Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για προπαραγγελία το Xiaomi Redmi 3 με τιμή €150


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The lower the frequency of the band the further it can travel, so the 800MHz band is the most adept of the three at travelling over long distances, which means users can get a 4G signal even when they’re a long way from a mast. This becomes particularly useful in rural areas where masts are likely to be quite spread out.

http://www.4g.co.uk/4g-frequencies-uk-need-know

 

Αν αυτό είναι λάθος μπορεί κάποιος να διορθώσει, γι' αυτό άλλωστε γράφουμε εδώ πέρα θέλω να πιστεύω, για να ανταλλάσσουμε απόψεις επικοδομητικά και όχι ειρωνίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)

κάπου εδώ τελειώνει το παραμύθι.

 

Ναι. είναι όντως απαράδεκτο. Δεν δίνω ποτέ λιγότερα από € 800 για 720 x 1280, γιατί "έτσι μου αρέσει" ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. είναι όντως απαράδεκτο. Δεν δίνω ποτέ λιγότερα από € 800 για 720 x 1280, γιατί "έτσι μου αρέσει" ;-)

δηλ οι επιλογες είναι 2: α) η κινεζικο iphone6 wannabe me 150

                                       β) πραγματικο iPhone 6 me +800

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι όταν ακουνε ακριβο τηλ.παει ο νους τους στο 800αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε να πάρει ο κόσμος καμιά σπεκιά να βγαίνει πρώτος στα benchmark να χαίρεται που το έχει μεγαλύτερο...το σκορ...πάντως εγώ το ξαναλέω με Xiaomi γκόμενα δεν πέφτει...

Εγω εδω και 3 χρονια μονο ΧΙΑΟΜΙ παιρνω και εχω αλλαξει 10 γκομενες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφου σκασουνε μυτη τα πρωτα κομματια θα τα δουμε ταχυστα στις αγγελιες μισοτιμης.
εχουνε ακομα δρομο οι κινεζοι για να φτασουνε κορεατες-γιαπωνεζους.........
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφου σκασουνε μυτη τα πρωτα κομματια θα τα δουμε ταχυστα στις αγγελιες μισοτιμης.

εχουνε ακομα δρομο οι κινεζοι για να φτασουνε κορεατες-γιαπωνεζους.........

 

Προφανως δεν εχεις πιασει ποτε κινητο xiaomi στα χερια σου....Αγγελια θα βαλουμε μονο για να παρουμε επομενο μοντελο,

και ποτε μισοτιμης.Και σου μιλαει αιφονακιας μεχρι αηδιας,μεχρι να φτασει στα χερια μου το πρωτο κινητο xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Παιδια να ρωτησω κατι...εχω θεμα με αγορα μεσω paypal..ενω εχω κανει confirmed την καρτα μου ...μια και αλλαξε προσφατα(ειχε ληξει) δεν μπορω να κανω αγορες..!!!!

Στην τραπεζα λεει οτι ειναι ενεργοποιημενη για αγορες εντος και εκτος ελλαδος..???

Επισης σκεφτομαι για αγορα του xiaomi reδmi note 3 μεχρι τωρα εχω το samsung S4 ...θα με καλυψει το xiaomi..???

Εννοω απο πλευρας απλων λειτουργιων σιγουρα αλλα το θελω λογω μνημης  32gb και αν θα αντεξει τα παιχνιδια που εχω στο samsung..mortal kombat x...injustice...wwe immortals....τετοια βαρια παιχνιδια...θα ανταπεξελθει ..???

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων οποιν αφιερωσει χρονο για να μου απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω παρηγγειλα εχθες 2 Xiaomi Redmi note 3,την advanced εκδοση και λογικα σε 3 βδομαδες - μηνα θα το εχω στα χερια μου.. εχω δει πολλα reviews για το κινητο και αποφασισα να το παρω. Αν καποιος θελει να δει μια εκτενη παρουσιαση του κινητου, προτεινω να δειτε του s7yler στο youtube...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η Apple της Κίνας δεν πέτυχε τους στόχους της το 15 αν και έριξε στον πάτο τις τιμές (μηδαμινά περιθώρια κέρδους) όπως και άλλες εταιρίες για να αντέξουν τις χιλιάδες Κινεζιές. Η Samsung την γλίτωσε και παρόλο που δεν κερδίζει ούτε τα μισά από αυτά που κέρδιζε πριν 3 χρόνια τουλάχιστον αύξησε τις αποστολές της για τα μάτια των επενδυτών... από την άλλη οι αποστολές της Xiaomi ήταν λιγότερες και από τις χαμηλότερες αποστολές που είχαν προβλέψει για το 15. Μου θέλανε και loyalty οι Κινέζοι της Xiaomi... υπολόγισαν χωρίς τον  τσάμπα σπεκολάγνο του Android. Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά έχασε και την πρώτη θέση από την Huawei και σημείωσε πτώση στην αγορά της Ινδίας που ήταν το πρώτο βασικό τους βήμα για ανάπτυξη.... η wannabe Apple της Κινας με το brand loyalty. :P

 

China’s Xiaomi Under Pressure to Prove Value to Investors

 

Screen_Shot_2016_01_15_at_09_17_11.png

 

Screen_Shot_2016_01_15_at_09_22_46.png

 

 

 

Screen_Shot_2016_01_15_at_09_20_05.png

Screen_Shot_2016_01_15_at_09_20_27.png

Screen_Shot_2016_01_15_at_09_22_57.png

Screen_Shot_2016_01_15_at_09_23_08.png

 

 

 

Και κάποια Apple στην Κίνα συνεχίζει να πουλάει καλά χωρίς να έχει ρίξει τις τιμές στον πάτο. Η μέση τιμή πώλησης αυξήθηκε κατά 67 δολάρια στα 670... η μέση τιμή πώλησης της Xiaomi έπεσε στα 122 δολάρια. Το Mi band της Xiaomi που και καλά πουλάει σαν ζεστό ψωμί το βρίσεις και με 25 δολάρια.

#pouthenadeskinezokoreates 

CLSA Survey: China’s iPhone Demand Remains Firm

 

Όσο και να κοπιάρουν ούτε ο κάτσε κάτω από την μπάρα τους σώζει. Οι Android κατασκευαστές αν θέλουν να δουν κέρδη καλά θα κάνουν να το γυρίσουν σε φασόν οθόνες,cpu,ram etc για την Apple.

Taiwan Chipmaker TSMC Posts Record Profits for 2015

 

 

 

Screen_Shot_2016_01_15_at_09_33_28.png

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα να εμφανιστει ο βοσκος να μαζεψει τα προβατα που του εφυγαν και εχουν καταχεσει το θεμα;

 

Το οτι υπαρχει περιορισμος μεχρι τον Μαρτιο και δεν μπορει να πουλησει στην Ινδια μια απο τις 2 κυριες αγορες της κινητα με Mediatek δεν παιζει ρολο στα οικονομικα αποτελεσματα;

 

Οτι η Huawei εχει διεισδυσει σε Ευρωπαικη και Αμερικανικη αγορα ενω η Xiaomi ασχολειται μονο με την Κινεζικη και Ινδικη με πλανα για Αφρικη και κανουμε συγκριση για το ποιος απο τους 2 κατασκευαστες την εχει πιο μεγαλη ειναι τερμα ακυρο.

 

Τι σας εχει πιασει τα Apple Fanboys;Κρυος ιδρωτας;

Φοβαστε μη κυκλοφορουν ολο και περισσοτεροι με ποιοτικα κινητα που οπως λετε μοιαζουν με τα δικα σας (ορθογωνια δηλαδη) και δεν νιωθετε ξεχωριστοι;

Αφηστε εμας που γουσταρουμε να ταξιδευουμε να παιρνουμε κινητα των 100~200€ μια φορα στα 2 χρονια και να ανεβαζουμε αστερια τα ξενοδοχεια μας ή μερες τα ταξιδια μας.

 

Αν η Mi την δει Samsungαρα και αρχιζει τις marketingιες ειναι αλλοι 20 που περιμενουν στην γωνια και το ξερει,πεφτουν οι τιμες και θα γκρινιαξω ή θα υποστηριξω εναν κατασκευαστη που με κραταει ομηρο;

 

Οσο για την 800αρα μπαντα σαν αποτρεπτικος παραγοντας...

Ποσοι απο εσας εχουν Unlimited Data Plan,ποσοι δεν καλυπτεστε απο το 3G και τι ποσοστο της Ελλαδας καλυπτεται απο 4G δικτυο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...