Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Dual Sim Lenovo - Xiaomi - Lg


emmxen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι ανάμεσα σε Lenovo P1 , Lenovo X3, Xiaomi Redmi 3 και Lg G4 dual.

 

Είναι λιγο ανομοια μεταξυ τους αλλα αυτο που θέλω ειναι μια καλη Rom χωρις πολλα έξτρα και μια σχετική καλη αυτονομια.

 

Ζηταω γνωμες απο χρήστες τους οι απο ατομα με εμπειρια στα κινεζικα διοτι δεν εχω πιάσει στα χέρια μου ακομη.

 

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι ανάμεσα σε Lenovo P1 , Lenovo X3, Xiaomi Redmi 3 και Lg G4 dual.

 

Είναι λιγο ανομοια μεταξυ τους αλλα αυτο που θέλω ειναι μια καλη Rom χωρις πολλα έξτρα και μια σχετική καλη αυτονομια.

 

Ζηταω γνωμες απο χρήστες τους οι απο ατομα με εμπειρια στα κινεζικα διοτι δεν εχω πιάσει στα χέρια μου ακομη.

 

Ευχαριστώ

Εγω εχω το Xiaomi redmi note 3 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενως.

Για το redmi 3 μπορω να πω οτι δεν λεει και κατι με σχεσει του note 3.

Δεν ξερω αν μπορεις ομως να παριμενεις για το note 3 pro που θα βγει.

Το LG με το Χ3 εχουν τον ιδιω επεξεργαστη.

Το Χ3 εχει μεγαλητερη μπαταρια και 21MP καμερα.

Το P1 εχει ποιο αδυναμο επεξεργαστη οπως και RAM αλλα εχει την μεγαλητερη μπαταρια απο τα αλλα δυο(5000mAh).

Θα παιξεις αναμεσα στα δυο πρωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αναγκαστικα εφοσον σε ενδιαφερει η αυτονομια 1η επιλογη ειναι το lenovo p1 k 2η επιλογη to xiaomi redmi 3 οταν βγει αμεσα διαθεσιμο (ακομα ειναι presale) Περιπου ισοπαλια σ αυτα τα δυο ιδιος σχεδον επεξεργαστης ιδια GPU κερδιζει στη χωριτικοτητα το lenovo κ στην μπαταρια λογικα χανει στο λογισμικο, χανει στις διαστασεις χανει στο βαρος αφου ειναι ελαφρυτερο το xiaomi.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7539&idPhone2=7862

 

Θα επελεγα ενα απο τα δυο πιθανοτερο το νεο xiaomi (redmi3) αφου δεν παω πανω απο 5 ιντσες κ ειναι κ πιο compact friendly αλλα κ τρεχει καλυτερα με το MIUI .

 

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω στη σύγκριση και το One plus 2.

 

Υπερισχύει λιγο το lg και το lenovo λογω εγγύησης και αντιπροσωπειας Ελλάδας ενω με τα υπόλοιπα τρεχα γυρευε και περιμενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω στη σύγκριση και το One plus 2.

 

Υπερισχύει λιγο το lg και το lenovo λογω εγγύησης και αντιπροσωπειας Ελλάδας ενω με τα υπόλοιπα τρεχα γυρευε και περιμενε

 

χμ.....νομιζα οτι μιλαγαμε για πολυ χαμηλοτερο budget αλλιως χτυπα το OP2 με κλειστα τα ματια αφου το αγοραζεις απο τον ιδιο τον κατασκευαστη :) (κ χωρις προσκληση πλεον για το OP2) αν σε παιρνει βεβαια το budget του.

 

Το θεμα εγγυηση μεσα στη 2ετια ειναι πολυ σχετικο αφου ποσες φορες πραγματικα χρειαστηκε.Εδω μας εχουν την arvato που ουσιαστικα ειναι οτι χειροτερο αρα ειναι πολυ σχετικο, πρακτικα εχεις δεν εχεις ειναι ενα και το αυτο.

 

Το redmi 3 για τα λεφτα του (θα) ειναι δικαιο αλλα ειναι αλλη κατηγορια συσκευης.Προστεθηκε και το βιντεακι unboxing.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ.....νομιζα οτι μιλαγαμε για πολυ χαμηλοτερο budget αλλιως χτυπα το OP2 με κλειστα τα ματια αφου το αγοραζεις απο τον ιδιο τον κατασκευαστη :) (κ χωρις προσκληση πλεον για το OP2) αν σε παιρνει βεβαια το budget του.

 

Το θεμα εγγυηση μεσα στη 2ετια ειναι πολυ σχετικο αφου ποσες φορες πραγματικα χρειαστηκε.Εδω μας εχουν την arvato που ουσιαστικα ειναι οτι χειροτερο αρα ειναι πολυ σχετικο, πρακτικα εχεις δεν εχεις ειναι ενα και το αυτο.

 

Το redmi 3 για τα λεφτα του (θα) ειναι δικαιο αλλα ειναι αλλη κατηγορια συσκευης.Προστεθηκε και το βιντεακι unboxing.

Όμως με μια γρηγορη έρευνα ειδα οτι το One εχει θεμα υπερθερμανσης με τον επεξεργαστή του και η οθόνη του Lg είναι ποκυ καλύτερη. Ισχύει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω για τα lg καθως ποτέ δεν τα προτιμουσα. Θα σου γραψει καποιος και τη γνωμη του λογικα.

 

Ο 810 αρχικα ειχε θεμα υπερθερμανσης (σε πολλες συσκευες) που λογικα εχει λυθει αφου το OnePlus 2 βγηκε αφου ειχε λυθει αυτο το προβλημα αλλα κοιτα και κανα review για σιγουρα

 

Unlike other Snapdragon 810-powered devices though, the OnePlus 2 comes with a down-clocked processor, which should help it achieve a lower thermal signature where throttling happens more rarely.

 

 

 

εδω εχει ενα συγκριτικο κ με το lg. Σε καποια κερδιζει οριακα σε καποια αλλα benchmark χανει.

 

http://www.gsmarena.com/oneplus_2-review-1287p5.php

 

Αφου νοιωθεις ασφαλεια με το θεμα εγγυηση στην Ελλαδα (αν κ πλεον ειναι πολλα τα παραπονα απο τα σερβις) μην πας σε OnePlus αν και δινουν 2 έτη. Η αγορα απο Κίνα δεν ειναι για όλους κ πρεπει να γινεται συνειδητα παντοτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...