις και δεν την ξαναβγαλεις δεν παθαινει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την μικρο σιμ να βάλεις έχω την εντύπωση ότι θα λειτουργεί μια χαρά ..κούνα την λίγο δεξιά λίγο αριστερά να μπει στην σωστή θέση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορά την έβγαλα και βγήκαν και τα pin

Μηπως την εβγαζες συνεχεια?
Γιατι αν την βαλεις και δεν την ξαναβγαλεις δεν παθαινει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

leo έχεις υπόψη ότι στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων που αγοράζεις prepaid sim αυτή είναι micro και στην πουλάνε μέσα στον αντάπτορα που την κάνει mini έτσι;

 

Το ότι εσένα προσωπικά μια φορά κάτι έκανες σε κάτι που είχες και κάτι χάλασε δε λέει απολύτως τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι  σε ανταπτορα, είναι χαραγμένη από πριν σε nano/micro/mini και κόβεις όποια θέλεις, όντως δεν λέει κάτι  αλλά και 500 φορές να το έχεις κάνει κανείς δεν σου λέει ότι στην 501 δεν θα βγουν και τα pin μαζί με τον ανταπτορα,μάλιστα κάποιοι κατασκευαστές έχουν αυτοκόλλητο που λέει να μην χρησιμοποιηθεί ανταπτορας,προτιμώ λοιπόν να δώσω 5 εύρω για καινούργια κάρτα απ' το να τρέχω στο service

leo έχεις υπόψη ότι στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων που αγοράζεις prepaid sim αυτή είναι micro και στην πουλάνε μέσα στον αντάπτορα που την κάνει mini έτσι;

 

Το ότι εσένα προσωπικά μια φορά κάτι έκανες σε κάτι που είχες και κάτι χάλασε δε λέει απολύτως τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι  σε ανταπτορα, είναι χαραγμένη από πριν σε nano/micro/mini και κόβεις όποια θέλεις

 

Και μετά αν έχεις κρατήσει τα κομμάτια που δε χρησιμοποίησες μπορείς να ξαναβάλεις μέσα αυτό που έκοψες σ' αυτό που περίσσεψε και να γυρίσεις σε μεγαλύτερο μέγεθος. Και μετά μπορείς να την ξαναβγάλεις. Και μετά να την ξαναβάλεις. Εγώ αυτό το λέω αντάπτορα, και το έχω κάνει πολλές φορές στο παρελθόν.

 

Κατά τα άλλα σεβαστό το ότι εσύ προτιμάς να πληρώσεις για καινούρια, κι εγώ αν έπρεπε να βρω αντάπτορα πιθανότατα θα πλήρωνα για καινούρια επειδή το κόστος του χρόνου για να βρω αντάπτορα είναι μεγαλύτερο από το κόστος της καινούριας. Απλά επειδή έχω ήδη "αντάπτορα" όπως είπα παραπάνω, απλά τον χρησιμοποιώ όταν χρειαστεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...