Προς το περιεχόμενο

Ελβετική ωρολογοποιία τρολάρει την Apple, με "κόπια" του Apple Watch στα $24.900


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με συγχωρεις πολυ βρε φιλε που δε σκοτωνω την τσεπη μου με μερικα 100ρικα για ενα ρολοι το οποιο στην πλειοψηφεια των περιπτωσεων ειναι καθαρα διακοσμητικο στοιχειο για να κανω μοστρα σε καποιους για να εχω και καλα την ψευδαισθηση του κοινωνικου status οτι ποιος ειμαι ενω αν ο περισσοτερος κοσμος ηταν πιο λιτος σε υλικα αγαθα ισως και να μην φταναμε σε κατασταση χρεωκοπιας, καταλαβες γιατι χρεωκοπησες? με συγχωρεις πολυ που δε σκεφτομαι σαν τον υπολοιπο κοσμο δεν θα το ξανακανω

τα καρτοτηλεφωνα ισως?

 

 

Απο την εξηγηση που παρεθεσες κραταω οτι το κανεις απο αντιδραση στην και καλα μοστρα. Το ιδιο κακος λογος με το να παρεις κατι για την μοστρα. Μια χαρα ρολοι μπορεις να παρεις και με 100 ευρω το οποιο θα το εχεις για πολλα περισσοτερα χρονια αποτι αλλα πραγματα που αγοραζεις και κρατανε πολυ λιγοτερο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λενε και οι απο πανω. Αγοραζεις ρολοι γιατι μαζι με το ακριβο αυτοκινητο και το ακριβο σακακι - γραβατα προσδιδει καποιο στυλ και κυρος. Επισεις μπορει να εχουμε την ωρα στο pc, κινητο, tv αλλα τιποτα δεν μπορει να συγκριθει σε απλοτητα και ευχρηστια με το απλο παλιο καλο μηχανικο ρολογακι. Τιμιοτατο, αξιοπιστο, δεν λες "ρε φιλαρακι μου λες μια τι ωρα ειναι γιατι το κινητο μου τελειωσε απο μπαταρια" και διαχρονικο. Αναλειωτο στον χρονο

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με συγχωρεις πολυ βρε φιλε που δε σκοτωνω την τσεπη μου με μερικα 100ρικα για ενα ρολοι το οποιο στην πλειοψηφεια των περιπτωσεων ειναι καθαρα διακοσμητικο στοιχειο για να κανω μοστρα σε καποιους για να εχω και καλα την ψευδαισθηση του κοινωνικου status οτι ποιος ειμαι ενω αν ο περισσοτερος κοσμος ηταν πιο λιτος σε υλικα αγαθα ισως και να μην φταναμε σε κατασταση χρεωκοπιας, καταλαβες γιατι χρεωκοπησες? με συγχωρεις πολυ που δε σκεφτομαι σαν τον υπολοιπο κοσμο δεν θα το ξανακανω

τα καρτοτηλεφωνα ισως?

 

Εάν χρεοκοπήσαμε από ένα αξεσουάρ, το οποίο υπάρχει αιώνες και μπορεί κάλλιστα (ένα καλό ρολόι) να γίνει κειμήλιο και να διατηρηθεί από γενιά σε γενιά, τότε τι να πω. Ας αλλάζουμε κινητό και smartwatch κάθε χρόνο, είναι καλύτερα! Δε συμφωνείς;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κανονικό ρολόι, δεν είναι μόνο για να λέει την ώρα. Πέρα από αυτό, είναι αξεσουάρ που προσδίδει ομορφιά και κύρος στον κάτοχό του, όπως για παράδειγμα η γραβάτα στον άντρα ή ένα κόσμημα στη γυναίκα.

Απο την εξηγηση που παρεθεσες κραταω οτι το κανεις απο αντιδραση στην και καλα μοστρα. Το ιδιο κακος λογος με το να παρεις κατι για την μοστρα. Μια χαρα ρολοι μπορεις να παρεις και με 100 ευρω το οποιο θα το εχεις για πολλα περισσοτερα χρονια αποτι αλλα πραγματα που αγοραζεις και κρατανε πολυ λιγοτερο. 

διαβασες το παραπανω σχολιο του ζαρζονι επιβεβαιωσε τα λεγομενα μου ετσι σκεφεται η καταναλωτικη μαζα ειναι αξεσουαρ κοσμημα τονωνει το κυρος prestige πραγμα που κανει καποιον εκκεντρικο ναρκισσο θελει να δειχνει το image του για ποια αντιδραση μου μιλας? εγω απλα ειμαι πρακτικος σκεφτομαι με την πρακτικη ποιο το νοημα να φοραω ρολοι απο τη στιγμη που τις περισσοτερες ωρες ειμαι σε ενα pc η σε smartphone που ανα πασα ωρα και στιγμη εχω την ωρα μπροστα μου? και οι περισσοτεροι απο μας ολη την ωρα μεσα στο ιντερνετ ειμαστε, γιατι σου φαινεται ευφανταστο λες και ειμαι απο αλλον πλανητη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κανονικό ρολόι, δεν είναι μόνο για να λέει την ώρα. Πέρα από αυτό, είναι αξεσουάρ που προσδίδει ομορφιά και κύρος στον κάτοχό του, όπως για παράδειγμα η γραβάτα στον άντρα ή ένα κόσμημα στη γυναίκα.

διαβασες το παραπανω σχολιο του ζαρζονι επιβεβαιωσε τα λεγομενα μου ετσι σκεφεται η καταναλωτικη μαζα ειναι αξεσουαρ κοσμημα τονωνει το κυρος prestige πραγμα που κανει καποιον εκκεντρικο ναρκισσο θελει να δειχνει το image του για ποια αντιδραση μου μιλας? εγω απλα ειμαι πρακτικος σκεφτομαι με την πρακτικη ποιο το νοημα να φοραω ρολοι απο τη στιγμη που τις περισσοτερες ωρες ειμαι σε ενα pc η σε smartphone που ανα πασα ωρα και στιγμη εχω την ωρα μπροστα μου? και οι περισσοτεροι απο μας ολη την ωρα μεσα στο ιντερνετ ειμαστε, γιατι σου φαινεται ευφανταστο λες και ειμαι απο αλλον πλανητη?

 

 

Μπορεί απλά κάποιος να είναι αδιάφορος για την τεχνολογία, να είναι το αδύνατό του σημείο τα ρολόγια και να ρίχνει εκεί τα λεφτά του, όπως αντίστοιχα κάποιος άλλος τα δίνει σε υπολογιστή και smart phones. :)

Είναι η αντίστοιχη λογική από την άλλη πλευρά, οπότε είναι άδικο να κρίνεις.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το iPhone του σε αγοράζει ο Cook αγαπητή H. Moser & Cie, με ebanking.

Η εταιρία ΔΕΝ είναι στο χρηματιστήριο και, ευτυχώς, υπάρχουν και κάποιοι που ΔΕΝ πουλιούνται ακομη για όλα τα λεφτά του κόσμου. Άρα η Apple ΔΕΝ μπορεί να τους αγοράσει, παρόλο που εξαγοράζει τους πάντες.

 

"Αυτός ο πίνακας δεν πουλιέται κυριε! Μπορεί κάποτε να πουλήθηκε το μοντέλο, αλλά αυτός δεν πουλιέται"

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δω την Apple να προσπαθεί να την μηνύσει στα ελβετικά δικαστήρια που χρησιμοποιούν κοινή λογική!

Μα ασφαλώς και θα το κάνει. Σίγουρα θα έχει κάποια πατέντα που να δείχνει ότι αυτη επινόησε τα ελβετικά ρολόγια! ;-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κανονικό ρολόι, δεν είναι μόνο για να λέει την ώρα. Πέρα από αυτό, είναι αξεσουάρ που προσδίδει ομορφιά και κύρος στον κάτοχό του, όπως για παράδειγμα η γραβάτα στον άντρα ή ένα κόσμημα στη γυναίκα.

 

 

Η γραβατα δεν ειναι ενα αξεσουαρ που δινει ομορφια και κυρος σε εναν αντρα, ειναι στολη εργασιας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κανονικό ρολόι, δεν είναι μόνο για να λέει την ώρα. Πέρα από αυτό, είναι αξεσουάρ που προσδίδει ομορφιά και κύρος στον κάτοχό του, όπως για παράδειγμα η γραβάτα στον άντρα ή ένα κόσμημα στη γυναίκα.

διαβασες το παραπανω σχολιο του ζαρζονι επιβεβαιωσε τα λεγομενα μου ετσι σκεφεται η καταναλωτικη μαζα ειναι αξεσουαρ κοσμημα τονωνει το κυρος prestige πραγμα που κανει καποιον εκκεντρικο ναρκισσο θελει να δειχνει το image του για ποια αντιδραση μου μιλας? εγω απλα ειμαι πρακτικος σκεφτομαι με την πρακτικη ποιο το νοημα να φοραω ρολοι απο τη στιγμη που τις περισσοτερες ωρες ειμαι σε ενα pc η σε smartphone που ανα πασα ωρα και στιγμη εχω την ωρα μπροστα μου? και οι περισσοτεροι απο μας ολη την ωρα μεσα στο ιντερνετ ειμαστε, γιατι σου φαινεται ευφανταστο λες και ειμαι απο αλλον πλανητη?

 

Κοσμημα ειναι αδερφε το ρολοι για τον αντρα,δεν ειναι μονο πρακτικος ο ρολος του,αλλος γουσταρει πουκαμισα αλλος ρολογια και αλλος τα τρωει σε πιτογυρα,δεν πρεπει να γουσταρουμε δηλαδη τα ομορφα πραγματα,επειδη χρεωκοπησε η ελλαδα η επειδη το τζενερικ απλ ντιβαις δεν λεει μονο την ωρα?

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λενε και οι απο πανω. Αγοραζεις ρολοι γιατι μαζι με το ακριβο αυτοκινητο και το ακριβο σακακι - γραβατα προσδιδει καποιο στυλ και κυρος. Επισεις μπορει να εχουμε την ωρα στο pc, κινητο, tv αλλα τιποτα δεν μπορει να συγκριθει σε απλοτητα και ευχρηστια με το απλο παλιο καλο μηχανικο ρολογακι. Τιμιοτατο, αξιοπιστο, δεν λες "ρε φιλαρακι μου λες μια τι ωρα ειναι γιατι το κινητο μου τελειωσε απο μπαταρια" και διαχρονικο. Αναλειωτο στον χρονο

 

 

Το αμαξι που κολλαει με το κουστουμι και το ρολοι; Το κουστουμι ειναι κατι που καθε αντρας χρειαζεται τουλαχιστον ενα καλο, και για μερικους ειναι και στολη εργασιας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...