Προς το περιεχόμενο

Η Polaroid παρουσίασε την νέα instant print camera Snap+ με αισθητήρα 13MP


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην έκθεση CES 2016, η Polaroid παρουσίασε την επόμενη γενιά της γνωστής instant print camera της, με την ονομασία Snap+. Η Snap+ αποτελεί αναβάθμιση του πρωτότυπου μοντέλου και έρχεται με οθόνη αφής LCD 3,5 ιντσών για την πλοήγηση στα μενού καθώς και για προεπισκόπιση.

Η Snap+ βασίζεται σε αισθητήρα CMOS ανάλυσης 13 Megapixels και επιτρέπει την λήψη video σε ανάλυση Full HD ενώ υποστηρίζει κάρτες μνήμης microSD έως και 128GB για την αποθήκευση φωτογραφιών και αρχείων video.

 

Η κάμερα χρησιμοποιεί την τεχνολογία ZINK (Zero Ink Printing Technology) για να εκτυπώσει αυτόματα φωτογραφίες 2x3”, ακόμα και δέκα στην σειρά, και μάλιστα χρησιμοποιώντας διάφορα modes (black and white, color, sepia κ.ά).

 

Χάρη στην συνδεσιμότητα Bluetooth, μπορεί επίσης να εκτυπώνει φωτογραφίες από κινητά ή tablets (μέσω της εφαρμογής εκτύπωσης της Polaroid) τόσο με λειτουργικό σύστημα iOS όσο και με Android, ενώ το app δίνει την δυνατότητα στον χρήστη να επεξεργαστεί τις φωτογραφίες πριν τις εκτυπώσει, να εφαρμόσει φίλτρα, εφέ κ.ά.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Η νέα κάμερα άμεσης εκτύπωσης Snap+ της Polaroid θα κυκλοφορήσει μετά το καλοκαίρι με άγνωστη για την ώρα τιμή. Το σημερινό μοντέλο Snap πάντως κοστίζει $99.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Η αποστολή του insomnia στην CES 2016 είναι χορηγία της ΓΕΡΜΑΝΟΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφη! Αν είναι φτηνή και η εκτύπωση γιατί όχι; Έχουμε πήξει από φωτογραφίες σε κάρτες μνήμης και σκληρούς δίσκους...άσε που η εκτύπωση είναι το καλύτερο backup! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο Gadget για διακοπές και εξορμήσεις, αρκεί να αξίζει ο σένσορας και ο φακός που το εξοπλίζουν, όσο για την τεχνολογία Zink καλή είναι για εκτύπωση "στο πόδι" δεν έχει απόδοση σε χρώμα και λεπτομέρεια, αλλά πάτ-κιούτ έχεις εκτύπωση χωρίς μελάνι και refills, μόνο multilayer cmy θερμικά χαρτιά... 

Αν η τιμή κινηθεί περί το κατόμπαλλο :D κάτι θα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκτυπώσεις έχουν κι αυτές συγκεκριμένη διάρκεια ζωής... Δέν είναι για πάντα και δεν είναι για backup

Νομίζω ότι στην πράξη περισσότερο κρατάνε...όλοι έχουμε σπίτια μας παλιές φωτογραφίες και δεν έχουν πάθει τίποτα. Σε δισκάκια, στικάκια, σκληρούς δεν ξέρω αν θα είναι ακόμα εκεί μετά από 20-30-40+ χρόνια...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που βγει την πηρα! Γενικα ειμαι μεγαλος φαν των εκτυπωμενων φωτογραφιων γιατι τουλαχιστον για εμενα το hard copy εχει αλλη αιγλη. μεχρι τωρα στοιβαζω φωτος στο PC τις οποιες τις ξεχναω κιολας γιατι δεν θελω να τις ανεβαζω στο FB και εν τελει δεν τις μοιραζομαι με κανεναν.

 

καλη ευκαιρια και παντρεμα old-shool me new-school .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκτύπωση απαιτεί χρόνο και χρήμα.

 

Είμαστε στην ψηφιακή εποχή και η εκτύπωση πλέον αφορά κυρίως επαγγελματίες κατά την γνώμη μου (φωτογράφους και πλανόδιους που σου δίνουν την φωτό επί τόπου)

 

Το επιχείρημα για μπακάπ δεν στέκει καθώς αποκλείεται να εκτυπώσεις ότι φωτογραφία βγάλεις στη ζωή σου. Η λύση είναι ένας NAS server. Κατά την γνώμη μου ο κόσμος θα έπρεπε να αφυπνισθεί και να μάθει την αναγκαιότητα ενός τέτοιου μηχανήματος που δεν είναι πλέον κάτι ακριβό. Έχω βαρεθεί να ακούω "χάλασε ο σκληρός και έχασα τις φωτογραφίες των τελευταίων 10 ετών". Οι σκληροί χαλάνε στάνταρ κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο polaroid, την κλασική φτηνή σειράς 600 και την πιο ψαγμένη εκείνη την εποχή, vision, που εμφανίζει σε 2.9"Χ 2.1". Ένα φιλμ αγόρασα. Είναι τόσο μικρή η φώτο που πραγματικά απογοητεύει. Που να έβρισκα πληροφορίες εκείνη την εποχή, μέσα του '90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο polaroid, την κλασική φτηνή σειράς 600 και την πιο ψαγμένη εκείνη την εποχή, vision, που εμφανίζει σε 2.9"Χ 2.1". Ένα φιλμ αγόρασα. Είναι τόσο μικρή η φώτο που πραγματικά απογοητεύει. Που να έβρισκα πληροφορίες εκείνη την εποχή, μέσα του '90.

Θυμάμαι παλιά κάτι polaroid που εκτυπώνανε σε ικανοποιητικό μέγεθος πάντως. (ή απλά έτσι μου φαινόταν; Δεν ξέρω)

Η εκτύπωση απαιτεί χρόνο και χρήμα.

 

Είμαστε στην ψηφιακή εποχή και η εκτύπωση πλέον αφορά κυρίως επαγγελματίες κατά την γνώμη μου (φωτογράφους και πλανόδιους που σου δίνουν την φωτό επί τόπου)

 

Το επιχείρημα για μπακάπ δεν στέκει καθώς αποκλείεται να εκτυπώσεις ότι φωτογραφία βγάλεις στη ζωή σου. Η λύση είναι ένας NAS server. Κατά την γνώμη μου ο κόσμος θα έπρεπε να αφυπνισθεί και να μάθει την αναγκαιότητα ενός τέτοιου μηχανήματος που δεν είναι πλέον κάτι ακριβό. Έχω βαρεθεί να ακούω "χάλασε ο σκληρός και έχασα τις φωτογραφίες των τελευταίων 10 ετών". Οι σκληροί χαλάνε στάνταρ κάποια στιγμή.

Νομίζω ότι δεν χρειαζόμαστε όλες τις φωτογραφίες που έχουμε βγάλει στη ζωή μας...απλά επειδή πλέον πάντα έχουμε μαζί μας μια κάμερα και δεν εκτυπώνουμε ποτέ (άρα είναι τζάμπα) τραβάμε συνεχώς φωτογραφίες και η κάθε μία έχεις άλλες 10 περίπου ίδιες! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...