Προς το περιεχόμενο

Αποδοχή κληρονομιάς + Δωρεά οχήματος


V4Ts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

Δεν μπόρεσα να βρω κάποιο εξειδικευμένο φόρουμ γιαυτό και ποστάρω εδώ σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω. Το θέμα είναι το εξής: Ο παππούς μου έχει αρκετό καιρό που έφυγε και το αυτοκίνητο το οποίο είχε (Peugeut 206) έχει ενάμιση χρόνο περίπου που είναι χωρίς πινακίδες, άδειες κτλ. στο χωριό, όπου το κινούσε λίγο ο πατέρας μου για μικρές αποστάσεις. Είπα λοιπόν να πληρώσω για να το φτιάξω και να μου το κάνει δωρεά η γιαγιά μου (μιας και σε αυτήν υποτίθεται ότι είναι γραμμένο).. Σήμερα με ειδοποίησε ο πατέρας μου, ότι δεν έχουν κάνει αποδοχή κληρονομιάς και πρέπει να γίνει πρώτα αυτό, για να μπορέσει μετά να γίνει δωρεά (σε μένα), για να μπορέσω με τη σειρά μου να πάρω πίσω πινακίδες, να πληρώσω τέλη, να πάρω ασφάλεια και να το περάσω ΚΤΕΟ. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει την διαδικασία, πόσο μπορεί να πάρει και πόσο θα κοστίσει; Μέχρι στιγμής έχω δώσει 350 ευρώ για να το φτιάξω οπότε και θέλω να δω αν συμφέρει να τα κάνω όλα αυτά ή να κοιτάξω για κάνα μεταχειρισμένο αλλού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...