Προς το περιεχόμενο

Kia Rio facelift - παλιό μοντέλο


thephotoshoped

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην αναζήτηση αγοράς αυτοκινήτου που θα γίνει σχετικά άμεσα θέλω να διευκρινήσω κάτι που πραγματικά με έχει μπερδέψει. Κοιτώντας το Kia Rio και οδηγώντας το θέλω να μάθω ποια έκδοση είναι η facelift και ποια η παλιά. Οδήγησα το πετρέλαιο ως test car και είχε μέσα τον συγκεκριμένο πίνακα οργάνων :

Screenshot_2016_01_11_16_01.jpg .

 

 Το εσωτερικό ήταν ακριβώς ίδιο με το συγκεκριμένο λεβιέ ταχυτήτων, τις ίδιες βελόνες στο ταμπλό και την τετράγωνη οθόνη κάτω.

 

Η facelift έκδοση έχω την εντύπωση πως είναι η συγκεκριμένη όμως : icemax_926_033713e7a196b95c7b206357ec612

2016_kia_rio_automatic.jpg

 

Με την κυκλική οθόνη και κάποια χειριστήρια στα μέρη που συνδέουν το τιμόνι με το κάτω μέρος. 

 

Εγώ ενδιαφέρομαι για τον 1.2 βενζίνη. Παίζει αυτό ρόλο και η f/l έκδοση έχει τον παλιό σχεδιασμό; Μιλώντας με τον πωλητή μου είπε πως η έκδοση που οδήγησα ήταν η τελευταία. Πως όμως αναφέρεται παντού η κάτω έκδοση ως η καινούργια; Παρακαλώ κατόχους ή γνώστες να βοηθήσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω, φαίνεται να είναι τα ίδια στις φωτογραφίες.

Απλά η κάτω φωτογραφία είναι από φουλ έξτρα αμάξι (αυτόματο κλιματισμό, διχρωμία, κουμπιά για τηλέφωνο κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έβαλα καλύτερη εικόνα που φαίνεται ξεκάθαρα πως δεν είναι ίδια. Η κάτω φωτογραφία δεν είναι από φουλ εξτρα καθώς με φουλ εξτρα εχει οθονη 8" αφης με sat/nav κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...